Vilmos herceg évszázados hagyománnyal szakítana, ha király lesz - ezt a dolgot végleg eltörölné
Vilmos herceg gondolatban már minden bizonnyal készül a koronázására, hiszen édesapja, Károly király halálát követően ő kerül majd a trónra. A hírek szerint ráadásul hatalmas változástatásra készül, évszázados hagyománnyal szakítana: eltörölné a vallási eskütételt.
Ezeket láttad már?
Évszázados hagyománnyal szakítana Vilmos herceg: gondolatban már eltervezte saját koronázását, amelynek már nem lenne része a vallási eskütétel. Hatalmas változás lenne ez az Egyesült Királyság életében, teljesen megváltoztatná az arculatát és új fejezetet nyitna a monarchiában.
Vilmos herceg szeretne modernizálni
Hatalmas változásra készült Vilmos herceg, értesült a Mirror. A lap azt írja, Károly király fia fontolgatja, hogy eltörli a koronázás egyik fontos részét, a vallási eskütételt. Ezzel egy évszázados hagyománnyal szakítana, ami teljesen megváltoztatná az Egyesült Királyság arculatát, és ezzel új fejezetet nyithatna a monarchia történetében.
Már Károly király is bevezetett koronázásán néhány apró változtatást, fia azonban még nagyobb lépésre szánná el magát. Szeretné egy kicsit modernizálni a szertartást, ez azonban akár az anglikán egyház feloszlásához is vezethetne. Angliában a király maga a hit védelmezője és az anglikán egyház feje. A jelenleg fennálló szokás szerint az uralkodó a Bibliára tesz esküt, és megfogadja, hogy megvédi az anglikán egyházat és biztosítja az utódlást.
Az eskü során az uralkodónak felteszik a kérdést többek között arról, megtartja-e Isten törvényeit és az evangéliumi hitvallást, fenntartja-e országában a vallást, és tisztelni fogja-e a papság jogait. A király ezt követően hűséget fogad.
Hatalmas bonyodalmakhoz vezethetne ez a lépés
Vilmos herceg drasztikus lépése azonban hatalmas bonyodalmakhoz vezetne. Angliában az uralkodó a reformáció óta az anglikán egyház feje, ám ha Károly király fia a koronázásán nem tartalmazná ezt a fontos vallási szertartást, az akár fel is oszlathatná az egyházat, vagyis megszűnhetne a hivatalos vallás az országban. Bár egyes felmérések szerint a brit lakosság nagy része megkérdőjelezi azt, hogy helyénvaló-e, hogy továbbra is az uralkodó maradjon az egyház feje, ezt a lépést a trónörökösnek alaposan meg kell fontolnia, ha szeretné megőrizni a királyság stabilitását.
Forrás: mirror.co.uk