Szakértő árulja el a tökéletes és álomszép manikűr titkát

Megosztás Küldés Messengeren Pinterest

Még ha nem is szoktál színes körmöket viselni, a lehető legtermészetesebb megoldások híve vagy, a kézápolás számodra sem elhanyagolható szempont, hiszen az ápolt megjelenés egyik alapfeltétele. Ismerkedj meg a különböző manikűrfajtákkal és válaszd ki a legszimpatikusabbat!

Ismerd meg a manikűrt és a különféle manikűrözési technikákat szakértő segítségével!
Ismerd meg a manikűrt és a különféle manikűrözési technikákat szakértő segítségével!
Fotó: IMaxTree/Glamour

Tudtad, hogy a klasszikus manikűrön kívül létezik még más típusú kézápolási technika is? A manikűr az az eljárás, ami nélkül egy szép gél lakk, vagy egy körömlakkozás elképzelhetetlen, de akkor sem maradhat ki a rutinunkból, ha teljesen naturális körmöket hordunk. Manapság a különböző manikűrös szolgáltatások igénybevétele már a férfiak körében is egyre elterjedtebb lett, bár még mindig viszonylag keveset tudunk a helyes eljárásról. Olykor egy két oktatóvideó nyomán próbáljuk elsajátítani módszert, a nem megfelelő folyamat és nem megfelelő eszközök használata azonban bizonyos egészségügyi és esztétikai kockázatokat is vonhat maga után. Ezért felkerestünk a BeautyPest Inc. szépségszalon szakértőjét, kérdéseinkre pedig Varga Klaudia kézápoló és körömstylist adott választ a manikűr fortélyaival kapcsolatban.

A kézmentő szolgáltatás

A szakértő elsőkörben fontosnak tartja tisztázni, mit takar pontosan a manikűr szó. „A manikűr szó latin eredetű, 'manus' (mint kéz) és 'cura' (mint ápolás) szavakból tevődik össze. Nem csak a körmök és a körülötte lévő elhalt szaruréteggel foglalkozó szakma, hanem az egész kézfej ápolását hordozza magában" - mondja Klaudia. A kézápolásnak azonban nem csak esztétikai okai vannak, a kéz egészsége sem elhanyagolható szempont. „Például a rengeteg használatnak, igénybevételnek, a különféle vegyszereknek és a környezeti hatásoknak is ki vannak téve a kezek. Bőrünk minden külső behatásra reagál, ilyen például a kutikula az átlagosnál gyorsabb szarusodási folyamata vagy a bőrkemenyedések kialakulása a tenyéren. Ezek amolyan védekezési mechanizmusok: a hosszú ideig tartó külső hatások miatt a hámréteg megvastagszik, majd a felső része kiszárad és megkeményedik, hogy védje a bőr mélyebb rétegeit" - teszi hozzá a szakértő.

A manikűr elegedhetetlen az ápolt megjelenésű kezekhez
Fotó: Shutterstock

A kutikula, avagy a körömlemezre ráfekvő bőrréteg is tulajdonképpen védelmező feladatot lát el. „Az itt található bőrredő hivatott megvédeni a testünket a kórokozóktól és más fertőzésektől." - mondja a kézápoló. „A kutikula lezárja a nyílást, ami körmünk es bőrünk találkozásánál található, eltávolításával azonban nem vagyunk jobban kitéve a fertőzésnek, hiszen rendszeres higiéniával (kézmosás) megelőzhető a probléma." Ezért a kutikulát általában esztétikai okokból érdemes eltávolítani a körömlemezről.

A manikűrözési folyamat lényege, hogy ezeket a védekezésből kialakult, esztétikailag nem túl mutatós bőrrétegeket eltávolítsuk. „Akárhogy is próbálkozunk hidratálással és bőrpuhítással, nem fogjuk tudni elkerülni a bőrkeményedések kialakulását a kezünkön, ahogy a téli fokozott elszarusodást és hámréteg gyors kiszáradását sem" -mutat rá a szakértő. „Az ápoló készítmények is csak akkor lesznek hatékonyak, ha rendszeresen eltávolítjuk a bőr felületéről az elhalt hámsejteket és a bőrkeményedéseket. Amennyiben friss bőrfelszínre kerülnek, akkor tudnak a krémek hatékonyan beszívódni és a javuló oxigénellátással, az élénkülő vérkeringéssel kiegészülve szép bőrt eredményeznek majd." Tehát a rendszeres karbantartáson kívül elengedhetetlen a hidratálás, de még ezenfelül más praktikákat is bevethetünk, mint például a bőrradírozás.

Szakértő válaszol minden kérdésre, amit tudni akartál a gél lakkról

Szakértő válaszol minden kérdésre, amit tudni akartál a gél lakkról

Milyen típusú manikűrt válassz?

Az adott manikűrfajta kiválasztásában egy profi szakember segítségedre lehet, ugyanis a körmeid állapotától és a további szolgáltatások igénybevételétől is függ, hogy milyen manikűr lesz számodra a legideálisabb. „A klasszikus manikűr egy langyos fertőtlenítő vizes áztatás, köröm vágás és reszelés, majd a hátsó bőrredő feltolása és eltávolítása lépéseiből áll össze, míg a francia manikűr esetében nincs áztatás, helyette egy speciális bőroldó folyadék kerül felhelyezésre a hátsó bőrredőhöz, a hatóidő letelte után pedig jöhet az elhalt réteg eltávolítása" - meséli Klaudia. Ezek után a lépések után személyes választás kérdése, hogy egy egyszerű polírozás vagy egy klasszikus körömlakkozás mellett döntünk.

