7 órát töltöttünk a Szigeten, mindent megettünk és megittunk, amit kívántunk, de semminek nem néztük az árát: ennyit fizettünk a végén

Megosztás Küldés Messengeren Pinterest

Az egyik legjobb barátnőmmel úgy döntöttünk, idén izgalmas kísérletbe kezdünk a Sziget fesztiválon, ehhez pedig egyetlen játékszabályunk volt. 7 órás kint tartózkodásunk alatt semminek nem néztük az árát, viszont mindent megettünk és megittunk, amihez kedvünk támadt. Kíváncsiak voltunk, mennyibe kerül a Szigeten való fogyasztás, ha nincs kontroll.

A Szigeten is kapható az isteni finom Bubble Waffle
A Szigeten is kapható az isteni finom Bubble Waffle
Fotó: Getty Images /Klaus Vedfelt

Ha már valaki kijut a Sziget fesztiválra, joggal félti a pénztárcáját a külföldiekre optimalizált horror áraktól, már ami az evés-ivást illeti. Holott a Sziget ma már jó néhány megfizethető alternatívát kínál - idén továbbfejlesztették a budget food rendszert is, melynek lényege, hogy minden szolgáltató köteles egy főételét 3200 forintos maximum áron kínálni. Illetve zseniális megoldás az ALDI pop-up üzlete és a teljesen ingyenes Grill Zónája is: a Sziget területén található üzletben megveszed, amit megkívántál, mellette pedig el is készítik neked.

HIRDETÉS

1267 forintért például már kapsz egy csomag grillkolbászt, egy császár bucit és egy salátát, míg a grillsajtos verzióért 1467 forintot kell fizetni. Szóval ha kellően tájékozott vagy, a Szigeten ma már pénztárcabarát módon is jól lakhatsz.

Fontos infó, hogy a Szigetre maximum 2,5 literes űrtartalomig lehet bevinni vizet és üdítőt (alkoholt nem), és kereskedelmi mennyiség alatt ételt is hozhatsz magaddal, ha a 40 ezer forintos napijegy mellett már nem szeretnél túl sokat költeni. (FYI: A Sziget egyébként „a személyes szükségletek kielégítéséhez észszerűen szükséges mennyiséget meghaladó mennyiséget” definiálja így.) Tehát senki nem hal éhen, ha képben van a szabályokkal és a lehetőségekkel, és nem ipari mennyiségű, családi karácsonyi vacsorát megszégyenítő ételadaggal érkezik.

Mi történik, ha nem nézzük az árakat?

Empirikus kísérletünk lényege azonban pont az volt, hogy nem gyártunk vadul szendvicseket a Sziget előtt, hanem elengedjük magunkat, és megnézzük, hova lyukadunk ki végösszegben, ha azt esszük és isszuk, ami tényleg jólesik abban a pillanatban. Végül 7 órát töltöttünk a Szigeten, ahová a nyitónapon érkeztünk, délután 5 órakor - természetesen nem kiéheztetve.

Tíz év után visszatért Kylie Minogue Budapestre, és nem is akárhogyan nyitotta meg a Szigetet

Figyeltünk, hogy az aznapi ebédünk minőségi, összetett, lassan felszívódó szénhidrátokból álljon: egyfelől éjfélig talpon voltunk (a lépésszámlálóm szerint 14 ezer lépést, vagyis 10 km-t tettünk meg), másfelől nem szerettünk volna üres gyomorra fröccsözni. Ezzel frissítettük ugyanis magunkat a Szigeten töltött esténk/éjszakánk alatt. (Ahogy fentebb már említettem, vizet és kulacsot bárki bevihet, és DRINKiQ pont van, ahol ivóvízzel tölthetjük fel ezeket.)

Mennyi az annyi?

Másnap reggel, miután készítettem egy gyors összesítést, és kíváncsiságból megkértem néhány ismerősömet, tippeljék meg a kis kísérletünk végösszegét, a legtöbbet 40-50 ezer forintra saccoltak, hiszen csak a Szigetről beszélünk. Na de nézzük, hogyan alakult az este.

