Az arcszobrászat művészete
Hogyan őrizzük meg bőrünk állapotát a lehető legszebb formájában, minél tovább anélkül, hogy bármilyen mesterséges beavatkozáshoz folyamodnánk? Egy különleges módszernek köszönhetően nagyon úgy tűnik, hogy semmi sem lehetetlen, dr. Simon Márta neurológus, a Nyírő Gyula Országos Pszichiátriai és Addiktológiai Intézet szakorvosa avat be a titok nyitjába.
Mint azt már tudjuk, az idő előrehaladtával egész testünk folyamatos változásban van, és a bőr öregedésének folyamatai sem elkerülhetőek. Éppen ezért saját felelősségünk, hogy hogyan bánunk vele: megismertük a bőrtípusunkat, tudjuk, mi a legjobb számára? Megfelelő tápanyagokkal, elengedő folyadékkal támogatjuk-e állapotát belülről?
Ha ezekre a kérdésekre igen a válasz, de még mindig nem azt látjuk a tükörben, amire igazából vágyunk, de szeretnénk elkerülni a tűszúrásokat, akkor a manuális arcszobrászat lesz számunkra a megfelelő megoldás. Dr. Simon Márta neurológust kérdeztük, mit kell tudni erről a különleges, teljesen természetes eljárásról.
Albérletet keresel házikedvenccel? Ezért utasítanak el sokan már az első körben
Az érzelmek meghatározóak
Az arc formáját a genetika, az életmód és még más tényezők is befolyásolják, azonban kevesen tudják, hogy az ugyanúgy érzelmek pozitív és negatív hatással lehetnek rá. „Ha belenézel a tükörbe és kipróbálod, azonnal észreveheted, hogy az összes érzelem zárja az arcot, az öröm az egyetlen, ami nyitja” - mondja a szakértő. Ezért ha valaki tartósan negatív érzelmek befolyása alatt áll, az arc bizonyos területein látványos elváltozásokat tapasztalhat.
„Egyáltalán nem mindegy a táplálkozás milyensége sem. A fiatal generációk esetében látványos a kevés szilárd tápanyag fogyasztása, ami állkapocs deformitást és fogszabályozási problémákat von maga után” - teszi hozzá a szakértő, aki a továbbiakban azt is kiemeli, hogy a rágóízület a stressz hatására megkopik, ami szintén változást hozhat az arc megjelenését tekintve.
Beavatkozások nélkül
Persze léteznek már azonnali, tartós eredményt hozó megoldások az arc formázására és a bőr feszesítésére, azonban egyre többen érdeklődnek a beavatkozást nem igénylő módszerek iránt. „Ezeknek a kezeléseknek az előnye, hogy természetes hatásúak, nincs mellékhatásuk, nem lehet túlzásba vinni. Olvastam pár évvel ezelőtt egy japán tanulmányt, amelyben az arcmasszázs emelő hatását mérték CT segítségével.
Háromdimenziós, rekonstrukciós képeket készítettek a kezelés sorozat előtt és után, az eredmények igazolták, hogy az arccsont legmagasabb pontja akár több milliméterrel kifelé és felfelé kerülhet”- meséli a szakorvos. Márta olyan módszert keresett, ami formáló hatása mellett stresszoldó is, így bukkant rá a manuális arcszobrászat (sculpture face lifting) módszertanára.
Az „anti-aging” kora végleg leáldozott - éljen a „healthy aging”, éljen az érett bőr!
„A Sculpture Face Lifting, azaz SLF egy orosz módszertan, amelynek kidolgozója Yakov Gershkovich a világot bejárva, sokféle manuális arckezelést megtanulva állította össze a saját kezelési módszertanát, a nyakat, dekoltázst, valamint az arcot érinti.” Az SLF a nyirokrendszer, valamint a keringés stimulálása mellett lazítja az izmokat, ezzel az összetett kezeléssel éri el a kívánt hatást. Végzéséhez fontos az arc anatómiájának pontos ismerete, hogy hol futnak le, hol tapadnak, honnan erednek az izmok és mi a funkciójuk.