Manikűr és manikűr között is van különbség
Fotó: Shutterstock

„A japán manikűr tulajdonképpen egy körömápolási folyamat. A választott manikűrözési forma után a koromlemez mattítása következik, majd egy különleges méhviaszpasztát dolgoznak bele a köröm felületébe: a méhviasz a köröm felületét egyenletessé és simává teszi, illetve megerősíti" - folytatja a szakértő. „Második lépésként a körömlemezt egy úgynevezett 'talkum' porral zárják le amitől teljes mértékben kifényesedik." A BeautyPest Inc. szalon legnépszerűbb manikűr szolgáltatása az orosz manikűr, és Klaudia szerint ez a technika a legelterjedtebb, hiszen segítségével kivitelezhető egy sokkal hosszabb tartó gél lakkozás, mint egyébként. „Az orosz manikűr egy gépi kezelés, amely kifejezetten nagy hangsúlyt fektet a kutikula tökéletes eltávolítására, és az eredmény mindig magáért beszél. A hagyományostól eltérően itt nem csak bőrfeltolót és bőrvágó ollót használnak a szakemberek, hanem különböző gyémántporos csiszolófejeket a bőrtípusnak megfelelően. Először elválasztjuk a bőrt a körömlemeztől, majd maradéktalanul eltávolítjuk azt különféle eszközök segítségével" - fejti ki részletesen a köröm stylist.

Ha nem vagy biztos a dolgodban, mindenképp bízd magad egy megfelelően képzett szakemberre! „Alapos tudás és szakértelem nélkül mindegyik technika veszélyes lehet a körömlemez mátrixára, ami a kutikula mögött a bőr alatt található, ugyanis innen nő ki az egész körömlemez. Ha bármilyen erősebb külső mechanikai sérülés éri itt a kezdetleges körömlemezt, a későbbiekben deformitás alakulhat ki, ami visszafordíthatatlan, szerencsésebb esetben a sérült körömrész lenő az idő haladtával" - figyelmeztet Klaudia. „A veszélyek közé sorolható még a nem megfelelő módon fertőtlenített eszköz is, amitől begyulladhat a körömágy és a köröm körül elhelyezkedő bőr."

Ápolás kívül-belül

A körmök és a kezek egészségét és szépségét nem csak külsőleg, hanem belsőleg is támogathatjuk. „Néhány vitaminhoz nem jut hozzá a szervezetünk bizonyos időszakban, amit a körömlemez állapota tökéletesen visszatükrözhet - ilyenkor ezeket érdemes pótolni" - hívja fel a figyelmet a szakértő. „Az A-vitamin (provitaminja a karotin) az egyik legfontosabb az egészséges bőr megőrzésében, a szöveti sejtek növekedését segíti elő. A C-vitamin mindenféle öregedési folyamat egyik legfőbb gátlója, kiváló antioxidáns és elősegíti a sejtregenerációs és sejtépítési folyamatokat a körmök esetében is."

„Az E-vitamin az egyik legerősebb antioxidáns, a bőrápolásban nélkülözhetetlen szereplő. A sejtek életfolyamatait támogatja, így hiányát és pótlását az egész szervezet megérzi. A B-vitamin változatai pedig a bőrszövet különféle folyamatait támogatják: táplálják, rugalmassá teszik, segítenek a regenerálódásban, az új sejtek termelésében" - mutat rá Klaudia.

Maszkold a hajad és csodás eredmény vár rád - Glamour

Maszkold a hajad és csodás eredmény vár rád - Glamour

Olvass tovább szépségápolás témában:

Megosztás Küldés Messengeren Pinterest
Google Hírek ikon
Kövesd a Glamour cikkeit a Google hírekben is!
Techxpo További cikkek

Ez is érdekelhet

Yohji Yamamoto: „Az igazi divat eltűnőben van, de amíg élek, harcolok érte”

glamour plusz ikon Yohji Yamamoto: „Az igazi divat eltűnőben van, de amíg élek, harcolok érte”

Értesülj elsőként legújabb híreinkről

Tényleg rájönnél, ha át akarnának verni? Teszteld le most! (x)

Tényleg rájönnél, ha át akarnának verni? Teszteld le most! (x)

Íme 4 tipp, hogy a stressz ne tegye tönkre az ünnepeket! (x)

Íme 4 tipp, hogy a stressz ne tegye tönkre az ünnepeket! (x)

A nők több mint felét érinti az inkontinencia az élete folyamán – szülész-nőgyógyász beszél a tabukról (x)

A nők több mint felét érinti az inkontinencia az élete folyamán – szülész-nőgyógyász beszél a tabukról (x)

Ezeket a hatóanyagokat mindenképpen érdemes beépíteni a bőrápolási rutinba! Mutatjuk, miért (x)

Ezeket a hatóanyagokat mindenképpen érdemes beépíteni a bőrápolási rutinba! Mutatjuk, miért (x)