Kényelem luxusban – A divatházak és otthonkiegészítők együttállásának új dimenziója
Azt már pontosan tudjuk, hogy a világhírű divattervezők a bútordesign terén is remekelnek, és ismerjük a legismertebb divatházak lakberendezési szekcióinak különleges darabjait. De vajon hogyan működnek ezek a luxuscikkek egy olyan enteriőrben, ahol kizárólag ezek a bútordarabok sorakoznak, méghozzá (leggyakrabban) egy olyan szállodában, amelynek minden egyes porcikája, kívül-belül az adott divatházhoz köthető?
Bizony, a luxusnak létezik egy olyan hajmeresztő fokozata, amikor nemcsak a kimagasló szolgáltatásért, lokációért és a gasztronómiai élményért, hanem a névért is fizetünk – a Dior, Dolce & Gabbana és Armani pedig igencsak ismerősen és hívogatóan csengenek.
Palazzo Versace Gold Coast, Ausztrália
A Palazzo Versacét az ikonikus medúzafej hirdeti – felesleges is külön márkanevet feltüntetni az épület homlokzatán, ha a logót már több kilométerről könnyedén felismerjük. A szálloda architektúrája a tipikus tengerparti hotelépítészetet idézi: félkörívben húzódó front, árkádsor, kovácsoltvas korláttal keretezett kilépőerkélyek és arcpirítóan drága luxusautók. Az épület előtt sorakozó, apró kövekből építkező geometrikus mozaikkép a beltérben folytatódik, káprázatos márványintarzia és kézzel vágott üvegből készült művészeti mozaik formájában.
Az enteriőr (akárcsak a homlokzat) ízig-vérig Versace, a vájatolt oszlopokból és kazettás mennyezetből álló csarnok, az aranyozott, rokokó kristálycsillár és a kerek, tűzött pihenőszigetek mind-mind a divatház maximalista esztétikáját követik. Az étkezőben és a hotelszobákban a ’90-es évek stílusát idéző lakkozott fabútorok és barokkmintás kárpitok sorakoznak, a lakosztályokban faintarziás parkettával megspékelve a túlzó összképet. Kétségkívül önazonos!
Stella McCartney, a divattervező, aki a fenntarthatósági törekvésekben is élen jár
Bvlgari Resort Bali
Az extravagáns, drágakövektől roskadozó ékszerek ismeretében azt gondolnánk, a hotel is a pazar csillogást fogja példázni. Ennél nagyobbat nem is tévedhetnénk. A fényűzés persze adott, elvégre egy teljes hegyoldalt és partszakaszt beterítő tengerparti rezort erőlködés nélkül is magában hordozza a luxust. A helyiségekben azonban nem arannyal díszített tárgyak, hanem visszafogott és harmonikus darabok kaptak helyet, teljes mértékben tiszteletben tartva a környezet természetes tulajdonságait.
Natúr színpaletta, stilizált bútorok, Bali építészetére jellemző nádazott tetők, valamint rengeteg víz és fa. Az üdülőközpont megszámlálhatatlanul sok szekcióból áll: többek között három egyszobás és három kétszobás villából, egy háromfős, valamint egy ötfős hálószobából, négy különböző vendéglátó egységből, és a luxusszállásokra jellemző ezerállomásos spa repertoárból.