Megrázó felvételek: Kim Kardashian alig kapott levegőt a Met-gálás fűzőjében
Kim Kardashian irreálisan vékony darázsderekára egyszerűen nem lehetett nem felfigyelni a Met-gálán. A fűzős ruhája elképesztő módon kihangsúlyozta az alakját. Azonban azt maga, Kim is beismerte, hogy nem volt egyszerű lélegezni benne.
Ezeket láttad már?
Kim Kardashian dén 11. alkalommal vett részt a Met-gálán, és megjelenésében most sem csalódtunk: pont olyan különleges volt a ruhája, ahogy azt tőle megszokhattuk. A reality-sztár Maison Margiela fémes hatású, fűzős ruháját választotta az eseményre, amiben olyan darázsderekat villantott, hogy csak ámultunk és bámultunk.
Bár azt eddig is sejtettük, hogy a ruhadarab nem lehetett túl kényelmes, a Vogue videójában ezt Kim Kardashian is megerősítette. A videó elején láthatjuk, ahogy nehézkesen lélegzik, miközben összehúzzák rajta a fűzőt. Valaki megkérdezi tőle, hogy tud-e rendesen levegőt venni, mire a reality-sztár ezt feleli: „ez egy művészeti forma, de megoldom”.
Annak ellenére, hogy nehezen kapott benne levegőt, Kim azt mondta, imádja a fűzőt, mert mellei és dereka „olyan jól néznek ki” benne. „Annyira dögösnek érzem magam, el sem tudom mondani, mennyire dögösnek érzem magam” - fogalmazott a videóban.
A kényelmetlen ruhadarab viselése egyébként egyáltalán nem új keletű. „A fűző a XVI. századtól keseríti meg a nők életét. Azt a merevséget, amit nyújtott, nagyon előkelőnek tartották, mert ezt a ruhadarabot viselve nem lehetett sem dolgozni, sem túl sokat mozogni, csak ülni és állni. A spanyol reneszánsz idején vált kiemelkedően fontossá a fűző által kreált sziluett, mely a felsőtestet extrémen karcsúvá, míg az alsótestet az abroncsszoknya extrémen szélessé tette.”
Ez a korszak alkotta meg azt a több száz éves sztereotípiát, hogy mit is tartunk szép női testnek
- mondta el a GLAMOUR-nak Dr. Szatmári Judit Anna divattörténész, egyetemi oktató, a Kiscelli Múzeum kurátora.
„A XIX. században a darázsderéknak kultusza lett, a 'házassági piacon' ez volt a legvonzóbb adottság, ezért ez lett a férfiaknak való alárendeltség szimbóluma. Gyakorlatilag a női test egészen a 20. századig mindig deformáltan jelent meg. Már akkor is retusálták a fotókat, hogy a hölgyeknek még karcsúbb derekuk legyen. Később a női emancipáció nem véletlenül ebben a ruhadarabban látta a legfőbb 'ellenséget', hiszen ez volt a kiszolgáltatottság a szimbóluma” - foglalta össze a szakértő.