Pihenj luxusban, csak bírd pénztárcával: a világ legexkluzívabb wellnessközpontjaiban a gyógyfürdőzés csak a kezdet

2025. január 5.
Ha az újévi fogadalmaid között szerepelt egy wellnesshétvége, nézd meg, melyik a legdrágább hely a világon, ahová mehetnél
Ha az újévi fogadalmaid között szerepelt egy wellnesshétvége, nézd meg, melyik a legdrágább hely a világon, ahová mehetnél
Fotó: Maria Korneeva/Getty Images

Rohanó, stresszel teli világunkban nincs fontosabb annál, hogy békét és harmóniát teremtsünk magunk körül. Boldogságunk táplálásához azok a wellnessek is nagyban hozzájárulnak, melyek olyan spa élményeket biztosítanak, amiket nem lehet csak úgy elfelejteni. Ha te is kíváncsi vagy, milyen érzés a legpazarabb körülmények között pihenni és minden jóval feltöltődni, akkor jó helyen jársz!

Magyarország híres kiemelkedő termálfürdőiről, rengeteg kiváló wellnesshotel van kis hazánkban. Azonban ezek eltörpülnek a világ legexkluzívabb spái mellett, melyek egészen különleges szolgáltatásokkal rendelkeznek, és elképesztő bánásmódban részesítik a vendégeiket. A következő szalonokban nagyon komolyan veszik a minőségi feltöltődést: fürdővíz hőmérsékletétől kezdve a well-beinget támogató, szezonális aromával illatosított relaxációs szobán át mindent optimalizálnak ahhoz, hogy a hotelből távozva a legjobb (és lehetőleg a legegészségesebb) formádat nyújtsd.

Fürödj egy tó felett Svájcban

Arra pedig, hogy ezt a lehető legnagyobb minőségben, viszonylag közel Magyarországhoz tapasztald meg, a legnagyobb esélyed Svájcban lesz. Az alpesi országban sorra húzzák fel a jobbnál jobb spákat, szinte egy élet is kevés lenne ahhoz, hogy az összes wellnesslehetőséget kipróbáld. A legexkluzívabb talán a Chenot Palace Weggis, ami a wellnessrituálékat különböző orvosi és gyógyászati kezelésekkel kombinálja. Amolyan luxuskategóriás orvosi terápiás spáról van szó, ahol átlagember nem gyakran fordul meg.

Személyes detoxdiétát írnak elő a vendégeik számára, programjaik pedig szabadalmaztatott technikákkal oldják az oxidatív stresszt, energetizálva ezzel a test mélyebb struktúráit. Céljuk nem a fiatalítás, hanem a longevity, azaz, hogy vendégeik minél jobban, fitten és egészségesebben érjék el az öregkort. Komplex programjuk világszínvonalon is kiemelkedő, nem igazán lehet ellene érvelni: maximum csak annyit, hogy elég szorosra fogják a gyeplőt a vendégeik körében.

Ez nem igaz Svájc másik kiemelkedő wellnesslétesítményére, az exkluzív, 60 hektáros, négy hotelből álló Bürgenstock Resortra, melynek 10 000 m²-es gyógyfürdője 500 méterrel fekszik a Luzerni-tó felett. Óriási feszített víztükrű medencéje van, ami szabad kilátást biztosít a környező vidékre, ez pedig elég sok turistát vonz. Ők a legtöbbször csak napi belépőt vesznek, fürdenek és fotózkodnak egyet az Instagram-kompatibilis medencében, majd mennek is tovább.

Nemcsak a kilátás pazar a Bürgenstock resortból
Fotó: miroslav_1/Getty Images

Ha viszont a wellnessélmények szerelmese vagy, akkor ne ezt a verziót válaszd. Érdemes spórolni és inkább kicsit többet költeni rá, de ez a hely akkor a legjobb, ha nemcsak egy gyors vizitre jelentkezel be, hanem legalább pár napot itt töltesz. Itt ugyanis nem kell azon stresszelni, hogy ki fognak-e nézni akkor, ha ki sem mozdulsz a fürdőközpontból, mert szinte végtelen mennyiségű kezelés és terápia áll rendelkezésre.

Találunk itt fiatalító fürdőprogramokat arc- és testkezeléseket, -110 Celsius fokos krioterápiás (hidegterápiás) kamrákat (amik állítólag enyhítik a gyulladásos és ízületes problémákat), jégkút szobákat, díjnyertes Dr. Barbara Sturm termékeket, Kniepp-ösvényeket (ahol mesterséges sziklák mentén lehet sétálni a váltakozó meleg és hideg vízben), sötét szobákat, relaxációs tereket, valamint hidroterápiás szalonokat és privát gyógyfürdős lakosztályokat.

Ez utóbbiak tartalmaznak egy privát jacuzzit, egy szaunát, egy kezelőhelyiséget és egy minden finomsággal feltöltött társalgót is. Természetesen, kilátással a tóra. Annyira exkluzív, hogy csak a filmekben látni ilyet: nem csoda, hogy egykor Audrey Hepburn, Charlie Chaplin, Sean Connery és Sophia Loren is itt pihente ki a fáradalmait. Ha te is így tennél, 1880 svájci frank vagyis 820 ezer forint/két fő/éjszaka indulóárral számolj.

