Magyar márka forradalmasítja a fürdőruhagyártást
Fürdőruha és sportruházat óceáni hulladékból és halászhálóból? A 2018-ban debütált UNDERSEA bebizonyította, hogy lehetséges. A hiánypótló magyar divatmárka alapítójával, Reményik Mónival beszélgettünk.
Szexi, merész, minimalista - ezekkel a szavakkal jellemezné az UNDERSEA márka ruháit Reményik Móni, aki közgazdászként pszichológiát is tanult, de a környezetvédelem lett a szívügye. Így született meg az egyedülálló brand, amely kreációit azoknak a nőknek szánják, akik tiszta szívből szeretik a Földet és önmagukat is.
A márka, amit az óceánok és a tengerek szennyezése inspirált
„Jártam a természetet, sokat búvárkodtam, kerestem önmagam. A vízben töltött idő felnyitotta a szemem, számos olyan problémával találkoztam, mint az óceánok elsavasodása, az elfehéredő korallzátonyok, az óceáni zajszennyezés, a túlhorgászás, vagy az elhasznált halászhálók kártékony hatásai.
Látni ezeket a dolgokat szívbe markoló élmény volt, de ennek okán döntöttem el, hogy nem ülök tovább tétlenül” - így született meg Reményik Móni alapításával az Undersea, amely többek között óceáni hulladékból és halászhálókból készített fürdőruhákat és sportruházatot kínál.
„Soha ne adjuk fel azt, amiben hiszünk”- Fülöp Bori művészete: a női lét ünneplése
„Minden egyes szövetünk, legyen szó a nyomtatott szövetekről, az egyedi textúrákról, valamint a belső bélésekről, olyan újrahasznosított és fenntartható anyagokból készül, mint az econyl, a tencel, és az organikus pamut. Ez az Undersea szabvány, tehát ez minden egyes darabra érvényes, kívül-belül. Nincs kivétel.”
Nincs dögösebb a bolygóbarát ruháknál
Az Undersea csapata hisz a körforgásos gazdaságban, amely koncepció a divatipar fenntartható fejlődésének is egy fontos eleme. „Minőség és élettartam - ezeket tartjuk szem előtt, amikor a ruháinkat készítjük. A legjobb minőségű anyagokkal dolgozunk, valamint olyan gyártási technikákat alkalmazunk, amelyek garantálják a darabok hosszú élettartamát.” Nem ez az egyetlen ökotudatos irányelv, amelyet a márka követ.
„Mindenből kis készletet gyártunk, tehát nem termelünk túl, ezáltal nincs megsemmisítendő termékmaradék.” Ez még nem minden, a csomagolás és a zöldítésére is nagy gondot fordítanak.