Katalin hercegné egy lépést sem tesz e nélkül a tárgy nélkül
Katalin hercegné többször is bebizonyította már, hogy mennyire szívén viseli mások sorsát. Van azonban egy tárgy, amit mindig magánál hord, amikor fontos társadalmi ügyekről tárgyal - nem volt ez másként alapítványának találkozóján sem.
Ezeket láttad már?
A 41 éves Katalin hercegné szerdán a Windsori kastélyban látta vendégül a The Royal Foundation Center for Early Childhood szervezet tanácsadói csoportját. A nyolc szakértő egy délelőtti megbeszélésre érkezett, hogy megvitassák terveiket az alapítvány jövőjét illetően. Katalin hercegné 2021 júniusában alapította a szervezetet, amely a gyermekek korai fejlesztését helyezi fókuszba. A találkozón készült fotókon megfigyelhető volt, hogy ugyanazt a jegyzetfüzetet tartja magánál, ami a Harvardon tett látogatása során is nála volt.
Katalin hercegné komolyan veszi a feladatát
Dr. Jack P. Shonkoff, a Harvard gyermekfejlesztéssel foglalkozó központ igazgatója Katalin hercegnét a központban tett látogatása során ismerte meg. Az igazgató a People magazinnak korábban elmondta, hogy a királyi család nagyon elkötelezett az ügy mellett és ez egyértelműen látszott a hercegné reakcióin is. „Sokat gondolkodott és jegyzeteket is készített; aktívan kérdezett, ugyanakkor érdekelték őt a válaszok is. Több olyan ötlettel is előrukkolt, amin már gondolkodott egy ideje. Nagyon produktív és ígéretes beszélgetés volt.” - mondta Shonkoff annak idején a magazinnak.
Ahogy a Harvardon, úgy most a kastélyban is nála volt ez a nélkülözhetetlen kiegészítő, amibe lejegyezte a fontos gondolatokat. A palota tisztviselői elmondták, hogy a csoport – akik az idegtudomány, a pszichológia, a perinatális pszichiátria és a politikafejlesztés területek szakértői – támogatni fogják Katalin hercegnét és alapítványát.
Fontos ügyek kelléke
A jegyzetelésnek - azon belül is a kézzel írt feljegyzéseknek - nagy jelentősége van. A kézi jegyzetelés mindenki számára előnyös, és minden tanuló kognitív eszközkészletéhez hozzátartozik” - írja a BBC egyik cikkében. „Digitális korban élünk, ahol a napi működéshez hozzátartozik a digitális kommunikáció. A billentyűzet automatizálása is fontos készség, és a digitális kommunikáció eszközei és alkalmazásai folyamatosan fejlődnek, de azoknak mindig meglesz a helyük. A klaviatúra azonban nem ad olyan tapintható visszajelzést az agynak, mint a ceruza vagy a toll és a papír érintkezése – ez ugyanis a kulcs az idegi áramkörök létrehozásához a kéz és az agy között." A texasi Austin Community College District pedig azt emeli ki, hogy a jegyzetelés számos előnnyel jár, például ébren tart, leköti az elmét, rendszerezi a hallottakat, a tömör, lényegre törő jegyzetek pedig segítenek abban, hogy minden idegszálunkkal az aktuális tudnivalókra összpontosítsunk, illetve memorizáljuk azokat.