Egy orvos elárulta, mit kellene naponta szedned, hogy lassabban öregedj

Megosztás Küldés Messengeren Pinterest

Mi jut eszedbe elsőként, ha arról van szó, mit tehetsz, hogy lassabban öregedj? A kiegyensúlyozott táplálkozás, a rendszeres testmozgás, esetleg a kellő mennyiségű folyadékbevitel? Annyi biztos, hogy mindegyik kulcsfontosságú szerepet tölthet be abban, hogy minél tovább egészségesen éljünk. De van vajon bármi, amit szednünk is érdemes a lassabb öregedés reményében?

Bizonyos aminosavak nagyon jó hatással vannak a szervezetre
Bizonyos aminosavak nagyon jó hatással vannak a szervezetre
Fotó: FreshSplash/Getty Images

Egy orvos nemrégiben, aki már 20 évet kutatja a hosszú élettartam titkát, azt tapasztalta, hogy rengeteg embert az érdekel, milyen étrend-kiegészítőket szedjen azért, hogy lelassítsa az öregedés folyamatát. Ő pedig szívesen beszélt is egy fontos, sőt létfontosságú összetevőről, amely jó eséllyel neked is segíthet, hogy lassabban öregedj, de az egészségednek mindenképp kedvezhetsz vele.

Ez az aminosav a kulcsa a hosszabb életnek?

Van egy aminosav, amelyről különféle kísérletek eredményeként már egy ideje rebesgetik, hogy talán a hosszabb, egészséges élet kulcsa lehet: a taurin. Dr. Neil Paulvin a hosszú élettartam kutatójaként pedig szintén a taurint nevezte meg fontos étrend-kiegészítőként, amelyet ő maga is évek óta nap mint nap szed. Nem másról, mint egy esszenciális aminosavról van szó, amely létfontosságú szerepet tölt be az emésztőrendszerünk, a szív- és érrendszerünk, a csontjaink, az izmaink és az idegrendszerünk működésében is.

Jó hatással van a szívünk egészségére

A taurin sok szempontból lenyűgöző, dr. Paulvin pedig a közelmúltban kifejezetten azokra a tényezőkre is felhívta a figyelmet, amelyek miatt a lassabb öregedés erős támogatója lehet. Ott van például az a tény, hogy az öregedés gyakran megviseli a szívet, ami a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának fokozott kockázatához vezethet. A taurin viszont erős antioxidánsként és gyulladáscsökkentőként sok szempontból küzd ez ellen.

Egyrészt segít a szervezetünknek fenntartani az elektrolitok egyensúlyát és jó hatással van a bőrünk szerkezetét a külső behatásoktól óvó lipidekre. De támogatja a vérnyomásunk szabályozását és a vérerek megfelelő működését is, amelynek köszönhetően segít fenntartani az optimális véráramlást, így pedig végső soron csökkenti a magas vérnyomás, az érelmeszesedés és a szívinfarktus kockázatát.

Csak okosan, ezek a zöldségek és gyümölcsök nem is olyan egészségesek, mint hitted

Csak okosan, ezek a zöldségek és gyümölcsök nem is olyan egészségesek, mint hitted

Segítheti a mitokondriumokat

Talán te is emlékszel rá, hogy a biológiaórákon szó esett a mitokondriumokról. Gyakran a sejtek erőműveként emlegetik őket, méghozzá azért, mert a szervezetünk energiatermeléséért felelősek. Ahogyan azonban öregszünk, előfordulhat, hogy már nem funkcionálnak olyan jól.

Ennek következtében fáradságot és más, életkorral összefüggő nehézségeket, betegségeket tapasztalhatunk. A jó hír az, hogy dr. Paulvin szerint ha étrend-kiegészítőként szedjük, az segíthet megvédeni őket a károsodástól, és így hosszabb ideig hatékonyabban elláthatják a funkciójukat.

