Katalin hercegné és Vilmos herceg hivatalosan is megkapták, ami járt nekik
Vilmos herceg és Katalin hercegné walesi herceg és walesi hercegnő címei immár hivatalosak. Annak ellenére, hogy Erzsébet királynő már tavaly szeptemberben elhunyt, a pár nemes címét csak a hónap közepén pecsételték meg.
Ezeket láttad már?
Károly király alig egy nappal II. Erzsébet királynő halála után elmondta első hivatalos beszédét, mint az Egyesült Királyság újdonsült uralkodója. A televíziós közvetítésben az új király azt is bejelentette, hogy fia, Vilmos herceg lesz az új walesi herceg, menye, Katalin hercegné pedig a walesi hercegnő.
Az örökölt címük azonban egészen eddig nem is volt hivatalos: a szabadalmi okirat birodalmi pecsételésére csak február 13-án került sor – publikálta február 24-én a The Gazette.
Katalin hercegné és Vilmos herceg titulusai
Vilmos hercegnek és Katalin hercegnének, a Cambridge hercege és hercegnéje címet még Erzsébet királynő adományozta nekik 2011-es esküvőjük napján. Ezen a napon a pár egyúttal Strathearn grófja és grófnője, valamint Carrickfergus bárója és bárónője is lettek, bár ezeket a címeket jóval ritkábban, mondhatni soha használták.
Erzsébet királynő halálával és Károly király trónra lépésével Vilmos herceg és Katalin hercegné nem csak a trónörökösi és a walesi herceg és hercegné címet örökölték, automatikusan megkapták a Cornwall hercege és hercegnéje titulust is – így jelenleg Cornwall és Cambridge hercegeként és hercegnéjeként is vannak királyi kötelezettségeik.
A walesi hercegi és hercegnéi cím azonban nem automatikus, azt az uralkodónak kell adományoznia. A szabadalmi levélként ismert jogi eszközök az uralkodó nyílt dokumentumai, amelyeket az uralkodó akaratának kifejezésére használnak, például egy hivatal átadására, vagy egy új nemesi rang létrehozására. A walesi hercegség mellett a szabadalmi oklevél azt is elrendelte, hogy Vilmos kapja meg a Chester grófja címet is, így természetesen Katalin hercegné automatikusan Chester grófnője lett.