  1. Rövidet nem szerettünk volna inni, a koktél túl aljas tud lenni egy hosszú estéhez, a sört nem szertejük (annyira), így maradtunk a fröccsnél, azt is végig uniformizált formában, hosszúlépésként (1 dl bor, 2 dl szóda) fogyasztottuk - 9 pohárral csúszott le (ez kettőnk fogyasztása).
  2. A vacsora ideje 6 órakor jött el: a barátnőm rántott csirkemellet evett hasábburogonyával és majonézzel, én pedig egy vegetáriánus burritóra éheztem rá cheddar sajtszósszal. Előbbi meglepően apró darab volt, főleg a csirkemell volt kicsi, így ha nagyétkű vagy, nem ez lesz a te fogásod. A vega burrito viszont kifejezetten kiadós és laktató volt.
  3. Ami a desszertet illeti, miután idén sem találtam churrost, nagy duzzogva beértem egy mennyei Bubble Waffle-t Maxi Kinges kiadással, amivel 30 percig küzdöttem (isteni volt, gyorsan elkészült, csak hatalmas adag az alapból méretes burritóm után).
  4. Nem volt cél, mégis spóroltunk a kávén, amit, miután 5-kor érkeztünk a Szigetre, már nem fogyasztottunk, de tény, ha délelőtt érkezünk, komolyabban megdobta volna a végösszeget a fejenkénti 2-3 kávé.

És most vissza a tippekhez és a valósághoz: a 40-50 ezer forintra saccolt összeggel ellentétben 22.660 Ft-ot költöttünk - nem fejenként, hanem összesen - íme tételesen lebontva.

  1. Két hosszúlépés fehérborból, 5%-os borravalóval: 2500 Ft
  2. Két hosszúlépés rozéból és fehérborból: 2380 Ft
  3. Vega burrito cheddar sajtszósszal: 4500 Ft (abszolút jól lehet vele lakni)
  4. Rántott csirkemell hasábburgonyával: 3590 Ft (a hús viszonylag kicsi)
  5. Két hosszúlépés fehérborból és rozéból 5%-os borravalóval: 2500 Ft
  6. Bubble Waffle (Maxi Kinges): 3490 Ft
  7. Egy hosszúlépés fehérborból: 1200 Ft
  8. Két hosszúlépés fehérborból: 2500 Ft

Ízlés és timing mint mázli

Miután a fröccs, ami mellett letettük a voksunkat, az egyik legolcsóbb alkoholos ital volt a Szigeten, ráadásul remek frissítőként is szolgált, szinte lehetetlen volt, hogy elszálljunk árban. Ráadásul egyáltalán nem volt drágább, mint a belvárosban .

Kezdődik a Sziget Fesztivál! Mutatunk 3 egyszerű, de annál látványosabb fesztivál frizurát

Kezdődik a Sziget Fesztivál! Mutatunk 3 egyszerű, de annál látványosabb fesztivál frizurát

Ám ha jobban szeretjük mondjuk a koktélokat, mélyebbre kellett volna nyúlnunk a zsebünkbe: egy Aperol, egy Mojito vagy egy Sex on the Beach például 3990 Ft, míg egy Long Island Iced Tea 5990 Ft. De ugyancsak borsosabb volt a röviditalok ára is: egy Jagermeister például 2390 Ft, míg egy tequila 2290 Ft a Szigeten.

Hogy 23 ezer forint rengeteg pénz? Ez kétségtelen - egy fesztiválon viszont, impulzív fogyasztás és elvitathatatlanul némi szerencse mellett egyáltalán nem az. Némi odafigyeléssel pedig ez az összeg tovább faragható, miközben tényleg jó minőségű finomságokhoz juthatsz hozzá.

Megosztás Küldés Messengeren Pinterest
Google Hírek ikon
Kövesd a Glamour cikkeit a Google hírekben is!

Ez is érdekelhet

Dizájner kollaborációk – miért akarnak a divatházak egy szeletet a fast fashionból?

glamour plusz ikon Dizájner kollaborációk – miért akarnak a divatházak egy szeletet a fast fashionból?

Értesülj elsőként legújabb híreinkről

18+: Íme 10 tévhit a hüvelyszárazságról, amit azonnal el kell felejteni (x)

18+: Íme 10 tévhit a hüvelyszárazságról, amit azonnal el kell felejteni (x)

Íme 6 hazugság, amit a sorozatok elhitetnek velünk a szerelemről (x)

Íme 6 hazugság, amit a sorozatok elhitetnek velünk a szerelemről (x)

Te tudod, mi az a PMS? - Ezek a legfontosabb dolgok, amiket tudnod kell róla (x)

Te tudod, mi az a PMS? - Ezek a legfontosabb dolgok, amiket tudnod kell róla (x)

Pigmentfoltokkal küzdesz? Itt a megoldás védekezésképp és akkor is, ha már megtörtént a baj (x)

Pigmentfoltokkal küzdesz? Itt a megoldás védekezésképp és akkor is, ha már megtörtént a baj (x)