Mit egyél, hogy jobb legyél az ágyban?
Bizonyos ásványi anyagokra és vitaminokra szükséged van ahhoz, hogy a szervezeted tesztoszteront (ez a libidódat befolyásolja) és ösztrogént (ez pedig a megfelelő hüvelyi nedvességért és az izgatottsági fokért felelős) termeljen. Ha ezekben huzamosabb ideig hiányt szenvedsz, az negatívan befolyásolhatja a szexuális életedet.
Ezeket láttad már?
Íme néhány élelmiszercsoport, amikre érdemes odafigyelned:
1. A "jó zsírok és olajok"
Vagyis a telítetlen vagy többszörösen telítetlen zsírsavak. A teljesen zsírmentes diétán élő nőknek csökken a szexuális kedve. A zsírok és olajok testünk nagyon fontos építőelemei, melyekre elengedhetetlenül szükségünk van a tesztoszterontermeléshez. Úgyhogy itt az ideje, hogy befejezd a buta zsírmentes diétákat, és egészséges életmódra válts. Fogyassz sok tengeri halat, olívaolajat, olajos magvakat!
2. Zöld zöldségek
A brokkoli vagy a spenót, illetve egyéb sötét színű zöldségek gazdagok olyan összetevőkben, amelyek befolyásolják az egészséges véráramlást. Ez pedig elengedhetetlenül fontos ahhoz, hogy elérd az orgazmust és hogy fönntarthasd az izgatottsági állapotodat.
3. Tojás és tejtermékek, szója
A tejtermékekben és a tojásban található D-vitamin kulcsfontosságú a szexualitást befolyásoló hormonok termeléséhez. Arról nem is beszélve, hogy nemcsak a homonjaidat befolyásolja pozitívan az egészséges és változatos étrend - melynek elengedhetetlen elemei a tejtermékek -, hanem energikusabbá is tesz és a kedélyállapotodon is javít. A szójatermékekben található fitoösztrogének segítenek a szex közben fenntartani a hüvelyi nedvességet, és a csökkent ösztrogénszint helyreállításában is hasznosak.
4. Teljes kiőrlésű gabonafélék
A rostokban gazdag gabonatermékek növelik a vér tesztoszteronszintjét, és rendszeres fogyasztásukkal energikusabbnak is érzed magad, ami ismételten csak nagyon hasznos a jó szexuális élet fenntartásához.
Ezt olvastad már? Itt a bizonyíték: elég az álszentségből, a legtöbb nő félrelép
5. Gyömbér, méz
A gyömbér élénkítő hatással van a keringési rendszeredre, elősegítve, hogy a vér könnyebben áramoljon a nemi szervekbe. A méz egyes kutatások szerint szintén jó hatással van az energiaszintedre, de leginkább ösztogéntermelést elősegítő ásványianyag tartalma miatt hasznos.