Az őssejtekre és a DNS-re is hatással lehet

Az őssejteknek kulcsfontosságú szerepük van a szövetek helyreállításában és regenerációjában. Ahogyan azonban a testünk öregszik, a számuk és az aktivitásuk is csökken. A taurinok a tanulmányok szerint még ebben az esetben is segíthetnek, ugyanis serkenthetik az őssejttermelést, különösen az idegi őssejtekét, amelyek fokozhatják az agyműködést és regenerálhatják a test különböző szöveteit.

Emellett a kutatások szerint a taurinnak DNS-védő képességei is vannak. Képes ugyanis megkötni a káros szabad gyököket, miközben támogatja a DNS-javító mechanizmusokat, amelyek csökkentik a különféle genetikai mutációk előfordulását, és hozzájárulnak a sejtek általános egészségéhez.

Rendkívül értékes, de nem csodaszer

Dr. Paulvin természetesen azt is hangsúlyozta, hogy bár a taurin sok szempontból nagyon értékes, de nem szabad rá csodaszerként, étrend-kiegészítőként szedve varázstablettaként tekintenünk rá, hiszen nem biztosít egy csapára hosszú életet. Persze ettől függetlenül rengeteg előnye lehet, ha szedni kezdjük.

Ami a mennyiséget illeti, dr. Paulvin elárulta, hogy ő maga 2000 milligrammot vesz be belőle naponta, de azoknak, akik még nem ismerik a taurin étrend-kiegészítőket, azt javasolja, hogy kezdjenek alacsonyabb adaggal, körülbelül 500-1000 milligrammal, majd fokozatosan váltsanak nagyobb mennyiségre.

Ez történik a testeddel, ha minimum 12 percig vagy tengervízben

Ez történik a testeddel, ha minimum 12 percig vagy tengervízben

Dr. Paulvin arra is felhívta a figyelmet, hogy akár a taurin tartalmazó étrend-kiegészítőkről, akár más termékekről van szó, a legjobb mindig az, ha előtte konzultálunk róla egy orvossal és csak akkor kezdjük el szedni, ha ő is egyetért vele. Ha pedig nem szeretnéd étrend-kiegészítő formájában szedni, akkor az is nagyszerű lehetőség, ha több magas taurintartalmú élelmiszert is beillesztesz az étrendedbe. Ilyen például a csirke, a pulyka, a tonhal, a tilápia, a marhahús és a kagyló is.

Végül, de nem utolsó sorban azt is kiemelte, hogy bár az étrend-kiegészítők fontos szerepet játszhatnak az egészségünk megőrzésében és a hosszú élettartam elősegítésében, mindenképpen szükséges az is, hogy egészségesen táplálkozzunk, rendszeresen mozogjunk, kezeljük az életünkben jelen lévő stresszt, és általában véve is egészséges életmódot folytassunk.

Forrás: cnbc.com, columbiadoctors.org

Megosztás Küldés Messengeren Pinterest
Google Hírek ikon
Kövesd a Glamour cikkeit a Google hírekben is!
Techxpo További cikkek

Ez is érdekelhet

Nem hiszünk a szemünknek: Jessica Alba és lányai akár hármas ikrek is lehetnének

Nem hiszünk a szemünknek: Jessica Alba és lányai akár hármas ikrek is lehetnének

Értesülj elsőként legújabb híreinkről

Ezeket a hatóanyagokat mindenképpen érdemes beépíteni a bőrápolási rutinba! Mutatjuk, miért (x)

Ezeket a hatóanyagokat mindenképpen érdemes beépíteni a bőrápolási rutinba! Mutatjuk, miért (x)

A nők több mint felét érinti az inkontinencia az élete folyamán – szülész-nőgyógyász beszél a tabukról (x)

A nők több mint felét érinti az inkontinencia az élete folyamán – szülész-nőgyógyász beszél a tabukról (x)

Így kerüld el otthon a bakteriális vaginózist (x)

Így kerüld el otthon a bakteriális vaginózist (x)

5 dolog, amit azonnal meg kell tenned, ha online bántalmazás áldozata lettél (x)

5 dolog, amit azonnal meg kell tenned, ha online bántalmazás áldozata lettél (x)