Ez a tökéletes reggeli időpontja: bebiztosíthatod vele az egészséged és a napi energiaszintedet is
Te is általában akkor szoktál reggelizni, ha megéhezel, vagy van egy konkrét időpont, amire időzíted a nap első étkezését? Nos, egy szakértő nemrégiben arra hívta fel a figyelmet, hogy az utóbbi mellett érdemes döntenünk, ha ugyanis a tökéletes időpontban reggelizünk, számos előnnyel gazdagodhatunk.
Ezeket láttad már?
Samantha Cassetty dietetikus szerint, ha tudatosan választjuk meg a reggeli időpontját, azzal kedvezhetünk a szívünk egészségének és a derékbőségünknek is, de általában véve is jó hatással lehet az egészségünkre ez a reggeli szokás. Mondjuk, mit is jelent ez pontosan, és mire érdemes még figyelned!
Különleges szerepe van
Samantha Cassetty dietetikus a Today felületén számolt be arról, hogy érdemes egy konkrét időpontban elfogyasztani a reggelinket - írja a Mirror. A szakértő kifejtette: „Bár szerintem minden étkezés fontos, a reggeli különleges szerepet játszik, mert a szervezeted természetes módon felkészült a reggeli étkezésre és az anyagcserére”. Ez a cirkadián ritmusunknak, vagyis a belső óránknak köszönhető, amely az alvástól kezdve az energiaszintünkön át az anyagcseréig mindent befolyásol.
Ekkorra érdemes időzítened
A dietetikus többek közt arra is kitért, hogy a kutatások szerint azok, akik a kalóriák többségét korábban fogyasztják el, könnyebben tartják meg egészséges testsúlyukat. Hangsúlyozta, hogy az anyagcsere szempontjából a reggeli fél kilenc előtti elfogyasztása ideális, mivel „a szervezet reggel a legérzékenyebb az inzulinra, ami azt jelenti, hogy hatékonyabban tudja feldolgozni a szénhidrátokat, ami segíthet a vércukorszint és az energiaszint stabilizálásában a nap folyamán”.
A Mirror egy tanulmányt is kiemelt, amely megállapította, hogy a reggeli késői étkezés (reggel 9 óra után), illetve az utolsó étkezés este 9 óra után, növeli a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának a kockázatát, különösen a nők esetében. Ha viszont korábbra időzíted a reggelid elfogyasztását, azzal máris jelentős lépést tehetsz az egészséged támogatásáért és a napi energiaszintedért is.
Két hónapon keresztül kreatint szedtem, elképesztő, mit művelt a testemmel
Nem csak arra érdemes figyelned, hogy a reggeli fél kilenc előttre essen, hanem arra is, hogy nap mint nap nagyjából ugyanakkor fogyaszd el, mert a szervezetünk számára nagyon értékes a rutin - mondta Samantha Cassetty. Ezt alátámasztja azt a 2021-es tanulmányt is, mely szerint a rendszeresebben reggeliző emberek „nagyobb kalóriacsökkentést tudtak elérni, és többet fogytak azokhoz képest, akik kevésbé voltak kiszámíthatóak”.
Gondold meg jól, mi kerül a tányérodra
A megfelelő időzítés mellett az is nagyon fontos, hogy milyen ételek kerülnek reggelente a tányérodra. A Johns Hopkins Medicine azt írja, hogy a jó reggeli „olyan, amely sok fehérjét, összetett szénhidrátot és egészséges zsírokat tartalmaz”. Ha pedig ilyen opciókat választunk, azzal szintén tehetünk azért, hogy energikusabban induljon a napunk.
Regina Shvets dietetikus meg is nevezett néhány ételt, amit az alapanyagok tudatos megválogatásával és megfontolt elkészítéssel, a testünk személyes igényeire szabva ajánl. Ilyen például a görög joghurt mézzel és dióval, a teljes kiőrlésű pirítós szeletelt avokádóval és füstölt lazaccal, a palacsinta reszelt cukkinival, valamint az omlett zöldségekkel, például spenóttal, paradicsommal és gombaszeletekkel.
Továbbá javasolta a túrót is bogyós gyümölcsökkel, az éjszakai zabkását chia maggal, mézzel és gyümölccsel, a reggeli turmixot tejjel, joghurttal, friss gyümölccsel és spenóttal, illetve a teljes kiőrlésű palacsintát friss gyümölccsel és egy csipetnyi mézzel. Persze sok más tápláló reggeli finomság létezik még, így egészen biztos találsz kedvedre valót, amit ha fél 9 előtt fogyasztasz el, a dietetikusok véleménye alapján máris duplán kedvezhetsz az egészségednek!
