Bruce Willis felesége szívszorító vallomást tett
Bruce Willis felesége, Emma Willis szívszorító vallomást tett jelenlegi lelkiállapotáról. Az Instagramra posztolt videóban egy olyan nagyon fontos dologra hívta fel a figyelmet, amire minden egyes embernek időt kellene szakítania - igen, magára.
Ezeket láttad már?
„Az üzenetem egyszerű. Ha nem vigyázunk magunkra, akkor nem tudunk jók lenni azok számára, akiket szeretünk, akiknek ott akarunk lenni, akikről gondoskodni akarunk. Ez nekem sem megy, de próbálkozom. Ez egy olyan gondolat, amit naponta alkalmazok, így mindig a fejemben tartom” - írta az Instagram oldalán Bruce Willis felesége, Emma, aki megköszönte követőinek a lelki támogatást, amit kap tőlük. „Kérlek benneteket, hogy fontoljátok meg, keressetek továbbra is egy szép dolgot vagy pillanatot a napotokban. Remélem, hogy komolyan tudtok venni a hülye kalapomban is.”
„Tudom, hogy úgy tűnik, mintha a legjobb életemet élném, de minden egyes nap tudatosan kell törekednem arra, hogy a lehető legjobb életet éljem. Ezt teszem magamért, ezt teszem a két gyermekünkért és ezt teszem Bruce-ért, aki nem szeretné, ha másképp élnék.”
Mit kell tudni Bruce Willis állapotáról?
Bruce Willis 2022 márciusában afázia miatti beszédzavar miatt vonult vissza az aktív színészettől. Idén februárban családja közölte a hírt, hogy az állapota romlott, és a beszédzavar csak egy tünete egy másik betegségnek. A frontotemporális demencia, röviden FTD, rendellenességek csoportja, olyan fehérjék felhalmozódása okozza az agy elülső lebenyében vagy a halántéklebenyben, amelyek elpusztítják az agysejteket. A betegség nehézségeket okozhat a kommunikációban, megváltoztathatja az egyén viselkedését, személyiségét és mozgását. Az FTD-ben szenvedők általában hat-nyolc évig élnek a betegséggel.
Bruce Willist az FTD egyik típusa, az úgynevezett primer progresszív afázia kategóriába sorolják. „Az afázia nyelvi problémákat jelent, ez a szavak megtalálásának nehézségétől a szavak megértésiig jelenthet problémákat, általában stroke, daganat vagy más agyi elváltozás okozza. A frontotemporális demencia diagnózis azt jelenti, hogy a színésznek progresszív, neurodegeneratív betegsége van, és az afáziát nem stroke vagy az előbb felsorolt okok okozzák” – nyilatkozta a CNN-nek Dr. Henry Paulson neurológus professzor, a Michigani Egyetem Alzheimer-kór Központjának Igazgatója. Az Alzheimer-kórtól eltérően jelenleg nem léteznek olyan terápiák, amelyek lelassítanák az FTD terjedését, és a progressziót, így Bruce Willis gyógyíthatatlannak minősül.