A mai világban nőnek lenni sem egyszerű, nemhogy művésznek

2024. szeptember 14.
kocsi-olga-glamour
Kocsi Olga igazán tehetséges és sokoldalú művész, aki állandóan képes a megújulásra
Fotó: GLAMOUR Hungary

Kocsi Olga multimédia művész, akinek különböző projektjeivel szerte az országban találkozhatunk. A Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen végzett, bár sokszor futott neki a felvételinek egész országszerte több helyen. Negyedjére vették fel.

Háromszor nyerte el a Derkovits Gyula ösztöndíjat, amely a fiatal képzőművészeket segíti. Idén ő kapta a HAB-díjat (Hungarian Art and Business), tavaly pedig a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem első művészeti rezidenciaprogramján dolgozott.

A képzőművészettel való foglalkozás már kiskoromtól nagyon érdekelt. A médiumokat ugyan váltogattam, - először rajzoltam, aztán fotózni kezdtem, utána animációval és mozgóképpel foglalkoztam - de később összeolvasztottam az elsajátított tudást és projektenként alakítom ki a megfelelő eszközöket” - kezdi nem mindennapi karrierútjának ismertetését Kocsi Olga, aki azt is elárulja, hogy egy valami nem változott: az, hogy művészettel akar foglalkozni.

Változatos pályafutás

Ugyan kereskedelmi szakközépiskolát végezett, és egyetem után még villanyszerelő és karosszérialakatos OKJ papírt is szerzett, a célt sosem tévesztette szem elől. Elmondása szerint egyáltalán nem tud jól rajzolni, mert nem köti le, viszont nagyon sokáig ez volt a követelmény az egyetemeken. Ma már három diplomával és egy doktori abszolutóriummal rendelkezik, saját megfogalmazása szerint művészeti kutatással foglalkozik, akit érdekelnek az emberi történetek, az idő, a tudomány, és a nézői perspektíva is.

glamour plusz ikon A nő, akinek karrierjét a „nagy elsők” jellemzik és ez még csak a kezdet! Kicsoda Kamala Harris?

Jeremy Irons Budapestre érkezett

Számomra minden munkámban fontos szerepet játszik a néző. Nagyon érdekel, hogy amikor valaki interakcióba kerül valamivel, amit én kreáltam, az hogyan történik és mit lát az illető. VR LADA munkámban Anyukám zsigulijába betettem egy VR szemüveget, és a néző egyszerre volt jelen a valós járműben és vezethetette a vrtuális autót az általam teremtett nyúl univerzumában is, mert érdekelt a valóság és digitális tér összecsúszása.

Mindig is érdekelt ugyanis, hogy mit értünk valóság alatt.

Állandó mozgásban

A képzőművésznek tavaly lehetősége volt részt venni a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem művészeti rezidenciaprogramjában, amit Gács Anna hozott létre a BME falai között, és rögtön az első évadban nyolcvan pályázat érkezett száz művésztől, akik mind komoly teljesítményt tudhatnak maguk mögött.