„Gyerekkoromban anyukámmal hajnalig keresgéltük a csillagképeket" - interjú Pál Bernadett kutató-csillagásszal
Pál Bernadett kutató-csillagász azt vizsgálja, hogy milyen formában fordulhat elő folyékony víz a mai Marson. A fiatal tudós munkája akár megtámogathatna egy esetleges Mars-kolonizálást is. A Konkoly Thege Miklós Csillagászati Kutatóintézet munkatársának fiatal kora ellenére már volt lehetősége a Tokiói Egyetemen is dolgozni. Kutatási területe még ritkaságnak számít, azonban egy nap hatalmas lépést jelenthet az emberiségnek, amikor is megépíthetjük első bázisunkat egy másik bolygón.
A csillagászathoz hosszú egyetemi évek vezettek, a kutató az ELTE Fizika szakán szerezte meg alapdiplomáját, majd csillagász mesterszakon folytatta tanulmányait. Ezt követően került az ELTE doktori iskolájába.
„A folyékony víz megjelenési lehetőségeit modelleztem marsi környezetben, mellette pedig folyamatosan dolgoztam a Konkoly Thege Miklós Csillagászati Kutatóintézet obszervatóriumában. Éppen az alapdiplomámhoz kerestem témát, amikor megláttam egy videót a Titánról (a Szaturnusz egyik holdja), amelyről a Huygens-űrszonda készített képeket leszállás közben."