Kényelem luxusban – A divatházak és otthonkiegészítők együttállásának új dimenziója

A Louis Vuitton 2026-ban tervezi megnyitni luxusszállodáját Párizsban, a Champs-Élysées 103-111. szám alatt
A Louis Vuitton 2026-ban tervezi megnyitni luxusszállodáját Párizsban, a Champs-Élysées 103-111. szám alatt
Fotó: Courtesy of Louis Vuitton

Azt már pontosan tudjuk, hogy a világhírű divattervezők a bútordesign terén is remekelnek, és ismerjük a legismertebb divatházak lakberendezési szekcióinak különleges darabjait. De vajon hogyan működnek ezek a luxuscikkek egy olyan enteriőrben, ahol kizárólag ezek a bútordarabok sorakoznak, méghozzá (leggyakrabban) egy olyan szállodában, amelynek minden egyes porcikája, kívül-belül az adott divatházhoz köthető?

Bizony, a luxusnak létezik egy olyan hajmeresztő fokozata, amikor nemcsak a kimagasló szolgáltatásért, lokációért és a gasztronómiai élményért, hanem a névért is fizetünk – a Dior, Dolce & Gabbana és Armani pedig igencsak ismerősen és hívogatóan csengenek.

Palazzo Versace Gold Coast, Ausztrália

A Palazzo Versacét az ikonikus medúzafej hirdeti – felesleges is külön márkanevet feltüntetni az épület homlokzatán, ha a logót már több kilométerről könnyedén felismerjük. A szálloda architektúrája a tipikus tengerparti hotelépítészetet idézi: félkörívben húzódó front, árkádsor, kovácsoltvas korláttal keretezett kilépőerkélyek és arcpirítóan drága luxusautók. Az épület előtt sorakozó, apró kövekből építkező geometrikus mozaikkép a beltérben folytatódik, káprázatos márványintarzia és kézzel vágott üvegből készült művészeti mozaik formájában.

A márkához hű színvilág jellemzi a Versace Palace lakosztályainak belső kialakítását
Fotó: Courtesy of Versace

Az enteriőr (akárcsak a homlokzat) ízig-vérig Versace, a vájatolt oszlopokból és kazettás mennyezetből álló csarnok, az aranyozott, rokokó kristálycsillár és a kerek, tűzött pihenőszigetek mind-mind a divatház maximalista esztétikáját követik. Az étkezőben és a hotelszobákban a ’90-es évek stílusát idéző lakkozott fabútorok és barokkmintás kárpitok sorakoznak, a lakosztályokban faintarziás parkettával megspékelve a túlzó összképet. Kétségkívül önazonos!

glamour plusz ikon Stella McCartney, a divattervező, aki a fenntarthatósági törekvésekben is élen jár

Stella McCartney, a divattervező, aki a fenntarthatósági törekvésekben is élen jár

Bvlgari Resort Bali

Az extravagáns, drágakövektől roskadozó ékszerek ismeretében azt gondolnánk, a hotel is a pazar csillogást fogja példázni. Ennél nagyobbat nem is tévedhetnénk. A fényűzés persze adott, elvégre egy teljes hegyoldalt és partszakaszt beterítő tengerparti rezort erőlködés nélkül is magában hordozza a luxust. A helyiségekben azonban nem arannyal díszített tárgyak, hanem visszafogott és harmonikus darabok kaptak helyet, teljes mértékben tiszteletben tartva a környezet természetes tulajdonságait.

A Bvlgari Resort Bali a szörfösök körében népszerű Uluwatu térségében, Bali déli részén található
Fotó: Courtesy of BVLGARI

Natúr színpaletta, stilizált bútorok, Bali építészetére jellemző nádazott tetők, valamint rengeteg víz és fa. Az üdülőközpont megszámlálhatatlanul sok szekcióból áll: többek között három egyszobás és három kétszobás villából, egy háromfős, valamint egy ötfős hálószobából, négy különböző vendéglátó egységből, és a luxusszállásokra jellemző ezerállomásos spa repertoárból.

Armani Hotel, Dubai

Az Armani olyan magas szintre fejlesztette belsőépítészeti szekcióját (nemcsak bútoraik, hanem luxuskonyháik is példaértékűek), hogy ha még nem valósították volna meg saját hotelprojektjüket, bizony könyörgönénk egyért. Kifinomult, maszkulin elegancia, időtlen, mégis ízig-vérig kortárs, valamint minden egyes felület a legfantasztikusabb minőségről árulkodik. A tükörfényesre lakkozott, erezett fafelületek, valamint a velúrbőr kárpitok tapintásért kiáltanak.

