Bruce Willis felesége szívszorító dolgot kért a fotósoktól
Emma Heming Willis, Bruce Willis felesége szombaton egy fontos kéréssel fordult a lesifotósokhoz. A frontotemporális demenciával diagnosztizált színészt rendíthetetlenül üldözik a paparazzik, így Emma a tettek mezejére lépett.
Ezeket láttad már?
Bruce Willis 2022 márciusában afázia miatti beszédzavar miatt vonult vissza az aktív színészettől. Februárban családja közölte a hírt, hogy az állapota romlott, és a beszédzavar csak egy tünete egy másik betegségnek.
A frontotemporális demencia, röviden FTD, rendellenességek csoportja, olyan fehérjék felhalmozódása okozza az agy elülső lebenyében vagy a halántéklebenyben, amelyek elpusztítják az agysejteket. A betegség nehézségeket okozhat a kommunikációban, megváltoztathatja az egyén viselkedését, személyiségét és mozgását. Az FTD-ben szenvedők általában hat-nyolc évig élnek a betegséggel.
Tiszteletet és nyugalmat Bruce Willisnek
Emma Heming Willis egy érzékenyítő és figyelemfelkeltő videót tett közzé az Instagramon, amelyben arra kéri a fotósokat és videósokat, hogy ne ordibáljanak rá Bruce Willis színészre, amikor szeretteivel tölt időt a nyilvánosság előtt. „Csak tartsátok meg a távolságot! Tudom, hogy ez a munkátok, de, tartsátok a távolságot, kérlek titeket, ne kiabáljatok a férjemmel, és ne kérdezgessétek, hogy hogy érzi magát, és így tovább... csak ne tegyétek, oké? Adjatok neki teret, hagyjátok, hogy a családunk, vagy bárki, aki aznap időt tölt vele, biztonságban eljuttassa őt A pontból B pontba. Ez az én szolgálati közleményem.”
Bruce Willist az FTD egyik típusa, az úgynevezett primer progresszív afázia kategóriába sorolják. „Az afázia nyelvi problémákat jelent, ez a szavak megtalálásának nehézségétől a szavak megértésiig jelenthet problémákat, általában stroke, daganat vagy más agyi elváltozás okozza. A frontotemporális demencia diagnózis azt jelenti, hogy a színésznek progresszív, neurodegeneratív betegsége van, és az afáziát nem stroke vagy az előbb felsorolt okok okozzák” – nyilatkozta a CNN-nek Dr. Henry Paulson neurológus professzor, a Michigani Egyetem Alzheimer-kór Központjának Igazgatója. Az Alzheimer-kórtól eltérően jelenleg nem léteznek olyan terápiák, amelyek lelassítanák az FTD terjedését, és a progressziót, így Bruce Willis gyógyíthatatlannak minősül.