Milyen gyakran kell valójában megmosnod a hajad?

Megosztás Küldés Messengeren Pinterest

Te milyen gyakran mosod meg a hajad? Általában akaratlanul is követünk egy rutint, és nem azért, mert azt a hajunk úgy igényelné, hanem mert mindig is így csináltuk. Csak kevesen tudják, hogy az egyes hajtípusoknak sokkal több, vagy éppen kevesebb mosásra van szükségük, és az optimális mennyiségtől való eltérés több kárt okozhat, mint hasznot.

Frizurád kinézetéhez nem csupán genetikád és az általad használt termékek számítanak, hajmosási szokásaid is fontosabbak, mint gondolnád.
Frizurád kinézeténél nem csupán genetikád és az általad használt termékek számítanak, hajmosási szokásaid is fontosabbak, mint gondolnád.
Fotó: Getty Images - Tatiana/Glamour

A helytelen hajmosási szokásokkal éveken keresztül összezavarhatjuk a természetes faggyútermelődést a fejbőrön, mert nem ismerjük a hajtípusunk szerint szükségszerű rutint. Érdekel, mit tehetsz, hogy az egyensúlyt visszaállítsd? Vedd kezedbe az irányítást Anabel Kingsley, a Philip Kinsgley díjnyertes hajápoló márka trichológusának útmutatásai alapján, aki az alábbiakban választ ad mindenre, amit a hajaddal kapcsolatban tudnod kell. Anabel szakszerű útmutatást ad, milyen gyakran kell ténylegesen hajat mosnod attól függően, hogy a te hajad alapvetően vékony- vagy vastag szálú, száraz, vagy éppen zsírosodásra hajlamos. Szóval ha legközelebb valaki megkérdezi, hogy már megint mosod-e a hajad, rá se ránts, csak hangosítsd fel a kedvenc számod és perdülj táncra a zuhany alatt!

Minden idők legjobb hajtrükkjei, amiket ismerned kell

Minden idők legjobb hajtrükkjei, amiket ismerned kell

Vékonyszálú haj

A vékonyszálú haj gyakran napi mosást igényel, mivel ez a legfinomabb hajszerkezet. Ennek az az oka, hogy ennél a hajtípusnál vékonyabbak a hajszálak, és sűrűbben is helyezkednek el, így általában több hajszál boldog tulajdonosai viselőjük. Mivel minden hajszálhoz faggyúmirigy kapcsolódik, ezért ebben az esetben több zsír termelődik, illetve a haj szálai vékonyságuk miatt kevésbé bírják el ezt a mennyiséget, hamar elnehezednek. Ennek köszönhetően hajlamosabb zsírosodásra ez a típusú haj, és a közhiedelemmel ellentétben nem lesz kevésbé zsíros, ha kevesebbszer mossuk meg: a felgyülemlett faggyúban, ami izzadsággal és elhalt hámsejtekkel keveredik azonnal megtapadnak a szennyeződések is, amit rendszeresen el kell távolítani. Ne feledd, egészséges fejbőr, egészséges haj!

Ha neked is vékonyszálú hajad van, érdemes egy olyan könnyed, mélytisztító sampont választanod, ami dúsító hatással bír. A Kevin Murphy Plumping Wash hajdúsító és hajvastagító samponja egy ideális opció lehet számodra, amely gyömbért tartalmaz a finom szálak erősítése és a tincsek dúsítása érdekében. Emellett csalánkivonattal és különböző aminosavakkal gondoskodik a hajhagymák megfelelő működéséről.

Plumping Wash hajdúsító és hajvastagító sampon KEVIN MURPHY 9649 Ft/250 ml
Fotó: Kevin Murphy

Kombinált haj

A kombinált hajtípusra jellemző, hogy a töveknél zsírosodik, és középtől a hajszálak végéig egyre szárazabb, töredezésre hajlamos. Ennél a hajnál általában optimális a szálak vastagsága és mennyisége, ezért a hangsúly az egyensúly megteremtésén van a zsíros és száraz területek között. Válassz egy olyan nedvességkiegyensúlyozó sampont, ami hatékonyan tisztítja a fejbőröd és eltávolítja a faggyút amellett, hogy elegendő hidratáltságot biztosít a hajvégeknél! Moss hajat 1-2 naponta, érzettől függően!

Specifique Bain Divalent sampon KÉRASTASE 8650 Ft/250 ml
Fotó: Kérastase Paris

A Kérastase széles termékskálájával a hajápolók között élenjáró, mindenki megtalálja a számára tökéletes készítményt. A Bain Divalent sampon kifejezetten a kombinált hajtípus problémáira nyújt megoldást, ugyanis effektíven távolítja el a szennyeződéseket és a faggyút, mégis kíméletesen ápolja a hajvégeket és nem szárítja őket tovább.

