Száraz a bőröd? Meglepően sok oka lehet, íme mit kell tenned
Tél van és száraz a bőröd. Mi másra is gondolnál, mint hogy a hideg időjárás felelős érte. Nos, a mínuszok és a szeles idő valóban okolható a bőröd szárazsága miatt, de nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy sok más tényező is van, ami a probléma forrása lehet.
Ezeket láttad már?
Ne csüggedj, miután megtudod, mikről is van szó, megoldás is egyből van, hogy visszakapod bőröd puhaságát.
1. Túl sok meleg zuhany
Néha egy forró zuhany az egyetlen módja annak, hogy rávedd magad a nap elindítására. Azonban a forró víz túlzott hőfoka tusfürdővel kombinálva lágyítja a bőrt, apránként pedig eltávolítja a természetes védőrétegét. Ha hosszabb időn át forró vízben tusolsz, a bőröd hajlamos lesz szárazzá, vörössé és viszketővé válni. Ha kádas forró fürdőről van szó, pedig még rosszabb a helyzet. Hogy mi a megoldás? A zuhanyzás ne tartson tovább tíz percnél, ha pedig kádban fürdesz, tegyél néhány csepp fürdőolajat is a vízbe.
2. A szobád nem elég "nedves"
Azt gondolod, hogy nem tudsz javítani a beltéri fűtés száraz levegőjén? Tévedsz! Helyezz el vízzel teli tálakat a radiátor közelében vagy szerezz be egy párásítót és máris jobb a helyzet. Különösen fontos ez az eljárás a hálószobában, ahol alszol.
Hűha! Most kiderül, mik Jennifer Lopez öregedésgátló és szépségtitkai
Hűha! Most kiderül, mik Jennifer Lopez öregedésgátló és szépségtitkai
3. Kevés zöldség- és gyümölcsfogyasztás
Ha hideg az időjárás, ugye te is gyakrabban fogyasztasz forró ételeket, például leveseket és süteményeket? Azonban a zöldség- és gyümölcsfogyasztásról sem szabad megfeledkezned, hiszen a fő vitaminforrások megvonása is káros hatással lehet a bőrödre. A vitaminok közül a C-vitamin a legfontosabb a bőr szempontjából, hiszen segít a kollagén-termelődésben.
4. Nem megfelelő hidratálót használsz
Száraz bőrre sokan választanak erős hidratálót, de ennek gyakran több kára van, mint haszna. Az erős és zsíros hidratálók gyengíthetik a bőr természetes önhidratáló-képességét. A bőr hozzászokik a hidratáló használatához és nem lesz képes az önszabályozásra. Ha száraznak érzed az arcbőröd az általad használt hidratáló ellenére is, használj inkább éjszaka jojoba és/vagy csipkebogyó alapú arcolajokat.
5. Nem iszol elég VIZET
Tudjuk, nagyon nehéz egy csésze forró tea után vízre váltani, de elengedhetetlen, különösen télen. Egy-két pohár víz pedig korántsem elég. Ahhoz, hogy igazán működjön a hidratálás, napi 2-3 liter vizet kell innod legalább. Vizet, nem pedig teát, kávét, gyümölcslevet vagy alkoholt - különösen az utóbbit kerüld is, hiszen ténylegesen kiszárítja a tested.
6. A téli ruhásszekrényed nem tiszta
Mikor mostad ki utoljára a téli kiegészítőid? A sálak, kesztyűk, kalapok télen biztosítják a szükséges melegséget, de az anyagok súrlódást is okozhatnak és sok baktériumot rejtenek, ha nem mosod őket rendszeresen. Az arcod és a nyakad területe a legérzékenyebb, ha pedig lehetővé teszed a baktériumoknak a közvetlen hozzáférést, roncsolni fogják a bőröd, még aknét is okozhatnak. Irány hát a mosógép!
A sötétebb bőr kevésbé ráncosodik, az ázsiai bőr érzékenyebb: tények és tévhitek a bőrről
A sötétebb bőr kevésbé ráncosodik, az ázsiai bőr érzékenyebb: tények és tévhitek a bőrről
7. Nem figyelsz a fényvédelemre
Attól, hogy a hőmérő higanyszála mínuszt mutat, nem jelenti azt, hogy a napsugarak nem érik el az arcodat. Télen is ki vagy téve az UV-sugaraknak, így ebben az időszakban se mellőzd a fényvédőket.
8. Nem fekszel le elég korán
Nem vicc, a Netflix-függőség is kiszáríthatja a bőröd. Ha egész éjjel fent maradsz sorozatot nézni, bizony a bőrödnek is ártasz vele. A nyolcórás éjszakai alvás elősegíti az egészséges életmódot, lehetővé teszi a szervezet számára a pihenést és a bőr regenerálódását is. A test alvás közben kollagént termel, ami a bőröd szempontjából kulcsfontosságú. Ha nehezen alszol el, ellenőrizz le néhány alapvető dolgot: nem eszel-e túl későn, mikor ittál kávét és alkoholt. Emellett pedig ne közvetlenül elalvás előtt használd a különböző elektronikai eszközeidet.