Molnár Nini csodaszép kollekciójával te is támogathatod az Együtt az Autistákért Alapítvány munkáját
Az idei tizenhatodik GLAMOUR Women of the Year gála Molnár Nini divattervező, modell, vállalkozó és tévés személyiség életében egy igazán fontos társadalmi felelősségvállalásról is szólt. Nini immár második éve segíti az Együtt az Autistákért Alapítvány munkáját, sőt legújabb táskakollekciójának bevételéből is az alapítványt támogatja. Exkluzív interjúnkban azonban nem csak a munkájáról, de magánéletéről, sőt tervezett esküvőjéről is nyíltan beszélt.
Ezeket láttad már?
Molnár Nini második éve hívja fel a figyelmet az autizmus ügyére, amire a GLAMOUR Women of the Year is tökéletes terep volt számára. Hitvallása az emberek edukálása ebben a témában, és az, hogy szélesebb körben is népszerűsítse az autizmus spektrum zavarában élő emberek elfogadását a nagyvilágban.
Legújabb táskakollekciód bevételének egy részét az Együtt az Autistákért Alapítványnak ajánlottad fel. Miért pont ők? Van esetleg személyes kötődésed, amiért fontosnak tartottad a társadalmi felelősségvállalás ezen formáját?
Személyes kötődésem ugyan nincs, azonban a hitvallásom az, hogy visszaadjunk az életnek abból, amit kaptunk. Már elég régóta beszéltünk erről az együttműködésről, mivel az én ikonikus táskám a szív és az Együtt az Autisták Alapítvány jelképe is ez, így összeforrt a sorsunk, én pedig boldogan álltam be emellé a kezdeményezés mellé.
Amióta az alapítvánnyal közösen dolgoztok, szívügyed lett az autizmus spektrumzavarában élők megsegítése, sőt saját magadat is edukáltad a témában.
Az együttműködés hatására nagyon beleástam magamat a témába, és egyre fontosabb számomra ez a fajta felelősségvállalás, főleg amiatt, hogy az emberek igen keveset tudnak róla. Éppen ezért idén egy nagyobb kollekciót terveztem, ami az autizmusra hívja fel a figyelmet.
Törőcsik Franciska: „Szép dolog díjat kapni, de nem akarok mindenáron győzni”
Kinek volt az ötlete ez az együttműködés?
Az Együtt az Autistákért Alapítvány keresett meg engem először, bár őszintén szólva már én is készültem rá, de a végső lépést mégis ők tették meg tavaly, amiért azóta is nagyon hálás vagyok!
Amióta az alapítvánnyal dolgozol te magad is sokat tanultál erről a spektrumzavarról. Szerinted mi a legfontosabb üzenet, hogyan tudunk mi is edukálódni és elfogadóak lenni?
Az Együtt az Autistákért Alapítvány jelmondata a „Megérteni, Elfogadni, Felismerni!”. Számomra a legfontosabb mondandó a felismerés, ezért is fontos számomra az ezzel kapcsolatos edukáció. Ahhoz szeretnék hozzájárulni, hogy az emberek felismerjék ezt a spektrum zavart a mindennapokban, akár egy buszon vagy az utcán. Egy autistának nem ugyanazok a szokásai, mint nekünk, de éppen ettől csodálatra méltóak. Számomra az a legnagyobb küldetés, hogy nap, mint nap úgy járjunk-keljünk az utcán, hogy igenis legyünk tisztában azzal, hogy vannak közöttünk autisták, akiket el kell fogadnunk.
Mit tanácsolsz, hogyan reagáljunk, ha autista emberrel találkozunk?
A legfontosabb, hogy legyünk tisztában az autizmus jelenlétével és eszerint reagáljunk. Ez nem egy testi fogyatékosság, amit az ember már messziről lát, ez ennél egy sokkal komplexebb dolog, aminek a felismerésében csak az segíthet, hogy tisztában vagyunk azzal, hogyan viselkedjünk. Pontosan ezért is támogatom az alapítványt.
Mivel lett több az Együtt az Autistákért Alapítvány a közreműködésednek köszönhetően?
Rengeteg programot szerveznek, akár egy pizza sütés vagy süti árulás, sőt számos más rendezvényt is, aminek én is a szerves része vagyok. Ezeken a programokon tudunk igazán kapcsolódni az autista spektrumzavarban élő emberekkel, és itt tudunk igazán mély és bensőséges kötődést kialakítani velük.
Annyi mindent csinálhatnál már a modell karrieredből kiindulva, mégis a táskák világában kötöttél ki. Honnan jött az ötlet, miért pont táskák?
