A négylábúak iránti szeretet mindent felülír - Így született a Petwisecare
Kedvenceink megszínesítik a mindennapokat. A közös játékok, séták és az együtt töltött percek felbecsülhetetlenek. Ám vannak olyan alkalmak, amikor egy utazás, a túlórák, vagy egyéb ok miatt nem tudunk mi magunk gondoskodni róluk. Dr. Piller Pálma, a PetWiseCare megálmodója olyan felületet hozott létre, amelyen keresztül kisállataink megbízható és hozzáértő törődést kapnak távollétünkben, Magyarország első képzett szitterei által.
Dr. Piller Pálma már kiskorában eldöntötte, hogy mindenképpen állatokkal szeretne foglalkozni. Családjának mindig voltak kutyái és macskái, emellett ötéves kora óta lovagol, így mindig is körülvették őt a négylábúak. Gimnáziumi évei alatt James Herriot brit állatorvos könyveit olvasva pedig egyértelműen megfogalmazódott benne, hogy ő is a házikedvencek gyógyításának szenteli életét.
Hamar iskolát váltott, hogy magasabb szinten tanulhassa a kémiát és a biológiát, hogy bekerülhessen az Állatorvostudományi Egyetemre. Felsőoktatási tanulmányai közben lovasedzőként dolgozott, amely másik gyerekkori álma volt a gyógyítás mellett. „Az állatokhoz fűződő szeretetem mindig is egy erős segítségnyújtási vággyal társult, így nagyon hamar tudtam, mivel szeretnék foglalkozni.”
Hiánypótló szolgáltatás
Egyetemi évei alatt barátai többször kérték arra, hogy vigyázzon kedvencükre, amíg ők maguk nem tudnak. A PetWiseCare ötlete 2020 nyarán született meg, amikor egy Győr melletti farmon két hétig gondoskodott tíz kecskéről, három lóról, két kutyáról, öt macskáról és pár nyusziról. „Ezen a nyáron nagyon sokan kerestek meg ismerősök és ismeretlenek egyaránt, hogy viseljem gondját kedvencüknek, amíg nyaralnak.
Gyógynövények, amik a házi kedvenceinknél is bevethetők
Mindenki kiemelte, hogy sokkal nyugodtabban megy el pihenni, mivel állatorvos hallgatóként megbízható és hozzáértő szakemberként tekint rám. Azonban a megfelelő gondoskodáshoz nem szükséges állatorvosnak lenni” - mondja Piller Pálma. A PetWiseCare különlegessége, hogy a weboldalon fellelhető szitterek mind állatorvos által kidolgozott képzést végeztek, így rendelkeznek elsősegélynyújtási, betegápolási, helyes táplálási és etológiai tudással. Egy évvel az ötlet után már létrejött egy kezdetleges oldal, de a jelenlegi verzió 2023 februárjától érhető el.
„Most már kétszázhúsz regisztrált szitter dolgozik a PetWiseCare oldalán, és több, mint hatezer gazdi-felhasználónk van.” Célja egy olyan minőségi szolgáltatásnyújtás, ahol az állatok megfelelő ellátásban részesülnek a képzett szittereknek köszönhetően. „Világszerte léteznek platformok, amelyeken kereshetünk valakit, aki felügyeli a háziállatokat, de nagyon felelőtlennek tartom, hogy bárki csupán egy regisztrációval szitterkedhet. Számtalan gondatlanság miatti balesetről lehet olvasni, és ezért fontos az előzetes oktatás.”
Te is lehetsz szitter!
„A szitterkedés egy olyan egyedi ellátás, amely az állat egészsége, pszichéje, lelkiállapota szempontjából sokkal előnyösebb, mintha panzióba adnánk, vagy a szomszédot terhelnénk vele.” Első lépésként minden érdeklődőnek el kell végeznie a kutyára, macskára vagy nyúlra optimalizált képzést. Az online tananyagok és kvízek segítenek elsajátítani minden szükséges tudást, hogy kiváló szitter válhasson valakiből.