Az öt legjobb manifesztációs stratégia az anyagi jólét érdekében
A manifesztálás az a képesség, amikor a gondolatok erejével valamit megtörténté tehetünk, egy eszköz arra, hogy bármit, amit igazán szeretnénk, és amiben feltétel nélkül hiszünk, magunkhoz vonzhatunk. A manifesztálás alapja a vonzás törvénye, ami azt állítja, hogy amire a gondolatainkat irányítjuk, azt fogjuk magunkhoz vonzani.
Éppen ezért fontos, hogy megvizsgáljuk a pénzzel kapcsolatos viszonyunkat, mivel előfordulhat, hogy éppen azért nem tudunk bőséget teremteni magunk számára, mert régi, rossz berögződések szerint viszonyulunk hozzá. Mrazik-Busi Adrienn life és business coach segítségével jártuk körül ezt az egyre népszerűbb és izgalmas témát.
A gondolatok ereje
A manifesztáció lényege, hogy gondolatainkkal, érzelmeinkkel és cselekedeteinkkel összhangban teremtünk meg dolgokat az életünkben. A folyamat alapja az, hogy a fókuszunkat olyan dolgokra irányítjuk, amelyeket el szeretnénk érni, és elengedjük azokat a negatív gondolatokat, amelyek gátolhatják ezt a folyamatot. „Fontos a tiszta szándék, a vizualizáció és az a hit, hogy amit szeretnénk, elérhető számunkra.
A manifesztáció nem csupán az, hogy a gondolatunkkal teremtünk, hanem arról is szól, hogy aktívan megteszünk minden szükséges lépést céljaink megvalósításáért” - magyarázza Mrazik-Busi Adrienn, aki arra is kitér, hogy sokunk pénzzel kapcsolatos nézőpontját a múltbéli tapasztalatok, a családi minták és a társadalmi hiedelmek formálták. „Az első lépés az, hogy felismerjük és megkérdőjelezzük ezeket a mintákat. Például, ha valaki úgy nőtt fel, hogy a pénzt mindig hiányként érzékelte, érdemes dolgozni azon, hogy a pénzre mint lehetőségre és bőségre tekintsen.” A Life coach véleménye alapján az egyik legasznosabb gyakorlat lehet a pozitív affirmációk - pozitív megerősítések - használata. Például:
A pénz könnyedén és természetesen áramlik hozzám.
Emellett fontos, hogy hálát adjunk azért, amink van, mert a hála érzése vonzza a további bőséget.
Az apáca, akinek története Bill Gates és Steve Jobs sztoriját is felülmúlja
A manifesztáció alapja ugyan a pozitív gondolkozás, de rengeteg gyakorlat áll rendelkezésünkre, amivel megkönnyíthetjük azt, hogy magunkhoz vonzzuk bármit. Mrazik-Busi Adrienn szerint a pénzzel kapcsolatban egy bevált gyakorlat lehet a következő: „amikor a boltban vásárolunk, gyakran aggódni kezdünk, hogy minden milyen drága, és számolgatni kezdjük, hogy mennyibe fog kerülni a heti nagybevásárlás. Ha azonban aggódás helyett arra irányítjuk a fókuszunkat, hogy hálát adjunk azért, mert bevásárolhatunk, akkor máris pozitív irányba tereljük a gondolatainkat, és a pénzhez fűződő viszonyunkat is.”
Az öt leghasznosabb stratégia
Vannak olyan módszerek, amelyek nem csak az anyagi jólét magunkhoz vonzásában nyújthatnak segítséget, hanem bármilyen manifesztálni vágyott dologban.
- Vizualizáció: naponta szánjunk időt arra, hogy elképzeljük, milyen érzés lenne már most birtokolni azt, amit szeretnénk elérni.
- Affirmációk: pozitív állítások ismétlése, mint például: „Nyitott vagyok a bőségre minden formában.”
- Hálanapló: minden este írjunk le 3-5 dolgot, amiért hálásak vagyunk. Ez segít a pozitív rezgések fenntartásában.
- Cselekvés: ne felejtsük el, hogy a manifesztáció nem passzív folyamat. Az univerzum akkor működik velünk együtt, ha mi is lépéseket teszünk a célunk felé.
- Meditáció: segít összekapcsolódni a belső erőnkkel, és megszünteti a negatív blokkokat.
„Nem létezik életkor, csak egyéniség” - interjú Hajas Lászlóval
Népszerű még manapság az úgy nevezett vision board, avagy álomtábla is. Ennek a lényege, hogy kitűzzünk magunk elé bizonyos célokat, majd összegyűjtsünk olyan képeket, amelyeken ezekhez hasonló dolgok láthatóak (vagy akár egy teljesen ugyanolyan), végül pedig egybe gyűjtsük őket. Hasznos lehet még a képek mellé pozitív megerősítéseket és idézeteket is összeválogatni, hogy mindig ezeket lássuk, amikor ránézünk. Az álomtáblát egy adott időintervallumra érdemes elkészíteni (például a következő évre), és ennek segítségével fókuszáltabbak maradhatunk a céljainkkal kapcsolatban.