„Azok sem tudnak izgalmasan öltözködni, akik bármennyit költhetnének ruhákra” - interjú Süle Katival
Katit gyerekkorom óta ismerem. Akkor még fiatal lányként a Műgyűjtők Galériájában dolgozott, de élesen emlékszem, hogy kis alsósként feltűnt izgalmas, a nyolcvanas évek poros és szürke divatkultúrájából látványosan kiemelkedő öltözködési stílusa, vagány frizurája. Kati szerint ez nem véletlen, a gyerekeknek nagyon jó érzéke van az egyedi, különleges stílus felismerésére és értékelésére, és szerinte már óvodában oktatni kellene a külső megjelenés esztétikáját, a divatban rejlő kreatív lehetőségeket.
Nemrég személyes győzelemként könyvelte el, hogy egy látványos kalapját viselve kiváltotta egy három és egy hatéves kisgyerek elismerését az utcán. Ez számára azért is fontos, mert évtizedek óta tartó missziója, hogy bátorítsa az embereket arra, merjék kifejezni a személyiségüket, játékos oldalukat a szettjeiken keresztül. Ezen a téren pedig itthon még van hová fejlődnünk.
„Ebből a szempontból a magyarokban még sok gát van. Gyakran látom, hogy azok sem tudnak izgalmasan öltözködni, akik bármennyit költhetnének ruhákra. Szerintem ez kicsit arra vezethető vissza, hogy itthon szeretjük egymás cikizni, kinevetni. Ez sokszor már gyerekkorban elkezdődik, így mire felnő az ember, megszokja, hogy a tömegből kitűnni nem feltétlenül előnyös."