Bruce Willis családja szomorú hírt osztott meg a színész állapotáról
Megvan Bruce Willis betegségének pontos diagnózisa, amit a család osztott meg a színész rajongóival. A betegség sajnos nem gyógyítható, ők azonban nagyon bíznak benne, hogy az idő előrehaladtával és az orvostudomány fejlődésével ez változni fog.
Ezeket láttad már?
Bruce Willis családja hivatalos közleményben osztotta meg a világgal a pontos diagnózist, ami a demencia egy formája, a frontotemporális demencia – írja a CNN. A betegség az agy azon részét érinti, ami a személyiséggel, a viselkedéssel és a nyelvvel függ össze. A család úgy fogalmazott, hogy a hír számukra is fájdalmas, ugyanakkor a pontos diagnózis megkönnyebbülést is nyújt. Soraikból kiderül továbbá, hogy a betegség kezelésére a tudomány mai állása szerint nincs lehetőség, azonban bíznak benne, hogy ez a következő években változik. Ahogy azt is remélik, hogy a nagy médiafigyelem segíthet abban, hogy a betegség gyógyítására tett kísérletek, kutatások és törekvések jóval nagyobb teret kapjanak.
A közleményben ezen kívül az is szerepel, hogy ha lehetősége nyílna rá, Bruce Willis valószínűleg maga hívná fel a világ figyelmet a szörnyű betegségre, és támogatná azokat, akik hozzá hasonlóan ebben szenvednek.
„Bruce mindig is örömét lelte az életben, és ebben mindenkinek segített, akit ismer. (...) Nagyon meghatott bennünket az a mértékű szeretet, amit megosztottatok drága férjünkkel, édesapánkkal és barátunkkal ebben a nehéz időszakban. A folyamatos együttérzésetek, megértésetek és a tiszteletetek lehetővé teszi, hogy segítsünk Bruce-nak a lehető legteljesebb életet élni.” – olvasható a család közleményében, akik 2022-ben beszéltek először a színész állapotáról, és arról, hogy a betegség elsősorban a kognitív képességeit befolyásolja, így pihenőt tart karrierjében.
Korábban leforgatott alkotásai közül egyébként idén januárban jelent meg a Detective Knight: Independence, míg az Assassin című akciófilmet március végén mutatják be.
Mit lehet tudni Bruce Willis betegségéről?
Betegsége ritka, egyfajta ernyőfogalmat jelöl, és a demencia szindrómák 3-10 százalékáért felelős az Egészségvonal szerint. A frontális lebeny, vagyis az agy homloklebeny és a temporális lebeny, azaz a halántéklebeny érintett, ezáltal a beszélt nyelv és a megértés sérül. Ezzel együtt gyengülnek az intellektuális képességek, de megváltozhat az illető személyisége is. Jóval fiatalabb korosztályt érint, mint az Alzheimer - és ezzel a betegséggel ellentétben a frontotemporális demenciánál a térben való tájékozódás sem sérül egy ideig -, 45-65 éves kor között diagnosztizálják ezzel a pácienseket, lefolyása pedig akár 5-15 év is lehet. Magát a betegséget egyébként az idegsejtek számára mérgező, kóros fehérjék elszaporodása okozza, gyógymód pedig, ahogy már említettük, egyelőre nincs. Sok erőt kívánunk a színésznek és családjának egyaránt.