5 dolog, amit rosszul hittél az egészséges táplálkozással kapcsolatban
Annyi információ áll a rendelkezésünkre az egészséges étrenddel és a helyes táplálkozással kapcsolatban, hogy bárki, bármikor megtanulhatja, hogyan legyen egészségesebb.
Ezeket láttad már?
A tudatos táplálkozás ma már nem a kalóriák számlálásáról, vagy a jó és a rossz ételek megkülönböztetéséről szól, inkább arról, hogy megtaláljuk az egyensúlyt, és ne csak egészségesek legyünk, hanem jól is érezzük magunkat a bőrünkben.
Méregtelenítésre szükség van!
A tökéletes étrendek világában senkinek sem kellene belevágnia egy ilyen drasztikus folyamatba. Egészséges, kiegyensúlyozott értrendre, elegendő pihenésre és megfelelő stresszkezelésre van csupán szükségünk. Ha van pár szabad napod kényeztesd a tested. Pihenj sokat, egyél nyers zöldségeket és frissen facsart gyümölcslevet. Ha nehéz heted volt, sok gyorskaját ettél, keveset mozogtál, akkor ez a módszer sokat javíthat a közérzeteden.
A méregtelenítéssel járó rendszertelenség teljesen összezavarhatja a szervezeted és ez az érzelmeknek sem tesz jót. Ne feledd a szervezeted tökéletes öntisztító hatással bír, csak meg kell tanulnod tudatosan használni. Vannak olyan apró trükkök, amelyekkel a mindennapokba csempészhetsz egy kis méregtelenítést. Minden reggel ébredés után igyál egy pohár langyos, citromos vizet, egyél sok nyers zöldséget és gyümölcsöt és persze a legfontosabb, hogy mindig elegendő mennyiségű vizet igyál!
A cukor az cukor
Nem minden cukor egyforma! Vannak hozzáadott cukrok és olyan természetes forrásokból származó cukrok, mint például a gyümölcsök. Igaz, hogy mindkettő ugyanannyi kalóriát tartalmaz, azonban nem mindegy, hogy üres, vagy gazdag kalóriát viszünk be a szervezetünkbe. A gazdag kalóriák egyensúlyban tartják a vércukor szintünket, míg az üres kalóriáktól nagyon gyorsan újra éhesek leszünk. A gyümölcsökben található rostok összegyűjtik a koleszterint és a méreganyagokat a szervezetünkben, ami egy nagyon pozitív hatás. Nem kell lemondanunk az édességekről, csak tanuljuk meg, mi jó és mi rossz.
A vegán = tápanyagszegény életmód
Sokan gondolják, hogyha valaki felhagy az állati eredetű ételek fogyasztásával az megfosztja szervezetét a szükséges tápanyagoktól. Ez nem igaz.
A legtöbb ember azt hiszi fehérje csak a húsokban van. Gabonafélék, zöldségek, diófélék, hüvelyesek mind bőséges fehérje források. A lényeg, hogy megtaláljuk az egyensúlyt a makro-tápanyagok (fehérje, zsír, szénhidrát), és mikro-tápanyagok (ásványi anyagok, vitaminok, antioxidánsok) között. Az egyik nagy előnye a vegán étrendnek, hogy garantáltan olyan ételeket fogsz megismerni, amikről eddig nem is hallottál.
A szója veszélyes
A szójával kapcsolatos félreértés a fitoösztrogén és az ösztrogén tartalomból ered. Sokan úgy gondolják mellrákot okozhat. A szója izoflavonoidokat tartalmaz, ami szerkezetileg megegyezik az ösztrogénnel, de funkcionálisan egyáltalán nem. A szójabab fehérjeforrás, rostot, antioxidánsokat, K-vitamint tartalmaz. Ezek mind hozzájárulnak a csontok egészséges fejlődéséhez. Amire mindenképp oda kell figyelned, hogy kerüld a génmanipulált termékeket!
Az egészséges étrend drága
Óriási tévhit, hogy nem mindenki engedheti meg magának, hogy egészséges ételeket fogyasszon. Ez csak hozzáállás kérdése. Az élelmiszerre tekinthetsz úgyis mint gyógyszere, ami egy hosszútávú befektetés az egészséged szempontjából.
Az egészséges, természetes élelmiszerek már elérhetővé váltak a szupermarketekben is. Ezzel jelentősen csökkentek a termékek költségei is. A teljes kiőrlésű gabonák, hüvelyesek, diófélék, magvak, méz, kávé, szárított gyümölcs, és a különféle teljes kiőrlésű lisztek is ugyanúgy megtalálhatóak az üzletek polcain, mint más termékek. Ha mindenképp spórolni akarunk, akkor a legegyszerűbb módja, ha a munkahelyeden elfogyasztott ebédet saját magad készíted el. Így biztos lehetsz benne, hogy egészséges ételt eszel és sokkal olcsóbb is.