Csodát tehet a fejfájással ez az ásványi anyag: ez lehet a migrén leghatékonyabb ellenszere
A kínzó fejfájás olykor az egész napunkat tönkreteheti. A migrén sokunk életét keseríti meg, nagyon fájdalmas és gyakran hosszú-hosszú órákig tart. Bár a fájdalomcsillapító gyógyszerek segíthetnek, a legjobb az lenne, ha soha többé nem kellene ezzel a problémával bajlódnunk. Egy ásványi anyag talán a segítségünkre lehet.
Ezeket láttad már?
A magnézium hiánya összefügghet a migrén kialakulásával - állapították meg a szakemberek. Ha ezt az ásványi anyagot pótolni tudjuk, talán ritkábban kell megküzdenünk a kellemetlen fejfájással és lehet, hogy fájdalomcsillapítókra sem lesz többé szükségünk.
A magnézium hiánya együtt járhat a migrénnel
A migrén az egyik leggyakoribb neurológiai probléma, évente több mint egymilliárd embert érint világszerte. A fejfájásnak egy olyan típusáról beszélünk, ami vissza-visszatérő, lüktető fájdalommal járó rohamokban tör ránk, jellemzően a fej egyik oldalán. További kellemetlen tünetei lehetnek még a hányinger, a hányás, valamint a fényre, zajra és szagokra való érzékenység.
A magnézium egy olyan alapvető ásványi anyag, amely számos testi folyamatban vesz részt, köztük az ideg- és izomműködésben, a vércukorszint és a vérnyomás szabályozásában, az energiatermelésben. Szakemberek pedig megállapították, hogy hiánya összefüggésbe hozható a migrén kialakulásával.
Magnézium tehát elengedhetetlen a szervezet tökéletes működéséhez. Egyes kutatások szerint, azoknál az embereknél, akik aurás migrénben szenvednek, tehát a roham előtt látással vagy nyelvvel kapcsolatos, esetleg más érzékszervi változást észlelnek magukon, a magnéziumpótlás hatékony megoldás lehet.
Mire alapozzák mindezt? A magnézium képes blokkolni a fájdalomjeleket az agyban, megakadályozza az agyi erek beszűkülését, csökkenti az aurát előidéző agyi jeleket és segít megelőzni a menstruációs ciklushoz kapcsolódó migrént is. Kutatások bizonyították, hogy a migrénben szenvedő emberek magnéziumszintje általában alacsonyabb, mint azoké, akiknek nincs ilyen problémájuk.
Többféle magnézium-kiegészítő létezik, a migrénes fejfájás enyhítésére általában a magnézium-oxidot szokták használni. Az ajánlások szerint magnéziumból az ajánlott napi bevitel nagyjából 400 milligramm, de 600 milligrammnál már nem ajánlott többet bevenni belőle.
Azért túlzásba se vigyük
Megfelelő mennyiségben szedve megszüntetheti a hasi görcsöket, a hányingert és a hasmenést. Ha túlzásba visszük bevételét, az akár veseproblémákat, szabálytalan szívverést, alacsony vérnyomást, légzési nehézségeket, izomgyengeséget és szívmegállást is okozhat.
Óvatosan szedjük antibiotikumok mellett, a magnézium ugyanis blokkolhatja azok felszívódását, tehát nem lesznek hatékonyak. A vízhajtók pedig befolyásolhatják a magnézium felszívódását. Szívgyógyszerekkel kombinálva alacsony vérnyomást is okozhat - írja a Health.com.
Mi magunk is sokat tehetünk a kialakulása ellen
A vizsgálatok szerint a magnézium-oxid lehet olyan hatásos a migrén kezelésében, mint a vényköteles migrénellenes gyógyszerek. Jó választás lehet tehát a probléma megszüntetésére, szedése ugyanis biztonságos és kicsi a mellékhatások esélye.
A migrén kialakulása ellen egyébként mi is tehetünk néhány életmódbeli változtatással. Érdemes kerülni a migrént kiváltó tényezőket, fontos a rendszeres fizikai aktivitás, végezzünk heti 150-300 perc közepes intenzitású aerob testmozgást, ügyeljünk a normál testsúlyra, kerüljük az alkoholt és a dohányzást, maradjunk hidratáltak, korlátozzuk a koffeinfogyasztást, csökkentsük a stresszt és aludjunk eleget.