Vastagszálú haj

A legszélesebb szálátmérővel rendelkező hajfajtának is eltérő ápolásra van szüksége. Ha ebbe a típusba tartozol, azt tapasztalhatod, hogy a hajad pár nap után sem tűnik zsírosnak, mert a hajszálak vastagsága miatt elenyésző az adott pontban megtermelődött faggyúmennyiség. Ebben az esetben a kihívás a haj szárazsága és töredezése lesz, hiszen a nedvesség könnyebben elpárolog a nagy átmérő következtében, ezért legjobb, ha mélyhidratáló, vagy hidratáló termékeket használsz, ha ebbe a típusba tartozol. A viszonylag gyakori hajmosás ugyanakkor szintén elkerülhetetlen, mert a felkerült szennyeződéstől nem tud egészségesen működni a fejbőr, ezáltal pedig a haj sem. Szóval ne feledkezz meg legalább 3-4 naponta egy kellemes hajfürdőt venni!

Absolut Repair mélyregeneráló sampon L'ORÉAL PROFESSIONEL PARIS 5450 Ft/300 ml
Fotó: L`Oréal Professionnel

Ez a mélyregeneráló sampon kifejezetten száraz és sérült hajra készült, segít megtartani a nedvességet és a tápanyagokat a hajszálakban, így fenntartva a hidratációt. Az eredmény egy sokkal puhább, kezelhetőbb hajfelület.

Így kezelheted a száraz, töredezett hajvégeidet házilag

Így kezelheted a száraz, töredezett hajvégeidet házilag

Göndör haj

A göndör haj van általában a legnagyobb sérülésveszélynek kitéve szerkezetének köszönhetően. Úgy képzeld el a göndör fürtöket, mint a szívószál hajlító pontját: minden egyes csavar egy gyenge pontot jelent, ami erősen fogékony a töredezésre. Éppen ezért nagyon óvatosan kell bánni az ilyen hajjal, a kifésüléstől kezdve egészen az utolsó simításokig: a porózus szerkezet amilyen gyorsan felveszi a nedvességet, olyan gyorsan el is veszíti. Leginkább a vastagszálú hajtípushoz lehetne hasonlítani, hiszen itt sem feltűnő a haj zsírosodása, de a hajmosást nem szabad 3-4 napnál hosszabb ideig kitolni azért, hogy a baktériumoknak ne teremtsünk táptalajt. A legideálisabb a hidratáló, tápláló, intenzív hidratáló és rugalmasító címkék után keresgélni.

Curls & Waves sampon SYOSS PROFESSIONAL - keresd a drogériákban és hipermarketekben
Fotó: Syoss

Kifejezetten göndör és hullámos haj ápolására fejlesztette ki Curls & Waves samponját a Syoss, ami hosszan tartóan hidratálja a göndör tincseket és védelmet nyújt a szálló haj ellen is. Aminosavak különleges keverékével a haj építőköveként szolgál, erőssé és egészségessé teszi azt.

Mire fordítsunk még figyelmet hajmosáskor?

A különböző adalékanyagok, amik a jobb habzásért felelnek – például szulfát – lemossák a fejbőr természetes olajait, ezáltal nagyobb károsodásnak kitéve azt – magyarázza a sztárfodrász és a SheaMoisture nagykövete, Jason Collier.

Minél hidegebb a víz, annál fényesebb a végeredmény!
Fotó: Getty/Glamour

A szakértő szerint a károsító anyagok mellett a legfontosabb tényező a víz hőmérséklete. Például a forró víz hasonlóképpen hat a fejbőrre, mint a szulfátok: felborítják a hajas fejbőrön található természetes olajegyensúlyt. Tehát minél hidegebb a víz hőmérséklete, annál jobb textúrája marad a hajnak mosás után.

Megosztás Küldés Messengeren Pinterest
Google Hírek ikon
Kövesd a Glamour cikkeit a Google hírekben is!
Techxpo További cikkek

Ez is érdekelhet

Nem hiszünk a szemünknek: Jessica Alba és lányai akár hármas ikrek is lehetnének

Nem hiszünk a szemünknek: Jessica Alba és lányai akár hármas ikrek is lehetnének

Értesülj elsőként legújabb híreinkről

Így kerüld el otthon a bakteriális vaginózist (x)

Így kerüld el otthon a bakteriális vaginózist (x)

A nők több mint felét érinti az inkontinencia az élete folyamán – szülész-nőgyógyász beszél a tabukról (x)

A nők több mint felét érinti az inkontinencia az élete folyamán – szülész-nőgyógyász beszél a tabukról (x)

5 dolog, amit azonnal meg kell tenned, ha online bántalmazás áldozata lettél (x)

5 dolog, amit azonnal meg kell tenned, ha online bántalmazás áldozata lettél (x)

Íme 4 tipp, hogy a stressz ne tegye tönkre az ünnepeket! (x)

Íme 4 tipp, hogy a stressz ne tegye tönkre az ünnepeket! (x)