4 tipp, hogy valóban sikeres legyen a diéta
Több különböző mód van ezekre az időszakos böjtökre, ezeknek a lényege, hogy periodikusan étkezzen az ember. A legnépszerűbb a 16:8-as felosztás, ami azt jelenti, hogy 8 óráig van nyitva a "táplálkozási ablak" és ez idő alatt lehet enni, utána pedig 16 óra böjt következik. Viszont ezekkel az ablakokkal játszadozhat az ember, akár csökkentheti vagy növelheti. Ha elkezded a böjtöt, de mégsem látsz eredményt, akkor ne add fel, hanem tanulj a hibáidból és próbálkozz tovább.
Ezeket láttad már?
Itt van pár jó tanács az időszakos böjthöz:
1. Figyelj a bevitt kalóriákra!
Fontos a napi ajánlott kalóriát bevinni a "táplálkozási ablak" nyitvatartása alatt. Olyan ételeket egyél, amiket szívesen fogyasztasz, például a testednek adj egy kis salátát, a lelkednek pedig jól jön egy kis étcsoki.
Addig egyél, amíg jólesik és kerüld el a teli érzést, főleg lefekvés előtt. A kalória számlálás segíthet a fogyni akaróknak, mivel így láthatják, hogy az ideális bevitel helyett ők mennyit fogyasztanak.
2. Ügyelj a fehérjebevitelre!
Gyakran az edzés mellett megfeledkezünk az elegendő fehérje beviteléről és emiatt kevésbé érezzük eltelítve magunkat. Főleg a növényi alapú étkezésnél kell figyelni a fehérje bevitelére, mivel ez egy elengedhetetlen tényező az izmok építéséhez.
Last minute diétás tippek a bikinialakért: így fogyhatsz éhezés nélkül!
Last minute diétás tippek a bikinialakért: így fogyhatsz éhezés nélkül!
3. Nem mindig az jó neked, ami másnak
A 8 órás táplálkozási ablak a legelterjedtebb, viszont egyes embereknek nem válik ez be, mert túl hosszúnak bizonyul, késztetést éreznek az evésre ebben a 8 órában. Fontos mindenkinek a saját testén megtapasztalni, hogy neki mi előnyös és mi nem.
4. Válj meg a cukortól
Rengeteg kutatás bebizonyította, hogy cukor fogyasztásával növekedik az inzulin szintünk, ami miatt több zsírt termel a szervezetünk. Az inzulinszint növekedése miatt nem érzünk telítettséget és csak még nagyobb étvágyad lesz. A cukor étkezésből való kiiktatásával ritkábban lesz éhes az ember és a már meglévő testzsírt használja fel a test az energiatermeléséhez.