Így reagált Vilmos herceg, mikor elájult egy brit katona
Károly király június 17-i születésnapi ünnepségsorozatára már gőzerővel folyik a készülődés. A Trooping the Colour nevű nagyszabású esemény egészen II. Károly király uralkodásáig vezethető vissza, így nagy jelentőséggel bír a királyi család számára. Azonban az ünnepségre való próba során váratlan baleset történt, amire Vilmos herceg nagyon gálánsan reagált.
Ezeket láttad már?
Egy ilyen volumenű ünnepségsorozatra már jóval korábban elkezdenek próbálni. A szombaton tartott ezredesi szemlén az időjárás nem kímélte a résztvevőket, hárman el is ájultak. A katonazenekar tagjai közül az egyikük összeesett, de a rosszulléte ellenére is tovább folytatta a zenélést. A nemes cselekedetet Vilmos herceg egy megindító üzenettel hálálta meg - írta meg a People magazin.
Kánikula tombolt
„Nagy köszönet minden katonának, aki részt vett az ezredesi szemlén ma reggel a nagy melegben. Nehéz körülmények között, de mindannyian nagyon jó munkát végeztek. Köszönöm. W” – írta a 40 éves walesi herceg Twitter oldalán.
A 30 fokos hőség nagyon megnehezítette a próbát, hiszen embert próbáló feladat ilyen körülmények között, a tűző napon, zárt katonai felszerelésben vonulni. Ezért nagyon elismerésreméltó a brit katona kitartása, aki amint magához tért, folytatta is a harsonázást.
Mindig a királyi család az első
Az ünnepségsorozatra való próbák azért nagyon fontosak, mert minden egyes másodpercnek jelentősége van a forgatókönyvben, ezt pedig muszáj többször is gyakorolni, ha esik, ha fúj, azaz még akkor is, ha éppen kánikula tombol. A katonák elhivatottságát ilyenkor mi sem bizonyítja jobban, mint a királyi család feltétel nélküli szolgálata tűzön-vízen át - és ezt Vilmos herceg is maximálisan elismeri.
Hatalmas történelmi múltja van
Az első ilyen eseményt a történészek II. Károly király uralkodása idejére vezetik vissza, aki 1660 és 1685 között uralkodott. Valószínűleg II. György király uralkodása idején, 1748-ban fordult elő először, hogy nem az uralkodó valódi születésnapja idején tartották, ennek oka pedig meglehetősen prózai: novemberben nem jó az idő. Ennek ellenére a parádé állandó helyet kapott a király éves naptárában, általában júniusban tartják, és az uralkodó király vagy királynő hivatalos születésnapjaként szolgál – függetlenül attól, hogy mikor van a tényleges születésnapjuk. Idén június 17-én kerül sor rá.