A nagyszüleink egész életükben egy helyen dolgoztak, de mi a helyzet velünk? Mikor kell váltanunk?
Mikor jön el a váltás ideje? Honnan tudjuk, hogy mikor kell új állás után nézni? Várjunk még, hátha változik a helyzet a munkahelyen? Vagy az első rossz nap után szedjük a holminkat, mondván itt már úgysem lesz jobb? Minden jel arra utal, hogy a legtöbben rosszkor váltunk, és ebből csak újabb problémák következnek. Nézzük, hol hibázunk, és hogyan javíthatunk a saját pozícióinkon.
Sosem fogom elfelejteni, amikor gyakornok újságíró voltam egy gazdasági magazinnál, és arra kért az akkori szerkesztőm, hogy készítsek interjút egy HR-szakemberrel arról, hogy vajon mennyi időt töltenek egy munkahelyen az emberek. Megtudtam, hogy akkor, vagyis 2016-ban egy munkavállaló átlagosan öt évet töltött egy pozícióban, ami egy átlagos számnak tűnt.
Nem igazán lepett meg a szakértő válasza, az már sokkal inkább, hogy elárulta, az előzetes kutatások szerint 2023-ban egy ember átlagosan kilenc hónapot fog tölteni egy munkahelyen. Ezt megjegyeztem, és kíváncsian vártam, vajon igaza lesz-e a HR gurunak. A jövőt – pontosabban már a múltat – érintő szám közel áll a valósághoz. A munkavállalók évről évre gyakrabban váltanak munkahelyet, a legfrissebb kutatások szerint egy személy átlagosan egyetlen évet tölt egy pozícióban, mielőtt új állást keres.