Fuller Bianka: A mentális egészség miatt kötelező a mértéktartó képernyőhasználat
A technikai újításoknak, a közösségimédia-dömpingnek köszönhetően egyre gyakrabban merül fel a kérdés, lehet-e egészséges mértéket tartani a küyühasználatban a mentális egészségünk megőrzése érdekében? A témában Fuller Bianka pszichológus segít eligazodni, aki szakemberként és tiktokerként is pontosan tudja, nem minden esetben könnyű megtalálni az egyensúlyt.
A Fomo-jelenség, azaz Fear of Missing out, az egyik leggyakoribb probléma a digitális eszközt használók körében. Rengeteg információt kell feldolgoznunk, ha bizonyos időre mellőznünk kell a digitális eszközeinket, akkor úgy érezhetjük, hogy lemaradunk valamiről.
Ezért érdemes tudatos hírolvasásra váltanod a céltalan görgetés helyett
Szeretnénk valahová tartozni
Korábban, amikor jóval kevesebb információ áramlott felénk, a boldog tudatlanságban nem voltak ilyen jellegű kényszerérzetei az embereknek, hiszen nem tudták, hogy is miről maradnak le. „A Fomo alapvető pszichológiai hajtóereje, hogy szeretnénk valahová tartozni, ez felülírhatja a tudatos döntéseinket, aminek például aktív része lehet az is, hogy folyamatosan internetezünk, különböző közösségi oldalakon töltjük az időt, és gyakorlatilag nem tudunk elszakadni a digitális eszközeinktől”- magyarázza Bianka.