Sminkbakik, avagy ˝vészhelyzetek˝ a tükör előtt
A sminktől azt várjuk, hogy szebbek legyünk tőle, lehetőleg minél egyszerűbben és gyorsabban. A nagy sietségben azonban előfordulhat néhány bosszantó hiba, de ne aggódj, mindegyikre van megoldás! Szabó Doris, az AVON sminkmestere most néhány nagyon hasznos és könnyen bevethető praktikát árul el neked.
Ezeket láttad már?
Gyakori hiba, hogy a kész szemsminkünkbe belemaszatolunk a spirállal. Ilyenkor kezdjük előröl az egészet?
Semmi esetre sem! Főleg, ha gondosan elsatírozott füstös szemekről van szó. A spirálozással ejtett apró hiba esetén a lényeg, hogy higgadtak maradjunk, és ne kapkodjunk, legfőképpen ne próbáljuk meg letörölni azt. Csak várjunk 1-2 percet, és mikor a festék már megszáradt, sokkal könnyebben tudjuk egy tiszta, száraz vattapálcika segítségével eltávolítani a pettyeket.
Nem csak a tinik problémája lehet egy, pont a randi előtt az arcunkon éktelenkedő pattanás. El lehet ezt fedni hatásosan?
Ebben az esetben fontos mérlegelni, hogy a pattanás milyen stádiumban van. Amennyiben, egy piros dudort látunk, aminek nincsen fehér közepe, akkor segítségünkre lehet egy zöldszínű korrektorceruza, ami segít ellensúlyozni a bőrpírt, majd a szokásos módon folytathatjuk az alapozó felvitelét. Azonban, ha olyan szerencsétlen helyzet áll elő, mikor már pici fehér közepe is van, így a pattanás még látványosabb, akkor nem fogjuk tudni maradéktalanul eltüntetni. Ilyenkor is inkább próbálkozzunk a fentebb említett módszerrel. A legvégső esetben folyamodjunk csak a pattanás kinyomásához, és kizárólag akkor, ha utána néztünk, hogyan kell szakszerűen elvégezni azt, a megfelelő sterilitással. A picinyke nyílt seb elfedésével azonban várni kell, sminkelni akkor szabad, mikor már szépen összehúzódott az aprócska sérülés
Nem túl szép látvány az apró ráncokban megülő alapozó… Van-e valamilyen módszer ennek a kiküszöbölésére?
Erre a problémára nagyszerű készítményeket fejlesztettek ki, az úgynevezett primereket, amelyek használata ma már szinte elengedhetetlen. Ez a termék szép alapréteget képez a bőrön, kitölti az aprócska ráncokat, egyenetlenségeket, így az alapozó, már egy simább, tökéletesebb bőrre fekszik fel, és ott gyönyörűen tud szétterülni a bőr selymes felületén.
A rúzs tartósságát lehet fokozni?
A legjobb módszer erre, ha eleve nagyon tartós, matt textúrájú rúzst, vagy ajaktintát választunk, amik a technológiájukból adódóan órákig fixen a helyükön maradnak. Azonban, ha szerelembe estünk egy krémesebb állagú árnyalattal, akkor is van megoldás arra, hogy tartósabbá tegyük azt. Mindenképpen száraz ajakra kenjük fel, tehát ha használtunk ajakbalzsamot, akkor azt itassuk fel az ajkainkról. Ezt követően jöhet a rúzs egy rétegben, majd klasszikus mozdulatként ajkainkat cuppantsuk rá egy kozmetikai törlőkendőre, aztán jöhet még egy réteg rúzs! Segíthet még az is, ha az alapozásnál az alapozóból kerül egy kevés a szánkra is, mielőtt nekilátunk a rúzsozásnak.
Nyáron a bőr gyorsan kifényesedik, és ez sokak számára zavaró, ám a nagy melegben a púder sem tűnik ideális választásnak…
Azt javaslom, hogy eleve olyan alapozót válasszunk, ami szabályozza a bőr faggyútermelését, és matt hatást biztosít. Amennyiben ennek ellenére is kifényesedik a bőr, használhatunk mattító papírt, amit ha gyengéd mozdulattal odanyomunk a problémás területre, magába szívja a bőrből kipárolgó olajosságot. A púder nyáron nem a legalkalmasabb, ám abból is létezik olyan változat, ami fedést ugyan nem biztosít, de leheletnyi vékony rétegben feltéve kontrollálja az arcbőr kifényesedését.