Oláh Gergő: „Feladatunk, hogy leromboljuk a falakat, és megváltoztassuk a berögzült nézeteket"
Huszonhárom évesen, kétgyermekes apukaként nyerte meg az X-Faktor tehetségkutatót. Oláh Gergő zenei karrierje azóta is folyamatosan szárnyal, aki most a Romaként podcast legújabb részében mesél életének legfontosabb pillanatairól.
Ezeket láttad már?
A Romaként podcast célja, hogy párbeszédet nyisson a roma származású tehetségek mindennapjairól, kihívásairól és élményeiről, miközben eltörölje a sztereotípiákat és előítéleteket. Ignácz Judit ezúttal Oláh Gergő énekessel beszélgetett.
A család ereje
„Feladatunk, hogy leromboljuk a falakat, és megváltoztassuk a berögzült nézeteket." -vallja Gergő. A könnyed hangvételű interjúban sok kérdést érintenek. Beszél arról, hogy gyerekkorában sokféle pályát elképzelt magának: szeretett volna szakács, táncos vagy focista lenni, végül azonban az éneklés vált a hivatásává. Kiemeli, hogy az apukájától tanult főzni, és fontos számára, hogy a családi főzésekben aktívan részt vegyen, lebontva ezzel a hagyományos nemi szerepekről alkotott sztereotípiákat.
Mesél továbbá a korábbi tehetségkutatós próbálkozásairól is: több műsorba is jelentkezett, de valami miatt nem jutott tovább. Utólag hálás azért, hogy tizenévesen nem került be a média világába, mert úgy érzi, akkor még nehezebben tudta volna kezelni a sikerrel járó terheket. Amikor végül kétgyermekes apaként, 2012-ben megnyerte az X-Faktort, már nem a hírnév és a csillogás vonzotta – ezzel a lehetőséggel inkább a családjának szeretett volna biztonságos életteret teremteni.
„Felnőttként úgy ébredtem, ahogy gyerekként elképzeltem” - Lakatos Gabi énekes-dalszerző a Romaként. podcast újabb vendége
Komoly felelősség, komoly próbatétel
Az énekes felidézi a győzelmet követő időszakot is, és azt, hogyan élte meg az ezzel járó változásokat és kihívásokat. Kezdetben nem volt menedzsere sem, ami megnehezítette az indulását. Szerencsére Geszti Péter és Schiwert-Takács László végül felkarolták, segítették az útján.
Gergő visszatekintve úgy látja, hogy a siker és a vele járó felelősség komoly próbatétel. Szerinte éppen ezért lenne fontos, hogy a tehetségkutatókba való jelentkezést korhatárhoz kössék, mert a fiatalok gyakran nincsenek felkészülve arra, ami a hirtelen jött ismertséggel jár. „Nagyon fontos, hogy legyenek olyan emberek körülötted, akik nemcsak szakmailag, hanem lelkileg is segítenek" – hangsúlyozza Gergő. „Hiszen azon túl, hogy tudást adnak át, abban is támogatnak, hogy megtanulj alkalmazkodni ehhez az új élethelyzethez.”
