Egyszerű alvási trükk, amivel megelőzhető a reggeli hátfájás: csak néhány párna kell hozzá
Ha reggelente nyak-, derék- vagy hátfájással ébredsz, akkor arról valószínűleg a nem megfelelő fekhely, ágynemű illetve alvási póz tehet. Fontos, hogy a matrac ne legyen túl puha, a párna megfelelően tartsa a fejet és törekedjünk arra, hogy a gerincünk az éjszaka folyamán egyenes maradjon.
Ezeket láttad már?
A rossz alvópóz nagyon kellemetlen következményekkel járhat: reggelre beállhat a nyakunk, megfájdulhat a hátunk vagy a derekunk. Hogy ezt elkerüljük, ügyeljünk arra, hogy minél kevesebb terhet rójunk éjszaka a gerincünkre. Néhány, megfelelően elhelyezett párna segíthet a helyes pozíció megtartásában.
Gyakori probléma reggelente a nyak- és hátfájdalom
Nyak- és hátfájást helytelen életmódbeli szokások is okozhatnak, ilyen például az ülőmunka: sokan talán nem is gondolnánk, mekkora károkat tesz a szervezetben, ha órákon át csak ülünk a monitor előtt és előre görnyedve nézünk. Ezt némileg ellensúlyozhatjuk rendszeres testmozgással.
Ugyanakkor a kellemetlen tüneteket egy-egy rossz alvópóz is okozhatja. Ha főként reggelente, az ágyból felkelve tapasztalod a fájdalmat, akkor szinte biztos, hogy itt hibázol. Szerencsére ez a probléma könnyen kezelhető.
Van, aki csecsemőként összegömbölyödve, más tengeri csillagként elterülve szeret aludni, de olyan is akad, aki inkább a háton alvást preferálja. Fontos azonban tudni, hogy bizonyos pozíciókat érdemes elkerülni, ugyanis - bár mi talán észre sem vesszük - hatalmas terhet rónak a gerincoszlopra, a csigolyákra.
Reggeli előtt fogyaszd ezt az italt: már egy hét alatt jelentősen csökkenhet a hasi zsírpárna mérete
Nincs szükség drága kiegészítőkre
A helyes alvópóz felvételéhez nincs szükség drága kiegészítőkre, eszközökre, elég, ha van otthon egy-két plusz párnánk, amelyekkel megtámaszthatjuk testünk kulcsfontosságú részeit, hogy elkerüljük a reggeli fájdalmakat. A TikTokon is villámgyorsan terjed ez a trükk, érdemes ellesni.
Természetesen a legfontosabb, hogy nyakunk megfelelően alá legyen támasztva, a párna ne legyen túl magas, se túl alacsony, jó választás lehet például egy habszivacsból készült vagy memóriahabos változat is. A következő fontos dolog pedig az, hogy ha oldalt fekszünk, támasszuk meg testünket: hajtsunk félbe egy párnát és helyezzük el úgy, mintha átölelnénk. Így a vállaink alvás közben nem tudnak előredőlni.
Akik gyakran küzdenek derékfájással, azoknak szükségük lehet egy másik párnára is, amit a térdeik közé helyeznek. Ez segít egyenesen tartani a gerinc vonalát, megakadályozza, hogy a hátunk túlságosan kicsavarodjon az éjszaka folyamán.
Tökéletes megoldás lehet a terhességi párna
Az Express azt írja, elsőre talán meghökkentő lehet és felmerülhet bennünk a kérdés: mégis ki alszik így? Ugyanakkor a párnák miatt egyáltalán nem kényelmetlen ez a testhelyzet, és bár első alkalommal biztosan szokatlan, mindenképp nagyon hasznos, érdemes kipróbálni.
A kommentelők egy része azt javasolja, inkább ne vásároljunk magunknak három új párnát, hanem szerezzünk be egy terhességi vagy kismama-párnát, ami hosszúkás, henger alakú, tökéletes támaszt nyújt a fejnek, a vállaknak és a térdnek. Nemcsak a kisbabát váróknak lehet nagy segítség, ha az oldalunkon szeretünk aludni, mindenképp hasznos lehet, ha fájdalmak nélkül szeretnénk reggel felébredni.