Bizarr arckezelés hódít a sztárok körében, Angelina Jolie és Kim Kardashian is ezzel szépül
A szépségipar új módszerei között minden bizonnyal az egyik legizgalmasabb újdonság a drakula arckezelés, közismertebb nevén a vámpír arckezelés. Ahogy az elnevezés is utal rá, a technológia a bőr vérellátására alapoz. Nem csoda, hogy eltér minden eddigi arcfrissítő eljárástól. De vajon hatékonyabb, mint a jól ismert arctisztítás vagy arclifting kezelések? Utánajártunk.
A drakula arckezelés neve beszédes, bizonyára mindannyian a vérre asszociálunk a hallatán, és ezzel máris rátapintottunk a lényegre. Ugyanis az eljárás során a páciens saját vérét használják fel a bőrfiatalításra, ennek érdekében egy kis mennyiségű vért vesznek le, majd egy centrifuga segítségével elkülönítik a vérlemezkékben gazdag plazmát (PRP). Ezt követően a PRP-t visszajuttatják a bőrbe, amely ezáltal serkenti a kollagén és az elasztin termelődését, ennek hatására pedig azonnal fiatalabb, feszesebb és tisztább lesz a bőr.
Éppen ezért a módszert sok helyen PRP arckezelésként ismerik, de meg kell hagyni, hogy a drakula vagy vámpír arckezelés sokkal találóbb elnevezés. Ijesztően hangzik? Hogyne lenne furcsa egy olyan szépészeti eljárás, amely a hagyományos technológiával szemben egyenesen a saját vérünkkel dolgozik? Mégis futótűzként terjed a hírességek körében, miközben egyre több hazai kozmetikai vállalat nyújt ilyen szolgáltatást. Mi állhat a bizarr módszer sikere mögött?
A siker titka
A drakula arckezelés előnye, hogy teljesen természetes, mivel a páciens saját vérét használják fel, így nincs szükség szintetikus anyagokra, hormonokra vagy különféle masszázstechnikákra, hogy ragyogóbbá váljon a bőr. Igaz, ez nem volt mindig így, a módszer bevezetése előtt hosszas kísérleteket végeztek, amelyek mind arra keresték a választ: hogyan lehetséges a lehető legtermészetesebben ápolni az arcbőrt?
Érdekesség, hogy a PRP kezelést eredetileg orvosi célokra fejlesztették ki, például ízületi problémák javítására, mint például a porckopás kezelésére. A szakma pedig azonnal felismerte a vérkezelés bőrre gyakorolt jótékony hatásait, így születtek meg a drakula arckezelést megelőző eljárások. Eleinte lényegesen több vért vettek a páciensek arcáról, majd egyre finomabbá vált a kezelés, a ma alkalmazott protokoll szerint apró tűszúrásokat ejtenek a bőrön, ezzel serkentve a természetes kollagéntermelést.
Majd amikor a vért visszaviszik ezekre a mikrosérülésekre, a bőr gyorsabban és hatékonyabban regenerálódik. A hatékonyságot tovább fokozza, hogy a levett vérhez koncentrált formában hozzáadnak növekedést serkentő vegyületeket, amelyek elősegítik a bőr gyógyulását és megújulását. Leginkább ebben áll a drakula arckezelés titka. Hogy kinek jutott eszébe mindez? Történetesen egy angol orvoskutatónak, Dr. Daniel Sisternek, aki 2018 óta kínál vérpezsdítő szolgáltatást.
Habár a kezelés népszerűsége csak azután nőtt meg, hogy hírességek, köztük a mindig fiatalos megjelenésű Kim Kardashian is kipróbálta. Bár az amerikai celeb számos egyéb módszert is használ, a drakula arckezelés nagy kedvence lett. De a szépségikon Angelina Jolie is előszeretettel használja ezt a technikát a kollagéntermelés fokozásának érdekében. Mi több, a sportolók körében is elterjedt, Kobe Bryant és Tiger Woods esetében például egész testes drakula kezelést alkalmaztak a gyorsabb regeneráció érdekében.
Felváltja a krémeket?
A kezelés iránti érdeklődés folyamatosan növekszik, elvégre egyre többen keresnek természetes, hatékony bőrfiatalító megoldásokat. De vajon miben más a hatékonysága, mint egy hagyományos arckezelésnek? Jelen esetben a kezelő a vendég saját vérét használja fel, míg a hagyományos arckezelések során különféle kémiai összetevőket visz fel a bőrre.
Habár a hagyományos arckezelések, mint például a kémiai hámlasztások vagy lézeres kezelések gyakran szintén serkentik a kollagén termelődést, valójában messze nem olyan természetes módon, mint a saját vér visszafecskendezése által. Végül, a kezelés után néhány órán belül teljesen elmúlik a kipirosodás, illetve a tűszúrások nyomai. A kedvező eredmény, vagyis a ragyogó arcbőr már az első kezelés után garantált, azonban itt is több, rendszeres alkalomra van szükség a tartós változáshoz, a szakemberek évi négy kezelést ajánlanak.
Mire kell még figyelni? Ahogy a klasszikusnak számító kozmetikai eljárások után, úgy ebben az esetben sem szabad közvetlenül napra menni, és a bőr fertőtlenítése is kulcsfontosságú a cél érdekében, ugyanis a friss seb könnyen elfertőződhet. Nem kérdés, hogy a drakula arckezelés természetesebb és hatékonyabb, mint más korábbi technológiák, ugyanakkor mégsem valószínű, hogy teljesen felváltja a hagyományos módszereket.
Valljuk be, bármennyire kedvező a technika, léteznek humánusabb módszerek is. Ami pedig a szintetikus anyagokat illeti, a kozmetikaipar nagyléptékben fejlődik, a professzionális készítmények a természetes összetevőkre épülnek, tehát számos megoldás közül választhatunk. Hogy hosszú távon melyiket válasszuk? Ez leginkább azon múlik, hogy mire vagyunk hajlandók a szépségért.