Károly király ezzel a két feltétellel hajlandó találkozni Harry herceggel
Ritkán látogat vissza Harry herceg az Egyesült Királyságba, akkor azonban rendre felmerül a kérdés: vajon találkozik a királyi család tagjaival, és ami a legalapvetőbb, a saját édesapjával? A válasz a királyi szakértő szerint is összetett.
Ezeket láttad már?
Kedden utazott Londonba Harry herceg, akinek meglehetősen fagyos a kapcsolata a királyi családdal, miután rendszeresen szigorú kritikát fogalmazott meg a monarchiával szemben minden létező nyilvános platformon, amivel az elmúlt években élhetett. De talán Tartalék című könyve, és annak kőkemény állításai voltak leginkább azok a kritikus pontok, melyek végleg eltávolították egymástól Harry herceget és családját.
Azonban még ennek fényében is szomorú és meglepő egyszerre, hogy az Invictus Games nevű sportesemény kapcsán a szigetországba érkező herceggel nem volt hajlandó találkozni édesapjával, aki április 30-án hivatalosan is visszatért a nyilvánosság elé, miután orvosi csapata úgy döntött, a további kezelések mellett most már van olyan állapotban, hogy többet vállalhat.
Richard Fitzwilliams királyi szakértő maga is megdöbbent a találkozás elmaradásán - úgy gondolta, hogy az egyre jobb állapotban lévő Károly király időt szakít fiára elfoglaltságai mellett. A szakember úgy véli, két nagyon fontos feltétele van annak, hogy a király nyitott legyen a jövőben egy lehetséges találkozóra: ha az előre eltervezett, és nem a nyilvánosság bevonásával történik. Az uralkodó tehát hangos médiazaj nélkül örömmel találkozik fiával, feltéve, ha időben egyeztetnek róla.
Harry herceg kapcsolata nem csak a királlyal problémás
Felmerül a kérdés, vajon miért találkozott a két testvér, Harry herceg és Vilmos herceg, akik között az elmúlt pár években eszkalálódott úgy igazán a köztük lévő megannyi konfliktus. Ingrid Seward királyi szakértő azonban úgy véli, a régi szép időkről kialakult képünk nem reális, és a két testvér között valójában sosem volt igazán jó és erős a kapcsolat, hiszen az az első pillanattól a rivalizálásra épült.
Azt a nagyszerű képet próbálták kialakítani, hogy jó barátok, de nem voltak azok. Mindig komoly rivalizálás ment közöttük. Nem voltak jóban, és nem is tehettek róla.
Az elmúlt években történt szomorú tragédiák, mint Fülöp herceg vagy Erzsébet királynő halála megfelelő alkalmat teremthetett volna a békülésre és a kapcsolat rendezésére, ez azonban sosem történt meg.