Végre eldől Harry herceg és Károly király kapcsolatának sorsa
Károly király koronázására Harry herceget és családját is várják, de az uralkodóház egy közeli barátja szerint előfordulhat, hogy ők nem teszik tiszteletüket az eseményen. A jövő még rejtély, de egy biztos: Harry herceg és Károly király kapcsolata válaszúthoz érkezett.
Ezeket láttad már?
Károly királyt négy hónapon belül egy nagy szabású ceremónia keretében az Egyesült Királyság uralkodójává koronázzák a westminsteri apátságban. A nagy kérdés azonban továbbra is fennáll: Harry herceg a „Spare” című emlékiratát övező botrány kereszttüzében is jelen lesz vajon ezen a történelmi eseményen?
A béküléshez mindkét fél hajlandóságára szükség van:
A Page Six korábban már beszámolt arról, hogy Harry herceg és felesége, Meghan Markle, valamint közös gyermekeik Archie és Lilibet is szerepelni fog a koronázási ceremónia vendéglistáján, de Hugo Vickers királyi történész és egyben a királyi család közeli barátja azt jósolja, hogy a meghívásnak Harry herceg nem fog eleget tenni. „Harry világossá tette, hogy bizonyos feltételeket mindig számba vesz, mielőtt bármilyen meghívást elfogadna” – nyilatkozta Vickers. „Akkor lehet békülni, ha mindkét fél nyitott erre, de Harry oldaláról ez az eshetőség egyelőre nem áll fent.” – mondta Vickers.
A 38 éves Harry herceg a UK Telegraphnak adott mélyinterjújában hangsúlyozta, hogy bocsánatkérést vár családjától, amiért úgy bántak vele, mintha „téveszmés és paranoiás lenne”. Egy forrás pedig a The Sunday Times-nak beszélt arról, hogy véleménye szerint a közeljövőben sor kerül majd egy békülő találkozóra, aminek a május 6-i koronázás előtt kell megtörténnie.
Nagy áldás lenne most Erzsébet királynő tanácsa
„Minden oldalról rugalmasságra lesz szükség, de helyre lehet még hozni" – jelentette ki a bennfentes Harry herceg és a család kapcsolatát illetően. „Itt Harry hercegre van szükség; arra, hogy mind összegyűljenek egy szobában: Károly király, Vilmos herceg, más családtagok, valamint néhány olyan barát, akiben Harry bízik és mellette állnak, és akikről nem gondolja, hogy hátba szúrnák.” Vickers azt is hozzátette, hogy a néhai Erzsébet királynő ebben a helyzetben most útmutatást tudna nyújtani a feleknek: „A királynő ha békítésről volt szó, minden helyzetet zseniálisan kezelt, ilyen volt például, amikor Japánnal és Németországgal tárgyalt. Diplomatikus volt nemzetközi és magánéleti szinten is.”