Merész ruhákból nem volt hiány a GLAMOUR Women of the Year gálán
A GLAMOUR Women of the Year Magyarország legnagyobb gálája és az egy négyzetméterre jutó sztárok, ismert emberek száma minden évben ekkor a legmagasabb. Bármerre néz az ember a rendezvényen, színésznőket, énekesnőket, modelleket, ismert vállalkozónőket, médiaszemélyiségeket látni. A gála célja, hogy a tehetséges, magyar nőkre vonja az emberek figyelmét, és kiálljon a női esélyegyenlőség mellett.
Ezeket láttad már?
A sztárok nagyon jól veszik az akadályt, amit magazinunk már második éve eléjük állított az "Öltözködj ökotudatosan" dresszkóddal. A visszajelzéseik és nyilatkozataik alapján ők is egy sokkal fenntarthatóbb, lassabb életre vágynak, amiben kevesebb feléjük az elvárás, sokkal inkább önmaguk lehetnek, és odafigyelhetnek a környezetünkre is. A GLAMOUR Women of the Year gála megmutatta, hogyan lehetsz egyszerre merész és ökotudatos is!
Te ugye ilyet nem írsz!
A nyilvánosságban élő emberek rengeteg megalázó, bántalmazó megjegyzésnek vannak kitéve nap mint nap, és jelenleg a társadalmunk egy része azt gondolja, hogy teljesen rendben van, ha olyan fenyegető, becsmérlő, bántalmazó üzeneteket ír valakinek a Facbeeok-falára, amiket a sajtóban például ki sem lehet nyomtatni. Mérő Vera író, jogvédő, a Nem tehetsz róla, tehetsz ellene Alapítvány alapítója egy olyan ruhában jött a gálára, melyre az őt szidalmazó mondatfoszlányok, szavak kerültek. Merész vállalás volt ez Very részéről, de nem is találhatott volna jobb platformot erre, mint a GLAMOUR gála, ahol rengeteg nyilvánosságban szereplő előadóművész, médiaszemélyiség van jelen, akik mind hosszan mesélnek nekünk időnként arról, milyen nyilvános bántalmazásban van részük nap mint nap. Miféle társadalom az, ahol a emberek megalázzák a kreatív, őt szórakoztató, művelő, tájékoztató társadalmi réteget, vagy bármilyen más csoportot? Hogyan fog össze és él túl egy csoport, amiben annyi jóérzés nincs, hogy nem írunk oda olyat kommentet egy nőnek a Facebook falára, hogy mondjuk: "A méhed rohadjon ki"? Költői kérdés.
A társadalmi közbeszéd tragikus állapotát természetesen katalizálta az ország morális helyzete, a közösségi média és az, hogy mai napig nagyon alacsony az online kommunikációval való ismeret és tudatosság szintje. Vajon ezt miért nem tanítják az iskolában? Vajon miért nem tudja még mindig a társadalom nagy része, hogy az internet nem felejt? Hogy olyat nem írhatok másnak, ami szemtől szembe is bántalmazásnak minősül. Reméljük, hogy a gála legmerészebb ruhái csak kulturált kritikát kapnak, ha esetleg nem tetszik valakinek, ezért egyfajta gyakorlásként nézzük, tudunk-e intelligensen, átgondoltan véleményezni valamit!
Helló, itt vagyok!
A legmerészebbek a GLAMOUR Women of the Year gálán nagyon változatosan fejezték ki önmagukat. Volt, aki egy trendet lovagolt meg, volt aki a csillogással hívta fel magára a figyelmet.
Wolf Kati egy, a combjait és a lábait megmutató Demeter Richárd tervezte ruhában érkezett. A lélegzetünk elekadt a mesés alakjától!
Molnár Nini divattervező, influenszer egy csillogó, flitteres miniruhát választott a H&M Innovation kollekciójából, amihez természetesen a saját maga tervezte táskát viselte.
Marge egy művészi, Abodi Dóra tervezte, 3D-s ABODI kabátban érkezett a gálára. Ez az elképesztően kidolgozott kabát a tervező megfogalmazása szerint sok erdélyi tradícióra való utalást tartalmaz, és egy jó rész a gazdag fantázia művel. Kétségtelen, hogy bármelyik nemzetközi vörös szőnyegen megállná a helyét!
Mihályfi Luca az X-Faktor műsorába készült ruhában érkezett, és azt szerette volna üzenni ezzel a merész, oversize, flitteres, babarózsaszín zakóval, hogy egy darabot még akkor is fel lehet venni újra és újra, ha nagyon jellegzetes, nem kell azon aggódni, hogy már látták rajtunk. Mindenki tudja, hogy a világon túl sok ruha van, túl sok a textilszemét, igenis erénynek számít, ha valaki egy darabot jól kihasznál.
A pizsamadivat évek óta hódít. Tíz évvel ezelőtt elképzelhetetlen lett volna, hogy valaki egy köntös, pizsama inspirálta darabban kimegy az utcára, ma pedig már teljesen normálisnak számít. Dobó Enikő, színésznő, szinkronszínésznő egy türkizkék Kaptay Annamária tervezte selyemegyüttesben érkezett. Enikő egyébként többek közt Tokyo magyarhangja A nagy pénzrablásban. Kaptay Annamari pedig a Mari Activewear tervezője, aki Mérő Vera aktivista ruhadarabját is tervezte a GLAMOUR gálára.
DJ Yamina a Borbala szettjét viselte. Ferencz Bori, a divattervező igazi aktivista és a magyar piacon ő az űttörője a körkörös divattervezési szemléletnek. Csak másodkézből származó alapanyagokból dolgozik, rengeteg beszélgetésen, fórumon népszerűsíti ezt a korszerű gondolkodásmódot, ami felé az egész divatipernak haladnia kell. Yamina egy igazán kreatív ember, aki mindig, minden újdonságra nyitott!
Merő Péter divattervező egy izgalmas, fekete szettben érkezett. Ő öltöztette Az év közösségi média sztárját, Sydney van den Bosch-t a gálára, és egyébként rendszeresen öltözteti Lékai-Kiss Ramónát is.
Metzker Viki egész hajnalig zenélt a GLAMOUR Women of the Year gálán DJ Lennard segítségével, egy, az eseményhez tökéletesen illő fellépőszettjében érkezett, ami egyszerre volt vagány és bájos.