3 dolog, amit soha ne csinálj a fogaiddal, és 3 dolog, amit kötelező!
Szponzorált tartalom
Rengeteg praktika terjed a szájápolással kapcsolatban, ami nem is véletlen, hiszen ki ne szeretne ragyogó fehér fogsort és egészséges fogakat? Ahhoz, hogy ezt elérjük, sok mindent hajlandóak vagyunk megtenni.
Ezeket láttad már?
Érdemes viszont körültekintőnek lennünk, hiszen sok fogápolással kapcsolatos tanácsot olvashatunk az interneten, melyek közül néhánnyal többet ártunk, mint amennyit használnak.
3 dolog, amit mindenképp érdemes megtenni, ha egészséges fogakat szeretnénk!
Szájvíz használata
Fogkefével csupán a szájüreg egy részét tudjuk megtisztítani. A teljes szájüreg megtisztításához kövesd az alábbi egyszerű tanácsokat, és használj naponta kétszer szájvizet!
1. lépés: Önts 20 milliliter (4 teáskanál) LISTERINE szájvizet egy pohárba.
2. lépés: Hígítás nélkül öntsd a szádba a szájvizet.
3. lépés: Öblögess 30 másodpercig. Ne aggódj, ha első alkalommal nem sikerül, egyre jobb leszel benne!
4. lépés: Öblögetés közben folyamatosan ˝zubogtasd˝ a szájvizet a fogaid és az ínyed körül.
5. lépés: Köpd ki a folyadékot.
A Listerine a szájvizek széles palettájával rendelkezik mindennapi és terápiás használathoz egyaránt. A termékek base, premium és super prémium kategóriákra csoportosíthatóak. A termékek többek között megoldást nyújtanak az ínyproblémákkal szemben, megelőzik és csökkentik a lepedék kialakulását, frissítik a leheletet, segítenek a fogszuvasodás elleni védelemben, egyes termékek pedig fogfehérítő hatással bírnak.
A termékek elérhetőek erős (alkoholos) és enyhe ízben (alkohol nélkül) is.
Fogselyem használata
A fogágybetegség elsősorban akkor alakul ki, ha elhanyagoljuk a napi szájápolást. A betegség korai stádiumában nagyobb figyelmet kell fordítani a szájhigiéniára. Az étkezések utáni fogmosás és fogselyemhasználat, valamint a szájvízzel végzett napi kétszeri öblögetés a legkorábbi stádiumában megállíthatja a betegséget. A megfelelő szájhigiénia elengedhetetlen része a fogselyem használata is, hiszen vannak olyan helyek, ahová a fogkefe sörtéi nem férnek be. Például a fogköz és a fog alatti apró hézagok.
Állapotfelmérés
Fogaink egészségének megőrzésében fontos szerepet játszik a fogászati kontroll is, melynek célja a kialakulóban lévő betegségek felismerése, azok kezelése, meggátolva így a lehetséges betegség súlyosbodását. Mindenképp ütemezd be, hogy évente kétszer ellátogass a fogorvoshoz egy teljeskörű állapotfelmérésre!
3 dolog, amit soha ne csinálj a fogaiddal
Fogfehérítés házilag
Az otthoni fogfehérítés kecsegtető lehet, hiszen látszólag egyszerű, olcsó és hatékony megoldás. Népszerű a szódabikarbónával, citrommal, narancshéjjal történő otthoni fogfehérítés, de mégsem számítanak tartós és biztonságos módszernek. A fogzománc károsodása, az íny irritációja, az érzékenység kialakulása, a fogak roncsolódása, sőt akár gyulladás is létrejöhet, ha a fogfehérítést nem szakemberre bízzuk. Nem érdemes kísérletezni!
Őrült trendek
Azt már megszokhattuk, hogy a TikTok teret ad az őrültebbnél örültebb trendeknek. Az egyik közülük a fogreszelés. Ez már önmagában is rosszul hangzik, mégis rengetegen készítettek videót arról, ahogy lereszelik a fogukat és sokan állították, így fogszabályozás és beavatkozások nélkül tettek szert tökéletes fogsorral. Természetesen az egész egy hatalmas, kártékony átverés, amire rengeteg fogorvos reagált. Kifejtették, hogy a fogak egyáltalán nem olyanok, mint a körmeink, hiszen ha a körmét lereszeli az ember, akkor az egy idő után vissza fog nőni, a fogunk azonban nem regenerálódik! A reszelést követően a fogzománc, sőt még az idegek is károsodhatnak és nagy eséllyel egy életen keresztül szenvedni fogunk, ha bedőlünk egy ilyen trendnek!
Kíméld a fogaidat
Amellett, hogy ápoljuk a fogainkat a hétköznapok során arra is oda kell figyelnünk, hogy a rossz szokásainkkal ne tegyünk kárt bennük. Te is a fogaddal bontasz ki dolgokat? Soha ne tedd, hiszen a fogad könnyebben eltörhet és károsodhat, mint hinnéd. Ugyanez vonatkozik a jég rágcsálására és a körömrágásra is, amit sokan egyáltalán nem tartanak veszélyesnek, pedig az!