A japán nők étrendje a világ egyik legnagyobb találmánya

2024. június 24.
Megosztás Küldés Messengeren Pinterest

A japán nők étrendje egyszerűen zseniális. Amellett, hogy egészséges, így pedig hosszabb életet eredményez, az alakot is formában tartja. Mi a titok? Most eláruljuk!

A japán nők étrendje a legjobb étkezési trend, amit kipróbálhatsz
A japán nők étrendje a legjobb étkezési trend, amit kipróbálhatsz
Fotó: IMaxTree

A japán nők étrendje halon, tengeri herkentyűn és növényi eredetű élelmiszeren alapszik. Ezeket minimális állati fehérje, valamint még a minimálisnál is kevesebb cukor és zsír egészíti ki. Ezt egyébként más néven washoku konyhának nevezik - írja a healthline.com.

IGEN a tápanyagokra!

A hagyományos japán étrend nem vagy nem igazán tartalmaz feldolgozott élelmiszereket, továbbá a természetes ízek dominálnak. Hal, tofu, tengeri alga, párolt rizs, tészta, gyümölcsök, zöldségek képezik az étrend alapját, ami kiegészül a hússal és a tojással, tejtermékekkel.

Ezek tápanyagban, rostban, kalciumban, káliumban, magnéziumban, vasban, valamint A-, C- és E-vitaminban gazdag étkezéseket eredményeznek. A zöld alga fogyasztása különösen jó, mert antioxidáns-forrás. Az antioxidánsok olyan jótékony vegyületek, amelyek védik a szervezetet a sejtkárosodástól és a betegségektől. A halalapú ételek pedig omega-3 zsírsavakat biztosítanak a test számára, amelyek támogatják az agy, a szem és a szív egészségét is.

Búcsú az emésztési gondoktól

A japán nők étrendje oldhatatlan és oldható rostokban egyaránt gazdag, így az emésztési gondokra is megoldást kínálhat. Míg az oldhatatlan rostok átmozgatják a táplálékot a bélrendszerben, addig az oldható rostok táplálják a bélrendszerben élő jótékony baktériumokat és csökkentik a káros baktériumok szaporodásának esélyét. Arról nem is beszélve, hogy amikor a bélbaktériumok oldható rostokkal táplálkoznak, akkor rövid szénláncú zsírsavakat (SCFA) termelnek, amelyek enyhíthetik a gyulladást és az irritábilis bél szindróma (IBS), a Crohn-betegség és a fekélyes vastagbélgyulladás tüneteit.

Azt hitted, tudod, mit jelent az impotencia? Bebizonyítjuk, hogy tévedsz!

Mexikó homokos tengerpartján fotózták a Miss Balaton legszebb lányait

Külön jó, hogy az étrendre jellemző savanyított gyümölcsök és zöldségek nagyszerű probiotikumforrásnak számítanak. Ezek a jótékony baktériumok támogatják a bélrendszer egészségét és csökkentik az olyan emésztési tüneteket, mint a gázok, a puffadás, a székrekedés vagy a hasmenés.

Az egészséges testsúly sem utolsó szempont

A japán nők étrendje az egészséges testsúly elérését is segítheti! A kis adagok, a zöldségek, valamint a cukor és a zsír minimalizálása alacsony kalóriatartalmú ételeket eredményez. Emellett, a japán kultúra arra is ösztönzi az embert, hogy ne egye degeszre magát - tehát bőven elég, ha valaki 80%-ig jóllakottnak érzi magát. Ráadásul, a rostban gazdag zöldségek, a szójaételek és a levesek csökkenthetik az étvágyat és fokozhatják a jóllakottságot.

A hosszú élet titka

Szakértők és kutatások szerint a japánok élnek a legtovább, ez pedig szintén az egészséges ételeknek köszönhető. Így itt a bizonyíték, hogy megéri a teljes értékű, minimálisan feldolgozott élelmiszereket választani! Kevesebb cukor, kevesebb zsír, hosszabb élet!

Glamour Napok Banner
Megosztás Küldés Messengeren Pinterest
Google Hírek ikon
Kövesd a Glamour cikkeit a Google hírekben is!
0 seconds of 53 minutes, 37 secondsVolume 0%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
00:00
53:37
53:37
 

Ez is érdekelhet

A feszültség ára: hogyan tesz beteggé a mindennapi stressz?

glamour plusz ikon A feszültség ára: hogyan tesz beteggé a mindennapi stressz?

Értesülj elsőként legújabb híreinkről

Íme 10+1 hasznos tipp a pollenszezonra, amiért nagyon hálás leszel (x)

Íme 10+1 hasznos tipp a pollenszezonra, amiért nagyon hálás leszel (x)

Segít a fogamzásgátló a menstruációs tüneteken, vagy nem? (x)

Segít a fogamzásgátló a menstruációs tüneteken, vagy nem? (x)

Hihetetlen, de a túl sok cukor fogyasztás még erre is hatással lehet (x)

Hihetetlen, de a túl sok cukor fogyasztás még erre is hatással lehet (x)

Ezek a leggyakoribb tévhitek az allergiáról (x)

Ezek a leggyakoribb tévhitek az allergiáról (x)