Bruce Willis lánya megható dolgot árult el édesapjáról
Rumer Willis imádja, ahogyan a szülei, Bruce Willis és Demi Moore az unokájukkal bánnak. A sztárgyermek számára különleges érzés látni, ahogyan a kislánya részesévé válik annak a családnak, amelyben maga is felcseperedett.
Ezeket láttad már?
„Azt hiszem, hogy a legvarázslatosabb tulajdonságaim közül néhányat mindenképpen a szüleimtől örököltem” – nyilatkozta Bruce Willis lánya a PEOPLE magazin számára. „Szóval úgy érzem, hogy ebből a gyermekem is örököl majd valamit.”
Rumer Willis valószínű minden pillanatot kihasznál és elrak emlékbe a szüleivel, hiszen édesapja frontotemporális demenciával és afáziával küzd, nap, mint nap. Ma nagyon hiányzik az apukám
– írta Instagram oldalán Bruce Willis lánya, ami arra utalhat, hogy mostanában nehezebb napokat élnek.
Mit kell tudni Bruce Willis betegségéről?
Bruce Willis 2022. márciusában afázia miatti beszédzavar miatt vonult vissza az aktív színészettől. Idén, 2023-ban a családja közölte a hírt, hogy az állapota jelentősen romlott, és a beszédzavar csak egy tünete egy másik betegségnek. A frontotemporális demencia, röviden FTD, rendellenességek csoportja, olyan fehérjék felhalmozódása okozza az agy elülső lebenyében vagy a halántéklebenyben, amelyek elpusztítják az agysejteket. A betegség nehézségeket okozhat a kommunikációban, megváltoztathatja az egyén viselkedését, személyiségét és mozgását. Az FTD-ben szenvedők általában hat-nyolc évig élnek a betegséggel.
Bruce Willist az FTD egyik típusa, az úgynevezett primer progresszív afázia kategóriába sorolják. „Az afázia nyelvi problémákat jelent, ez a szavak megtalálásának nehézségétől a szavak megértésiig jelenthet problémákat, általában stroke, daganat vagy más agyi elváltozás okozza. A frontotemporális demencia diagnózis azt jelenti, hogy a színésznek progresszív, neurodegeneratív betegsége van, és az afáziát nem stroke vagy az előbb felsorolt okok okozzák” – nyilatkozta a CNN-nek Dr. Henry Paulson neurológus professzor, a Michigani Egyetem Alzheimer-kór Központjának Igazgatója. Az Alzheimer-kórtól eltérően jelenleg nem léteznek olyan terápiák, amelyek lelassítanák az FTD terjedését, és a progressziót, így Bruce Willis gyógyíthatatlannak minősül.