Ombre vagy Balayage - Mi a különbség, és melyiket érdemes választanod?
Ha épp hajszínváltoztatásra készülsz, és már sokat hallottál az Ombre és Balayage festésről, de nem tudod, hogy melyiket válaszd, segítünk! Eláruljuk, mi az alapvető különbség a két technika között.
Ezeket láttad már?
Az Ombre hajfestés jóval korábban berobbant a köztudatba, majd egy időre el is tűnt a porondról. 2022-ben azonban újra fénykorát éli, csak most egy sokkal kifinomultabb változatban, mint évekkel ezelőtt. A Balayage technikát is jól ismerhetjük már, hiszen a legnagyobb sztárok egyik közkedvelt árnyalási módszere, ami rendkívül dimenziót ad a hajnak. A két festés nagyon hasonlónak tűnik, mégsem ugyanaz. Ha éppen azon agyalsz, hogyan dobd fel a hajszíned, de nem tudod, melyiket válaszd, segítünk!
Ombre vs. Balayage
A Redken szakemberei, Marie-Eve Faucher, Jaclyn Harwood és Twylla Jane tisztázzák, miben más az Ombre festés, mint a Balayage. Az Ombre egy francia szóból ered, jelentése 'árnyékolni'. Általában egy sötétebb és egy világosabb, színátmenetes, drámai hatást eredményez az eljárás, a sötét tónusoktól fokozatosan érünk a világos tónusok felé. Jellemzően a sötét árnyalatok vannak a töveknél, és a hajvégek a legvilágosabbak. Persze ennek az ellenkezője is elképzelhető, ekkor beszélünk fordított Ombre technikáról.
A Balayage szintén egy francia eredetű kifejezés, jelentése 'söprögetni'. Egy olyan professzionális technikára utal, ami egy rendkívül finom, kiemelő hatást hoz létre, ezáltal a haj tömege jóval többnek látszik, mint ami valójában. Ebben az esetben a fodrász kézzel festi a hajat, hogy minél természetesebb legyen a végeredmény. Tehát a Balayage a szín felvitelére használt technika megnevezése, míg az Ombre a színátmenet stílusára utal.
Twylla Jane szerint „az Ombre festés általában úgy történik, hogy a világos árnyalatot vízszintesen helyezik el, és az az alsó hajrész teljes egészében azt kapja, majd felfelé egyre inkább keveredik a sötétebb és a világosabb tónus. A Balayage esetében nincs ennyire nagy volumenű elkülönítés a hajnál, a festési irány pedig inkább függőleges" - magyarázza a szakértő.
Melyiket válaszd?
Mivel mindkét technika működik bármilyen árnyalattal, bármilyen hajtextúrán, csak a személyes preferenciádon múlik, illetve azon, hogy milyen összhatás a cél. Emellett az Ombrét és a Balayage-t együttesen is alkalmazhatod, ugyanis a két módszer nem zárja ki egymást. Abban az esetben, ha a természetesség megszállottja vagy, mi inkább a Balayage festést javasoljuk, de ha szereted az élénkebb színátmeneteket, az Ombre lesz számodra a testhezálló választás. Mivel mindkét stílusnál különféle kémiai anyagok érik a hajat, melyek bizonyos szinten megviselhetik annak szerkezetét, nem árt, ha alaposabb törődést biztosítasz neki, valamint arra is figyelsz, hogy az elért színt a lehető legtovább megtartsd.
Ha nem szeretnéd, hogy a frissen festett árnyalatok kifakuljanak, használj színvédő sampont! Az Elseve terméke nem csak a hajad üde színéről, de az egészségéről is gondoskodik lenmag elixírrel és egy tápláló koncentrátummal, ráadásul az UV sugárzástól is védi.
A világosabb, szőke tincsek könnyen besárgulhatnak akár néhány hajmosás után is. Legjobb, ha egy lila színű kondicionálót választasz, ami semlegesíti a sárgás tónusokat, így hajad gyönyörű, természetes szőke színében tud ragyogni.
Segít helyreállítani a hajszálak szerkezetét, és csökkenti a töredezést ez a keratin tartalmú Mádara hajpermet. Ha a hajad festett és gyakran van hőhatásoknak kitéve, imádni fogja!