7 módszer a szakértő szerint, hogy ne a szeretteid szenvedjenek a téged ért stressz miatt

2024. június 17.
A munkahelyi stresszt meg kell tanulni letenni, hogy ne a családunkra és a szeretteinkre borítsuk rá a nap végi gondokat, a mindfulness pedig ebben is a segítségünkre lehet
A munkahelyi stresszt meg kell tanulni letenni, hogy ne a családunkra és a szeretteinkre borítsuk rá a nap végi gondokat, a mindfulness pedig ebben is a segítségünkre lehet
Fotó: BRO Vector/Getty Images

A stressz gyakran, és sokszor észrevétlenül lopózik be az életünkbe. A munkahely ennek kiemelt terepe, talán nincs is olyan ember, aki bármiféle stressz, feszültség, konfliktus nélkül vészeli át a napi hajtást. Mindannyian átéltük már ezt: elhagyjuk a munkahelyet, de az elménk még mindig a határidők, e-mailek, esetleges napi konfliktusok és ügyek körül forog, meg persze ott volt az a kollégánk is, aki valami büdöset melegített a mikróban, és mindenképp muszáj volt neki az asztalánál megennie.

És hazafelé a közlekedés! De otthon a párunk vagy a családunk érthető módon nem a felpaprikázott változatunkat várja, aki szenved a stressz nyomásától, legyenek bármennyire is türelmesek és megértőek. Sajnos sokszor, sokakkal megtörténik, hogy a felgyülemlett feszültség egy gyenge pillanatban előtör, mint egy felrázott kólásüvegből, és mindenkit lefröcsköl a közelünkben.

Ha ez ismerősen hangzik, akkor először is jó, ha tudjuk, nem vagyunk egyedül. Egészen sokan küzdenek a munkából az otthoni létbe való átállással, és ezen sajnos az olyan jó tanácsok vajmi keveset segítenek, hogy „ne vigyük haza a munkát“. Rendben, de hogyan? Mit tegyünk, hogy ne a szeretteinknek kelljen viselni a „behurcolt“ érzelmi terheket?Szerencsére vannak módszerek, amelyekkel megelőzhetjük a stressz kiáradását, és harmonikusabb otthoni környezetet teremthetünk. A mindfulness ezen a területen is nyújthat megoldást, vagy legalábbis iránymutatást, hogy meg tudjuk őrizni a türelmet, megértést, harmóniát a családban.