Károly király történelmet írt, a reakciója mindennél bájosabb
Károly király a kezében tarthatta azokat az első bankjegyeket, amelyeken már nem édesanyja, hanem ő szerepel. Az új külsőt kapott fizetőeszközök június 5-én kerülnek forgalomba.
Ezeket láttad már?
A királyi család a közösségi média platformjain jelentette be, hogy Károly király kedd délelőtt átvette az első bankjegyeket, amelyeken már az ő arcképe látható. Az átadáson ott volt Andrew Bailey, a brit központi bank, a Bank of England vezetője és Sarah John, banki ügyekért felelős vezető.
A Bank of England még 2022-ben jelentette be, hogy a már elhunyt II. Erzsébet királynő képmásával ellátott bankjegyek továbbra is érvényesek maradnak, de a gyászidőszak után egy komoly változást eszközölnek. Ez egy történelmi pillanat, hiszen 1960 óta az angol font minden bankjegyét és érméjét az anyakirálynő portréja díszítette. Ő volt az első uralkodó, akinek az arcképe fizetőeszközön szerepelt, így a történelem során Károly király a második, akivel hasonló történik.
A bankjegyekre egy 2013-ban készült portré került. Károly király reakciója nem is lehetne ennél bájosabb, azt mondta: Ez nagyon elegáns!
Végre valami jó hír Károly király rákbejelentése óta
Az uralkodó januárban prosztata megnagyobbodás miatt esett át egy rutin beavatkozáson, majd három kórházban töltött nap után elhagyhatta a kórházat, hogy otthon folytassa a lábadozást. A BBC akkor azt írta, ez az elváltozás nem növeli a prosztatarák kialakulásának kockázatát, ezen a rutinműtéten évente többezer férfi megy keresztül.
Igen ám, de a kórházban töltött napok során Károly királynál rákot diagnosztizáltak. A betegség típusáról, illetve arról, hogy milyen stádiumban jár a rák, a palota egyelőre nem osztott meg pontos információt. Egy biztos: nem prosztatarák. A hivatalos publikációban azt is leszögezték, hogy Károly király pozitív, ami a rendszeres kezeléseket és a gyógyulást illeti - írta meg február ötödikén a BBC. Az uralkodót azóta többször is láthattuk, így egyelőre úgy tűnik, hogy jól reagál a kezelésekre.
Károly király esete is arra hívja fel a figyelmet, hogy a rendszeres szűrővizsgálatok nem feleslegesek. Életet menthetnek.