Japánban a pazar kényelem páratlan fúzióját ígérik

Sokan nem tudnak róla, de az egyik leggazdagabb wellness történelemmel Japán rendelkezik, aminek hatalmas kultúrája van az országban, főleg, ha a minőségi életre való összpontosítást vesszük figyelembe. Az erdőfürdőzés (shinrin-yoku), az onszen kultúra (a természetes meleg forrásokban való fürdés) és a Zen gondolkodásmód (a nem cselekvés módszertana, a csendes élet és a meditáció összefoglaló neve) mind innen ered.

A tokiói Aman Spa egy oázis a nagyváros felett
Fotó: Aman.com

A tokiói Aman a legtöbb wellness létesítménnyel ellentétben nem a fürdőzés központi elemére fekteti a hangsúlyt, hanem a well-being életélményre. A jó és minőségi élet megteremtésére. Míg tehát a Bürgenstockban a világ legváltozatosabb fürdőegységei találhatóak meg, itt addig a világ legpihentetőbb élményeit kínálják nekünk. Mindezt olyan találásban, hogy még kipróbálni őket is elképesztően nagy kiváltság. Például, minden kezelés egy lábrituáléval kezdődik, amit egy speciális, a láb érzékelésének fokozására tervezett fehér macskaköveken végeznek el.

A tisztító elmére ható, testradíros, japán agyagos shiatshu kezelés (hagyományos kínai orvoslásra épülő modern japán masszázs) és a Kake-mizu rutin (japán stílusú fröccsvízben való fürdés, ami aktiválja a paraszimpatikus idegrendszert) sokak szerint itt a világon a legjobb. Hasonlókat emlegetnek a misogi élményről, a shinto tisztító rituáléról is (ami lényegében a misogi élményvíz segítségével tisztítja meg a testet és állítja helyre az elmét).

Professzionális testelemzők dolgoznak itt, akik egy különleges technika segítségével képesek megvizsgálni a nyelvet és megmondják a problémáidat, a gyengeségeidet, valamint az egészségügyi állapotodat. Keleti típusú éber figyelem és reakciófigyelési felmérések is elérhetőek itt, a szezonális testtekercselésről és az ősi japán kampo gyógynövénnyel való kezelésekről nem is beszélve.

Mind-mind csupa olyan lehetőség, ami ahhoz járul hozzá, hogy belsőleg is feltöltődj és ne csak a külsőségekre, a jó sminkre, hajra és izmos testre összpontosíts. Az ugyanis nem elég, az itteni hitvallás szerint ezek nem töltenek be elég fontos szerepet az életben ahhoz, hogy tényleg jól érezd magad a bőrödben. Az elérhető wellnessélmények aspektusai viszont annyira kidolgozottak, hogy még akkor is újjászületett emberként fogsz távozni innen, ha amúgy nem is voltál oda a holisztikus szemléletű spákért.

glamour plusz ikon Az örök fiatalság ázsiai titkai

Az örök fiatalság ázsiai titkai

Kívül-belül megfiatalít, feltölt, felejthetetlen menekülést biztosít a stressz és a mindennapok rohanása elől. Ha van két főre, egy éjszakára 342 ezer yen-ed (855 ezer forintod), már indulhatsz is!

Indiai menedékhely a mindennapi nyüzsgés elől

A Himalája lábánál, a Gangesz folyó mentén fekvő indiai Anandát a wellness luxuscsúcsaként is szokták emlegetni, mert a hagyományos ájurvédikus gyógymódok és a kortárs gyógyfürdő terápiák keverékét kínálja – mindezt egy 100 hektáros erdőben. Van itt szokásos fitneszcentrum, fürdőrészleg és medence is, amik szuperek, de itt főleg a meditáció és a holisztikus szemlélet az, ami feltölti az embert.

Kezdjük azzal, hogy a hely tele van indiai gurukkal és jógikkal, ájurvédikus szakemberekkel, akik szanszkrit szövegek (szent írások) alapján elemzik ki az egészségügyi állapotot. Azok alapján aztán egyénileg összeállítanak egy programot, ami hozzájárul a szorongó állapot feloldásához és a nyugalom megteremtéséhez. Egyfajta wellness szentély ez, egy nyugalmi menedékhely, ahol elsődleges a személyre szabott programok összeállítása. Vannak ötnapos és hétnapos programjaik is, előbbit két főre tízezer dollár körüli összegért, vagyis több mint négymillió forintért foglalhatjuk le.

És direkt nem kezeléstervet írunk, mert itt nem a nyugati orvostudomány és technológia az alapja a wellnessnek, hanem egy olyan belső erő, ami magában az emberben teremtődik meg. Ezt segítenek itt kihozni belőlünk. Állítólag Oprah Winfrey is ide jár feltöltődni, de ezt a hírt soha nem erősítette meg senki. Szóval lehet, hogy csak szóbeszéd, de az is lehet, hogy ez tényleg a béke szigete, ahonnan senki sem tud egy életet megváltoztató, transzcendentális utazás nélkül visszatérni a mindennapjaiba.