Csoda-cseppek: Eláruljuk, miért érdemes bőrápoló olajat használnod!
Az olajok nem csupán látványra emlékeztetnek a folyékony aranyra, itt az idő, hogy felfedezd értékes erejüket is! Tóth Anita, az ANITATOTH márka alapítójának segítségével most körbejártuk, miért érdemes mindenkinek kipróbálnia ezeket a bőrápolókat.
Ezeket láttad már?
Kevés sokoldalúbb terméket ismerünk, mint az arcolaj, mégis sokan tartanak használatától. A látványos eredményhez persze elengedhetetlen, hogy ismerjük saját bőrünk igényeit.
EZERARCÚ PIPERE
Az arcolaj fokozza a bőr hidratáltságát azáltal, hogy erősíti a bőr védőrétegét, csökkenti a bőr vízvesztését. Gazdag antioxidáns-tartalma révén hatékonyan veszi fel a harcot a káros szabad gyökökkel szemben, így segíti fenntartani a bőr fiatalságát és egészségét. Különösen ajánlott bőrünkön organikus, finomítatlan növényi olajokat használni, mert ezeket alacsony hőmérsékleten nyerik ki, nem esnek át vegyszeres kezelésen, ezáltal értékes vitamin- és antioxidánstartalmuk maximálisan megmarad.
EGYÜTT MÉG JOBB
Rengeteg értékes növényi olaj közül válogathatunk, amelyeket használhatunk önmagukban is, de érdemes inkább egy gondosan összeválogatott keverékkel ápolni arcbőrünket. A homoktövis-és csipkebogyóolaj gyulladáscsökkentő hatása mellett egységesíti a bőrt, javítja annak tónusát, fokozza természetes ragyogását. A kaktuszfüge-és baobabolaj fokozza a kollagéntermelést, a makadámiaolaj kiváló bőrpuhító és védőréteg erősítő. Egy tudatosan megalkotott formulában lévő összetevők jól felszívódnak, felerősítik egymás jótékony hatását, valamint komplex ápolást biztosítanak arcbőrünk számára.
GONDOLTAD VOLNA?
Az egyik leggyakoribb tévhit, hogy olajos, zsíros bőrre nem ajánlott olajkeveréket használni. Bizonyos olajok képesek kiegyensúlyozni, minimalizálni a faggyú- és olajtermelődést, ezért zsíros bőrűek is használhatják. Olaj hiányában az arcbőr kiszáradhat, és ez túlzott faggyútermelődést, pattanásokat és ráncokat okozhat. Az argánolaj csökkenti a faggyútermelődést, a csipkebogyó- és homoktövisolaj pedig gyulladáscsökkentő hatással is rendelkezik, így kiváló a zsíros, kombinált bőr ápolására.
ÉPÍTSD BE A RUTINBA!
Az arcápolást mindig a vizesebb textúrákkal kell kezdeni és az olajos textúrákkal befejezni. Az esti arcápolásban az olaj utolsó lépésként, a hidratálókrém után következik. Azért visszük fel utoljára, mert így legfelső rétegként a bőrbe zárja a nedvességet. A reggeli arcápoláskor a fényvédő alá vigyük fel az olajat. Ilyenkor érdemes az olajat a nedves bőrbe masszírozni!
Anita tippje:
Ha szeretnéd fokozni arckrémed tápláló hatását, cseppents reggel egy kevés olajat a hidratálókrémbe!
Szerző: Biró Aliz, Tóth Anita