Csillagászati összegekbe kerül György herceg, Sarolta hercegnő és Lajos herceg oktatása, hatalmas luxusban tanulnak a gyerekek
Katalin hercegné és Vilmos herceg gyermekei, György herceg, Sarolta hercegnő és Lajos herceg valódi luxuskörülmények között, az egyik legnívósabb brit iskolában tanulnak, amely egyaránt nagy hangsúlyt helyez a kiváló oktatásra és a különleges tanórán kívüli tevékenységekre. Az oktatásukra költött összeg szinte elképesztő – évente több tízmillió forint.
Ezeket láttad már?
Az angol királyi család legifjabb tagjai, György herceg, Sarolta hercegnő és Lajos herceg oktatása csillagászati összegekbe kerül: a Lambrook nevű prémium iskola exkluzív programjainak és létesítményeinek köszönhetően a gyerekek gondtalanul élvezhetik a királyi élet előnyeit. Az iskola tanrendje és környezete nemcsak tanulmányi sikereiket szolgálja, hanem az aktív természetközeli élmények és a közösségi élet fontosságát is erősíti. Ennek fényében talán nem meglepő, hogy Katalin hercegnének és Vilmos hercegnek igen borsos árat kell fizetniük a nívós oktatásért.
Megtörték a hagyományokat
Hagyományosan a brit királyi család gyermekeit vagy otthon nevelték, vagy – mint például Károly király és fiai esetében – bentlakásos iskolába küldték. Ezzel szemben Vilmos herceg és Katalin hercegné úgy döntöttek, hogy gyermekeik számára egy modernebb oktatást választanak a Lambrook iskolában, amely nemcsak tanulmányi, de különleges szabadidős programokat is kínál.
Többmilliós tandíjat fizetnek
Vilmos herceg és Katalin hercegné modern szülői megközelítése tehát merőben eltér a királyi család hagyományaitól. György herceg, Sarolta hercegnő és Lajos herceg a Lambrook elit iskolába járnak, amelyet egy 52 hektáros területen alakítottak ki. Az oktatási intézmény, amely az Ascot közelében található, mindössze 15 percre esik a család windsori otthonától, és a legmodernebb felszereltséggel rendelkezik. Éves tandíja meghaladja az 55 ezer fontot (kb. 26,2 millió forint).
A természet közelsége létfontosságú
Az oktatási intézmény nagy hangsúlyt fektet a tanulás mellett a gyakorlati készségek fejlesztésére is. Az iskolai programok között olyan különleges tevékenységek szerepelnek, mint a méhészet és a lovaglás, de a diákok a tyúkok és sertések gondozásában is részt vehetnek. Ezek a programok tökéletesen illeszkednek Vilmos herceg természetvédelmi elveihez: „Annyira fontos kimenni a szabadba, és segíteni a gyerekeknek megérteni a természetet” - vallja a leendő király.
Mindenki szereti őket
Az iskola bennfentesei szerint György, Sarolta és Lajos is népszerű a társaik körében, és „boldog, visszafogott” gyermekkoruk van. Sarolta például „kedves és barátságos,” míg az életvidám, cserfes Lajos szintén nagy hatást gyakorol az iskolai közösségre. Katie Nicholl királyi szakértő hangsúlyozta a Lambrook iskola szerepét abban, hogy a gyermekek normális, támogató környezetben nőhessenek fel: „Fontos volt a normalitás érzése és a család életben tartása az egyik legnehezebb időszakban, amin keresztülmentek.”
Aktívan részt vesznek a közösségi életben
Katalin hercegné korábban elárulta, hogy még saját egészségi problémái közepette is igyekszik aktívan jelen lenni a gyerekek iskolai mindennapjaiban: „Azokon a napokon, amikor jól érzem magam, öröm az iskolai életben részt venni.” Nicholl szerint a szülők kifejezetten közel állnak a közösséghez. „Ők végzik az iskolai futamot, és gyakran látni őket a pálya széléről szurkolni a sportmérkőzéseken” – mesélte a szakértő, kiemelve, hogy a család aktív szerepet vállal az iskola közösségi életében is. Az intézmény és a család közelsége tehát lehetőséget nyújt a gyerekeknek, hogy normális, boldog gyermekkort élhessenek meg – igaz, kiváltságos körülmények között.
Forrás: mirror.co.uk