Nemet mondott Hitlernek Marlene Dietrich, aki nemcsak a filmvásznon volt femme fatale
Marlene Dietrich filmszínésznő fülledt, szexuális vonzerejéről volt ismert, jellegzetes hangja, személyes stílusa és karizmája mágnesként vonzotta az embereket, nem is csoda, hogy rengetegen kötöttek ki az ágyában.
Örökre beírta nevét a filmtörténelembe Marlene Dietrich, aki nagybetűs femme fatale-ként jelent meg a filmjeiben és a hétköznapokban egyaránt. Gyakran öltött férfiruhát, legendás volt a biszexualitásáról, valamint arról, hogy volt mersze beinteni Hitlernek és a náciknak. A csillogáson túl, ami övezte, erotikus regénybe és kémfilmekbe illő életet élt.
Hegedűművészből színésznő lett
Marie Magdalene Dietrich 1901. december 27-én született Berlinben, Németországban. Rendőr apja fiatalon meghalt, anyja pedig később hozzáment egy lovassági tiszthez. Rajongott a zenéért, és korán kezdett hegedűleckéket venni, hogy hegedűművész legyen, de egy baleset következtében tizenéves korában úgy döntött, inkább színésznőnek áll. A Max Reinhardt színiiskolájába járt, és hamarosan elkezdett kisebb jeleneteket kapni a színpadon és a német filmekben.
Mivel családjának nem tetszett a pályaválasztása, úgy döntött, hogy a keresztneve és a középső neve kombinációját fogja használni a szakmában. 1923-ban hozzáment Rudolf Siebert filmes szakemberhez, akinek köszönhetően szerephez jutott a Tragedy of Love című drámánban. A pár a következő évben szülői örömök elé nézett és megszületett egyetlen gyermekük, Maria. Rövidesen azonban kiderült, hogy nem működik a házasságuk és válás lett a vége.
Maria Callast imádta a közönség, de családja felégette az életét
Filmtörténelmet írt és divatot teremtett
1930-ban szerepet kapott Németország első hangosfilmjében, a Der Blaue Engelben (A kék angyal) és utána az angol nyelvű változatot is vele forgatták le. Érzéki megjelenésével és kifinomult modorával természetesen alakította Lola Lolát, az éjszakai klub táncosát. A nagy sikert aratott film hamar ünnepelt sztárrá tette az Egyesült Államokban. Nem sokkal a berlini bemutató Dietrich után Amerikába költözött. Hamarosan kezdetét is vette a Marokkó forgatása, amiben Gary Cooperrel együtt szerepelt.
Ő alakította Amy Jolly énekesnőt, aki szerelmi háromszögbe keveredik az idegenlégió egyik tagjával (Cooper) és egy gazdag playboy-jal (Adolphe Menjou). Teljesítményéért megkapta élete egyetlen Oscar-jelölését. A femme fatale szerepe nemcsak a mozivásznon, hanem a valóságban is visszaköszönt, amit feminizmussal vegyített. Marlene Dietrich megkérdőjelezte a nők aktuális jogait, és gyakran viselt nadrágot. Követte a férfiasabb divatot a képernyőn és azon kívül is, ami továbbnövelte vonzerejét és új trendeket teremtett.
Az első két film sikere után további műsorokat készített a hollywoodi rendezővel, Josef von Sternberggel a 30-as években, mint amilyen a Dishonored, a Shanghai Express és a The Scarlet Empress, amelyekben az orosz királyi család híres tagját, Nagy Katalint alakította. Utolsó közös filmjük a The Devil Is a Woman volt, ami állítólag személyes kedvence lett. Sokak szerint is ez volt a legkiválóbb alakítása, amiben a hidegszívű csábítót alakította, aki több férfit szívét is rabul ejtette a spanyol forradalom idején.
Hatvany Lili bárónő, aki már akkor influenszer volt, amikor nemhogy TikTok, de még TV sem volt a világon