Én már 4-5 éves koromban is táskákkal pózoltam a családi képeken, amiben nyilván még semmi komoly tartalom nem volt, de már ott érződött, hogy egészen kicsi korom óta természetes kötődésem van a táskákhoz. Aztán fiatalon azt éreztem, hogy nem elég jó a stílusom, amit a kiegészítőkkel próbáltam feldobni. Úgy voltam vele, hogy egy egyszerű farmer, fehér póló szettet is különlegessé lehet tenni egy megfelelő kiegészítővel. Aztán amikor külföldön tanultam, mindig nézegettem például a szebbnél szebb táskákat a Harrods divatáruház kirakatában, amik ugyan gyönyörűek voltak, de sokak számára elérhetetlen volt az áruk.
17 izgalmas kisfekete a GLAMOUR Women of the Year gáláról, amire örökre emlékezni fogunk
Hogyan hatott ez akkor rád? Hiszen szüleidnek köszönhetően azért meg tudtad volna vásárolni ezeket a drága táskákat, téged azonban mégis egészen másra inspriáltak a látottak.
A márkám jelenleg is arról szól, hogy a tőlem megvásárolt darabok úgynevezett „statement” darabok legyenek, azaz a megjelenésünk meghatározó darabjai. Nem kell ahhoz stylistot fogadnunk, vagy értenünk a divathoz, hogy stílust kölcsönözzünk a megjelenésünknek. Ez inspirált a saját kollekcióm megalkotásában is. Szerettem volna jó minőségű, mégis megfizethető árú és trendi táskákat készíteni.
Áruld el nekünk, hogyan van ennyi munka mellett időd a magánéletedre is, hiszen a párod, Fucsovics Márton világklasszis teniszező menyasszonya is vagy egyben. Sőt már az esküvőtök időpontjáról is felrebbentek pletykák. Hogyan álltok az esküvő szervezéssel?
A megjelent cikkekkel ellentétben még nincs meg az esküvőnk dátuma, szóval ez egyelőre kacsa. Nyilván beszélünk róla, hogy mikor legyen és hol, de pont az elfoglaltságaink miatt még nem találtuk meg rá a tökéletes időpontot! Az biztos, hogy lesz esküvő és ezt mindketten szeretnénk, de a részleteket egyelőre még nem találtuk ki.
Candace Bushnell, a Szex és New York írója: „Mindig oda kell figyelnünk a nők jogaira!”
Mindketten rengeteget dolgoztok, hogyan tudtok mégis minőségi időt együtt tölteni Marcival? Igényel valamilyen különösebb szervezést a dolog?
Nem, szerencsére semmilyen extra szervezést nem igényel, hiszen én külföldről is tudok dolgozni, ezért nagyon sok időt töltünk együtt. Az én munkám abszolút rugalmas, ez az évek során teljesen jól kiépült, szóval, amikor tudok, én utazom vele, azonban most a GLAMOUR gála és az Együtt az Autisták Alapítvány együttműködése miatt ezt a két hetet itthon töltöm.
Az ENSZ kezdeményezésére 2008-óta emlékezünk meg az Autizmus Világnapjáról április 2-án. Ebből az alkalomból az Együtt az Autistákért Alapítvány ismét minél több ember figyelmét szeretné felhívni az autizmus spektrum zavarral élőkre, valamint az autizmusra. Az #éniskékvagyok kampányuk legfőbb célja az edukálás: hogy az emberek megértsék, elfogadják és lehetőségeik szerint segítsék az autizmussal élőket.
2021-ben a Kék Szív kitűző hódította meg a közösségi oldalakat és a támogatók szívét egyaránt, hiszen a kék az autizmus színe, követőink pedig kék szív emoji használatával fejezték ki támogatásukat. A Kék Szív kitűző ma már nem csak egy adományozási formaként van jelen az alapítvány életében, hanem az évek során egyfajta szimbólumává vált az autistákért való összefogásnak.
Tavaly pedig megérkeztek Molnár Nini extravagáns kiegészítői, amiket a világnap alkalmából dobott piacra. A nagy sikerre való tekintettel idén a tavalyi visszajelzések alapján egy új kollekcióval készült, melyben megtalálható a kedvezőbb árú eco-bőr kék, szív alakú Love Bag, a shopper, a kék szív kulcstartó és 2 féle póló is, melyeket április 2-án, az Autizmus Világnapja alkalmából dobja piacra NINI X Együtt az Autistákért néven, melyek bevételének egy részéből alapítványunk munkáját támogatja.