11 étel, amit sose egyél!

2015. június 22.
Megosztás Küldés Messengeren Pinterest

Remélhetőleg mára már mindenki számára nyilvánvalóvá vált, hogy a nehéz és gyors ételek kerülése erősen ajánlott egészségünk megőrzése érdekében. Azonban a lista sajnos nem ér itt véget. Sokszor nem is a készétellel, hanem az adalékanyagokkal van a probléma, és a legjobb, ha ezeket teljesen ki tudjuk zárni az étkezésünkből.

Csak azért, mert finom, nem biztos, hogy egészséges is
Csak azért, mert finom, nem biztos, hogy egészséges is

1. Olvasztott sajt. A jól ismert ételnek valójában nem sok köze van a sajthoz. Összetevője márkánként változó, de általában tejzsír, fehérjesavó emulgálószer, és ételszínezék van benne. Emellett rendkívül magas a nátrium és a zsírtartalma is.

2. Nitráttal készült hústermékek. A csemegepultok húsféléi nagyon sok nátriumot és tartósítószert tartalmaznak, és ezek a kemikáliák könnyen rákos megbetegedéshez vezethetnek. A hozzáadott szerekről könnyen tájékozódhatsz az étel címkéjén, ezt mindenképpen olvasd el, mielőtt megvásárolnád. Ha lehet, akkor tiszta húsból készült felvágottat válassz, mint például a tarja vagy a sonka.

3. Üdítő. Köztudott, hogy a szénsavas üdítő meglehetősen egészségtelen, hiszen egy átlagos üveg nagyjából tíz teáskanálnyi cukrot és karamellszínezéket tartalmaz. Ha ezt iszod, a szervezeted automatikusan inzulintöbbletet termel, ami hosszútávon cukorbetegséghez és rákhoz is vezethet!

4. Diétás üdítő. Igaz, ennek nem olyan magas a cukortartalma, mint az előzőnek, de rengeteg mesterséges édesítőszer van benne, ami hosszútávon legyengítheti az érzékelő szerveidet. Emellett gyakran kapcsolják a diétás üdítőhöz a depressziót, a fogak romlását, az agyvérzést, a szívproblémákat és a koraszülést is.

5."Cukormentes" édességek. Ha természetes cukrot nem is, de rengeteg édesítőszert tartalmaznak, ami komoly kihívást jelent az emésztőrendszer számára.

6. Szabványosan termesztett gyümölcsök. A hagyományos termesztés során rengeteg növényvédő és rovatirtószert használnak a termelők, ami merőben károsítja az agy és az idegrendszer működését, rákhoz vezethet, és allergiás reakciót válthat ki. Ráadásul ezek a méreganyagok beleivódnak a gyümölcsbe, így a mosás és a hámozás sem távolítja el őket. Ha teheted, akkor piacról, őstermelőktől vagy bio boltban vásárolj gyümölcsöt.

7. Kereskedelmi csirke és tojás. Egy amerikai felmérés során kiderült, hogy a csirketápok sok helyen koffeint, tiltott antibiotikumokat és arzént tartalmaznak (Európában ezt elvileg tiltják, de hát sosem lehet tudni). Most, hogy Amerikában a McDonald's és más nagy üzletláncok is lassan áttérnek az antibiotikummal nevelt csirkék felhasználásról a természetesre, remélhetőleg a kereskedelmi csirketenyésztők is lemondanak a veszélyes tápszerekről, és egy biztonságosabb, természetesebb módszerre váltanak. Ha van rá lehetőséged, te is inkább bio csirkét és tojást fogyassz; így jobb eséllyel tudod elkerülni a szalmonellát.

8. Kenyér és kálium-bromáttal készült kekszek. Az adalékanyagot a kenyér és a kekszek élesztésére használják, holott köztudottan rákos megbetegedéshez vezethet. Ha pékárut vásárolsz, olvasd el az összetevők listáját, és próbáld meg kerülni a mérgező kemikáliát.

9. Mikrós popcorn. A popcornzacskót gyakran olyan anyagokkal zárják le, mely sok kutatás szerint meddőséget, rákot és veseelégtelenségeket okozhatnak. Emellett egyes popcorn márkák egészségtelen zsírokat adnak a termékeikhez, amit később "természetes ízvilágként" címkéznek fel. Ne dőlj be ennek!

10. Kukoricalisztes tortilla és propilparabénnel készült muffinok. A propilparabén eredetileg egy kozmetikai anyag, de sokszor használják a kukorica tortillák és az előre csomagolt muffinok tartósítására is. Az anyag az ösztrogénhez hasonlóan viselkedik, ezért túlzott fogyasztása felboríthatja a szervezeted működését, meddőséget okozhat és növeli a mellrák esélyét is. Azonban egyelőre nem sok kutatás támasztja alá, hogy folyamatos fogyasztása valóban káros lehet-e a szervezetedre hosszútávon, mindenesetre, kerüld a fogyasztását.

11. Minden előre csomagolt élelmiszer, ami legalább két olyan adalékanyagot tartalmaz, melyet nem ismersz. Ilyen például a BHA és a BHT; két antioxidáns anyag, melyet olyan ételek tartósítására használnak, mint a csipsz, a vákuumos csomagolású húsok és a gabonapehely. A BHA nagyobb mennyiségben befolyásolhatja a petefészek méretét és a hormonképzést is. A BHT sem veszélytelen, állatoknál tüdő és májdaganatos megbetegedésekhez vezethetnek, és bár nem az emberek szervezete nem viselkedik úgy, mint az állatoké, nem éri meg a kockázatot. A saját érdekedben csökkentsd ezeknek a bevitelét, amennyire csak tudod.

Megosztás Küldés Messengeren Pinterest
Google Hírek ikon
Kövesd a Glamour cikkeit a Google hírekben is!
Techxpo További cikkek

Ez is érdekelhet

Ennél a multinál bátran szólhatunk a HR-nek vagy a főnöknek, ha a menopauza megnehezíti a munkavégzésünket

glamour plusz ikon Ennél a multinál bátran szólhatunk a HR-nek vagy a főnöknek, ha a menopauza megnehezíti a munkavégzésünket

Értesülj elsőként legújabb híreinkről

5 dolog, amit azonnal meg kell tenned, ha online bántalmazás áldozata lettél (x)

5 dolog, amit azonnal meg kell tenned, ha online bántalmazás áldozata lettél (x)

Tényleg rájönnél, ha át akarnának verni? Teszteld le most! (x)

Tényleg rájönnél, ha át akarnának verni? Teszteld le most! (x)

Íme 4 tipp, hogy a stressz ne tegye tönkre az ünnepeket! (x)

Íme 4 tipp, hogy a stressz ne tegye tönkre az ünnepeket! (x)

Így kerüld el otthon a bakteriális vaginózist (x)

Így kerüld el otthon a bakteriális vaginózist (x)