A dubaji Burdzs Kalifa alsó szintjein található az Armani Hotel Dubai, amely 11 emeletet foglal el, és közvetlen hozzáférést biztosít a Dubai Mall bevásárlóközponthoz
Fotó: Courtesy of Armani

Szerencsére – hála a technológiának – nem szükséges többezer kilométert utazni a luxusélményért, ugyanis a honlapon egy 360 fokos körbevezetést kapunk minden emeleten és helyiségben. Bár képernyőn keresztül nem tapasztalhatjuk meg a taktilis luxusanyagokat, és nem relaxálhatunk a delejes hangulatvilágításban, de korlátlan ideig gyönyörködhetünk a gondosan szerkesztett belső terekben. Olyan, akár egy felsőkategóriás szivar, egy remek évjáratú whiskey, vagy egy kiválóan szabott öltöny!

Fendi Private Suites, Róma

A római Fendi Private Suites hét tündöklő lakosztályt takar a Palazzo Fendi épületében. A palota minden szeglete az olasz esztétikát tükrözi: míg kívül a klasszikus palazzo-építészetet követi, míves ballusztráddal és ívelt félhold ablakokkal, a belső elrendezés a letisztult, luxus olasz belsőépítészeti trendeket követi. Sok-sok bézs, egy-egy piros accent, változatos (és rendkívül drága) textíliák, mindez az Armanitól is jól ismert lakkozott fafelültekkel kombinálva.

A FENDI Rómában várja a luxus, a kikapcsolódás, és a márka kedvelőit
Fotó: Courtesy of FENDI

Míg a retikülöket és egyéb kiegészítőket hivalkodó módon logózott formában ismerjük, a szálloda nem kelt feltűnést, alig-alig kommunikálja luxus divatmárka mivoltját. A szobáknál jóval érdekesebbek a közösségi terek: a lobbiban stukkózott, cirádás falfelületek a kortárs vonalvezetéssel találkoznak, míg a Zuma étteremben egy olyan lehengerlő organikus fa térelválasztó húzódik, amely már önmagában műalkotásnak minősíthető.

glamour plusz ikon Budapest szeretete vonalról vonalra – Nemes Anita grafikus útja a tipográfiától az illusztrációkig

The Karl Lagerfeld, Macau

271 szobányi tömör gyönyör: élénk piros és arany finomságokkal bolondított monokróm színpaletta, vad ekletika, egy csipet távol-keleti formavilággal és egy leheletnyi merész, mesés stílussal megfűszerezve. Ha Karl Lagerfeld hotel lenne, épp így festene! A tervező persze nem árult zsákbamacskát, nem hitegetett, nem kertelt, egyszerű eszközökkel adta tudtunkra, ki áll a hotel mögött – a recepciós pult mögött világító ikonikus lófarokkal kombinált napszemüveg minden kérdésünket megválaszolja.

A Karl Lagerfeld Hotel lobbija is impozáns
Fotó: Courtesy of Karl Lagerfeld

A klasszikus stukkókat geometrikus mintázatokkal és sziluettekkel ötvözték, amely erőteljesen végigvonul a szobák minden egyes szegletén, a padlószőnyegtől kezdve a díszpárnán át egészen az ágyvég struktúrájában. A szállodából természetesen nem hiányozhat egy luxusétterem sem, amely már-már hipnotikus állapotba, és egy teljesen másik dimenzióba juttat minket.

glamour plusz ikon „L’Oréal, mert megérdemlem”: az önbecsülést hirdető cégóriás alapítója megszállott dolgozó és nyugtalan gondolkodó volt

„L’Oréal, mert megérdemlem”: az önbecsülést hirdető cégóriás alapítója megszállott dolgozó és nyugtalan gondolkodó volt

A monokróm geometrikus minták megvilágítva, ezer különböző verzióban térnek vissza a helyiség minden pontján, az egész tér vibrál, megbabonáz. A túlvilági élményt az ívelt galaxismintás mennyezet fokozza, amely extra mélységet és egy kis színt kölcsönöz az enteriőrnek.

Louis Vuitton Hotel, Párizs

2026-ban megnyitja kapuit a Louis Vuitton szálloda a párizsi 103-111 Avenue des Champs Élysées-en. Ugyan a látványtervek azt sugallják, egy újabb extravagáns, kortárs építészeti példával gazdagodik a világ, kérdéses, milyen hatással lesz a túlméretezett utazótáska Párizs zömében neoklasszicista városképére.

Az építkezési munkák már javásban folynak
Fotó: Courtesy of Louis Vuitton

A gigantikus LV bőröndöt imitáló épület a Louis Vuitton többemeletes üzletháza mellett kap majd helyet, benne egy kávézóval, csokoládébolttal, és egy dél-francia mediterrán ízvilágot tematizáló luxusétteremmel.