Ezért lesz Károly király koronázása a 21. század legnagyobb történelmi eseménye
Károly király és Kamilla királyné koronázásának napjáig már nincs három hónap, és az egész világ lélegzetvisszafojtva várja. Van is miért, hiszen az évszázad legnagyobb történelmi eseményére kerül majd sor. Hogy hogyan ír történelmet a királyi pár? Mutatjuk.
Ezeket láttad már?
Károly királyt és Kamilla királynét május 6-án koronázzák meg a Westminster apátságban, az esemény pedig kétségtelen, hogy bekerül a történelemkönyvekbe - írta meg a People magazin. Károly király (74) és Kamilla királyné (75) ugyanis rekordot dönt azzal, hogy ők lesznek a legidősebb király és királyné, akit az Egyesült Királyságban valaha megkoronáztak.
Sosincs késő trónra lépni
Károly király mindössze 3 éves volt, amikor édesanyja, II. Erzsébet királynő 1952-ben lépett a trónra, és rekordhosszúságú ideig, több mint 70 évig uralkodott. A Sky History szerint a valaha volt legidősebb brit uralkodók, akiket Károly király előtt koronáztak meg, 50-60 év közöttiek voltak: IV. Vilmos király 1830-ban, 64 évesen lett uralkodó, VII. Edward király 1901-ben, 59 évesen kapta meg rangját, IV. György király pedig 1820-ban, 57 évesen foglalta el a trónt.
Mária skót királynő mindössze 6 napos volt
Eközben Kamilla királyné is megdöntötte azt a rekordot, amelyet korábban Alexandra királynő tartott, aki 58 éves volt, amikor 1902-ben királynővé koronázták. II. Erzsébet királynő mindössze 25 éves volt, amikor édesapja meghalt, így ő lett az új uralkodó, de messze nem ő az Egyesült Királyság legfiatalabb királya vagy királynője, aki a trónra léphetett. Stuart Mária mindössze 6 napos volt, amikor 1542-ben királynő lett, míg a legfiatalabb király VI. Henrik volt, aki 8 hónaposan és 26 naposan lett uralkodó 1422-ben.
Károly király a brit történelem leghosszabb ideig hivatalban lévő örököse és a leghosszabb ideig tartó, walesi hercegi cím tulajdonosa volt, amely azóta már fiára, Vilmos hercegre szállt.