Meghan Markle életében fájdalmas fejezet zárult le
Samantha Markle rágalmazás miatt indított pert féltestvére, Meghan Markle ellen, még 2023-ban. Döntését azzal indokolta, hogy a sussexi hercegné nyilvánosan, hamis és rosszindulatú kijelentéseket tett róla. A friss hírek szerint ez a jogi csata most végleg lezárult.
Ezeket láttad már?
Meghan Markle ellen azért indult per, mert a testvére szerint a sussexi pár egy Oprah Winfrey-interjúban, valamint a 2022-es Meghan & Harry című netflixes dokusorozatban valótlan dolgokat állított.
A hercegné nyilvános nyilatkozatai szerint ők, a testvérek sok időt töltöttek együtt, valamint szerinte a testvére kibukott a középiskolából és csak azért vette fel a Markle nevet, mert Meghan 2018-ban beházasodott a királyi családba. Ezeket az állításokat Samantha Markle mind megcáfolta, majd rágalmazási pert indított.
A bíró végre ítéletet hozott az ügyben, Samantha Markle nem emelhet vádat az ügyben - annak ellenére, hogy a panaszát különböző módosításokkal mintegy háromszor nyújtotta be. A bírósági dokumentumok szerint ennek az az oka, hogy a nővér nem tudott olyan konkrétumokat letenni az asztalra, amelyek alátámasztanák a rágalmazás tényét. A bíró szerint a hercegi pár kijelentései, amelyeket Samantha és Thomas Markle-ről tettek, csak a szabad véleménynyilvánítást példázzák - írta meg a PEOPLE.
Harry herceg is bíróságra járt, csak ő vesztett
Sussex hercege hosszú-hosszú ideig azt próbálta elérni, hogy magánemberként is megkaphassa azt a testőrséget, amit a királyi család hivatalos tagjaként már megszokott – ha nem az adófizetők pénzéből, akkor a sajátjából. 2024-ben az ügy végére talán egyszer, s mindenkorra pont került.
Harry herceg újra és újra megtámadta a brit belügyminisztérium nemleges válaszát. A GLAMOUR.hu a BBC nyomán még 2023. nyarán számolt be arról, hogy Harry herceg, Meghan Markle, valamint gyermekeik nem kaphatnak rendőri védelmet az Egyesült Királyságban, akkor sem, ha saját maguk állják a szolgáltatás költségét.
A királyi család tagjainak járó, az adófizetők pénzéből fizetett védelem jogát még 2020-ban vették el a hercegtől, ezért szerette volna a saját zsebéből fizetni a rendőri védelmet, de ezt nem engedélyezték. Ezzel a döntéssel Harry herceg nem értett egyet, ezért megtámadta azt, de ügyvédei mindhiába kértek bírósági felülvizsgálatot, a bíróság még nyáron azt a döntést hozta, hogy nem tartanak tárgyalást az ügyben.
A brit belügyminisztérium akkor kijelentette, hogy a királyi család tagjainak védelméről döntő kormányzati szerv egyhangúan döntött a dologról. Ennek egyszerű elvi oka van, nem engedélyezhetik a gazdag embereknek, hogy rendőri védelmet vásároljanak maguknak, csak azért, mert megtehetik.
Továbbá a londoni rendőrség jogásza közölte, hogy egy magánember pénzéért cserébe nem logikus veszélynek kitenni a rendőrök biztonságát. Ezt a privilégiumot sem Harry herceg, sem pedig más tehetős ember nem kaphatja meg. Igen ám, de történetnek itt még nincs vége, hiszen a BBC egy korábbi cikkéből kiderült, hogy a herceg ismét megtámadta a belügyminisztérium döntését.
Mindhiába, mert a bíróság ismét megállapította, hogy a belügyminisztérium 2020-as döntéshozatalában semmi törvényellenes nem volt, ebből adódóan Harry herceg nem tudja kötelezni az Egyesült Királyságot a saját akaratára - írta meg 2024. február 28-án a BBC.