Irányíthatatlan orgazmus: mi az, és miért nem jó egyáltalán?
Az irányíthatatlan orgazmus első hangzásra talán izgalmasnak tűnik, azonban inkább átok, mint áldás. Orvosi szaknyelven állandó genitális izgalmi rendellenességnek (PGAD) nevezzük, amikor egy nő nemi stimuláció nélkül izgatott állapotba kerül. Viszonylag ritkának számít, és egyes esetekben férfiaknál is előfordul.
Ezeket láttad már?
Ez a betegség azonban közel sem jó: a nők spontán orgazmusokat tapasztalnak, de nem a kielégítő fajtáját: gyakran fájdalommal is járnak. De nem csak az orgazmus az egyetlen tünete a szindrómának. A betegek bizsergő érzést tapasztalnak a csiklójukban de irritációval, hüvelyi összehúzódásokkal is számolniuk kell.
Van, aki napi több mint 100 orgazmust él át, azonban olyanok is akadnak, akik éppen, hogy csak a közelében járnak, hogy a csúcsra jussanak. Az, hogy hányan szenvednek ebben a betegségben, az még egyelőre nem tiszta, ugyanis sokan nem is mernek erről beszélni. Az is nagyon gyakori a PGAD-szindrómásoknál, hogy depressziósok lesznek a tünetek miatt.
De mégis mi okozza ezt a rendellenességet?
A PGAD nem függ össze a szexuális vággyal, nem egyenlő a nimfomániával. Az orvosok és a kutatók nem biztosak abban, hogy mi okozza a betegséget. A szakértők azonban úgy vélik, hogy legalább néhány nő esetében a rendellenességet stressz; neurológiai vagy érrendszeri változások válthatják ki.
Hogyan orvosolható?
Egyelőre nincs ismert gyógymód, de a tünetek különféle módon kezelhetők. Mivel a stressz lehet az egyik előidézője, a kognitív viselkedésterápia néhány nő számára hasznos lehet.
Ha bármelyik tünetét tapasztalod a betegségnek, mindenképpen keresd fel orvosod, ugyanis semmi szégyellnivaló nincs ebben!